• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    E2E4: ok (vidim to jinak, to vubec neva. Tenhle bug pry casem fixnou).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    E2E4: přesně, pak je to další shit
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XSOFT: tim to ale ztraci jakoukoliv zajímavost a užitečnost úplně.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    natezim deset Grinu a vratim to na ETH, jistota je jistota :-)
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    MATT: precteno, pekny. Problem v tom nevidim, nebude to tak "tajne anonymni", porad pohoda.
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    MATT: Tak to je skoda :// Co jsem o tom nastudoval se mi dost libilo...
    (ale jsem rad, ze jsem Griny jeste nestih nakoupit ;-)
    MATT
    MATT --- ---
    XSOFT:
    Researcher Breaks Grin’s ‘Privacy’ Spending Just $60 Per Week
    https://cointelegraph.com/news/researcher-breaks-grins-privacy-spending-just-60-per-week
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XSOFT: jo rpi, ja mel na mysli obycejnej intel.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    VYHULENY_UFO: (pred mesicem jsem to sosal, RPi3, 500MB links, 92% z torrentu za par hodin, zbytel 3 dny). Kazdopadne, na GRINu to nic nemeni (GRIN neni po spusteni venku ani rok, imho BTC tyhle featury prvni rok taky nemel)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XSOFT: promin, synchronizace btc blockchainu je na par hodin, ale ne na dny.... to fakt ne. navic uz docela dost dlouho bitcoin-qt wallet umi, ze si nastavis, kolik bloku zpetne ma udrzovat. takze ja mam synchronizovanych asi poslednich 5gb blockchainu, ktery na prijem a odesilani plateb staci.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    XSOFT: PS: Mit coin, co nema a nepotrebuje adresu, prachy poslu klidne offline, nikde neni historie (ale jen konecny stav), atd atd atd. .. ty jo .. tolik funkci, co jiny coiny nemaji. Anonymita super, blockchain co nema 300GB taky super. A BTC, LTC, DOGE, .. vsichni na zacatku meli jen command line interface.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    OTAVA: no, bohuzel to kazdy nechape (praxe). Ale to byl bylo na delsi povidani.
    Kazdopadne, 1060 3GB to nerozdejchaji.
    A s tezenim, zalezi jestli chces okamzity profit, nebo lon-term. Az to bude pouzivat kazdy, bude pozde nakupovat. Ale treba z toho bude sh*t coin, uplne stejne jako s jakoukoliv jinou minci, kdo vi.

    Kazdopadne gl.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    XSOFT: ano,a le to je otazka cekani. Mam adresu, prijmu, poslu chape kazdej.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    OTAVA: oka :) (co si dobre pamatuju, BTC s nutnosti syncnou celej blockchain, abych mohl vubec neco poslat, byl vomrd na nekolik dni .. soude dle stari mince).
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    bezny uzivatel je ten, kdo do coinu prinese prachy zejo.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    OTAVA: Ok (ja a moje investive pocitaji v opak ;))
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    nic osobniho, ale pokud bude bezny uzivatel potrebovat 5 hodin aby to nastudoval, tak se na to vysere.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    XSOFT: uz to mam na nejaky smenarne nastaveny. Jako neni to user friendly takze pocitam ze to asi moc diru do sveta neudela. Ale neco netezim a uvidim
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    OTAVA: Wallet ti nevygeneruje adresu, na Grinu adresy nejsou (jestli mislis klasickou adresu jako je v BTC nebo LTC).

    Grin (jako asi jediny coin z 2 000 dalsich coinu), funguje jinak. Nejsou adresy, neni historie v blockchainu, atd.
    Misto toho si dve strany posilaji prachy mezi sebou (atomic-swap), tak, ze se spoji primo IP adresy / port s jinou IP adresou / port a pokecaji si. Jde to i pres mail, kdyz to druha strana umi (kdyz to umi pool, nebo burza).

    Neni to uplna trivka. Vetsinou na tom lidi straci tak 5 hodin, nez to pochopi a rozchodi.
    Proto ten tip, ze mas lepsi treba z poolu, primo posilat na burzu, a tam to smenovat. Tim to nebudes muset resit.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    XSOFT: Co nechapu je, kdyz mi wallet vygeneruje neajkou adresu, tak ta je platna jenom po dobu behu ty adresy. Jak si mam poslat nejaky mince z poolu asi ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam