• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Prodám rig na krypto s 6 kartami Radeon RX580/570 8gb 50ks - Praha 9 - Bazoš.cz
    https://pc.bazos.cz/inzerat/119781933/prodam-rig-na-krypto-s-6-kartami-radeon-rx580570-8gb-50ks.php

    má smysl investovat do tohoto ?
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    máte někdo nějaké doporučení na sestavu na těžbu ETH , jaké karty ... nejlepší ceny/výkon
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    WAR_TIN:
    Team Red Miner 0.7.4 Addressing 4GB VRAM GPUs Support for Ethash - Crypto Mining Blog
    https://cryptomining-blog.com/...3-team-red-miner-0-7-4-addressing-4gb-vram-gpus-support-for-ethash/
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    Cau , 4Gb karty uz nepodporuji ETH mining ? dostavam clcreatebuffer(-61) a pry je to malou pameti gpu...
    nekdo nakou radu ?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SOONIC: a ono to je vlastně dobře, že cesta zpátky není zlatý důl, ale jenom transformace na nižší hladinu energie. Taktéž chytrý submisivní miner by měl byt součástí každého systému, který 90% času má jádra v idle stavu.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    3x gain byl uvažován jako income z těžby v $. to se klidne může stát když btc/usd popojede. To se nedá odhadnout. Jako celé to je nahovno. Nedám do toho ani prd. Spíš jsem si odfiltroval dalších 18 cpu, které nemá smysl pořizovat za účelem těžby za tržní cenu hw. Nevidím zatím důvod, proč měnit platformu rigů.

    Spíš by mě zajímalo, kdy se začne těžit na kalkulačkách a chytrých hodinkách atp, těžba na mobilu již probíhá a hlavně co na to FinÚ a ŽivU, jak tito uživatele vykážou trvalou činnost za účelem zisku a budou muset podnikat s trvalým mínusem. Hurá.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    SOONIC:
    o kalkulátoru nevím, ale NH určitě počítá RandomX-Monero, to vede v profitabilitě CPU mining dlouhodobě (NH platí v BTC), ale hlavně na jiný algo mi v posledních měsících ani nepřepnul
    na tom zítřejším denním plánu mám překopání rigů na AMD a nakonec asi půjdu cestou více desek a 7GPU max. 3900X by mi v takovým připadě momentálně asi moc rozhodily finanční sandál, ale třeba bude napodzim situace příznivější
    jinak přidávám zkušenost s těžbou na pracovní stanici s r7 2700 - ikdyž to CPU je už zastaralé, s NH je to pohoda, miner nevypínám skoro nikdy, jde u toho v pohodě i hrát a dělat menší věci v CADu, stačí jedním hliknutím v NH vypnout hlavní GPU, která jinak těží ethash..

    *před nějakým časem jsme tady řešili, jak vymáčknout z Ryzenů víc. Řečeno nebylo, že důležité je časování pamětí - dosáhnout co nejnižšího CL, nikoliv honění frekvence

    ... jen si nejsem tak úplně jist tou trojnásobnou výtěžností RandomX v budoucnosti
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    Ať přispěju, hledám nějaký profit kalkulátor pre cpu mining 2020, jelikož hodně coinů přešlo algoritmama na cpu a AMD se prsí hodně jádry. Jediné nějak použitelné údaje jsem vytáhl z nicehash.
    Uvažováno je 24kč/$ a 0.13$/kWh, cpu ceny heureka. Nevím, jaké coiny nicehash uvažuje ve výpočtu. Pak vychází nejlépe:
    (Ryzen) R5 3600 a R9 3900x ROI cca 920 dnů..

    jestli bychom za odměny dostali 3x co teď, pak je ROI řebříček:
    R5 3600 ROI 190
    R5 3600X, R5 2600, R9 3900X, R5 2600X ROI 220
    R7 2700 ROI 245
    atd..

    pak nějaký model, co to propojí, že první rok je odměna jak teď a v druhém roku bude +50%, tak po dvou letech budou mít vyděláno jenom tyto dva.
    R9 3900X 50$ a R5 3600 40$.

    Concl.
    Kdo by zvažoval CPU těžbu a chce rizikovější podnik, zato modernější výhled na platfromou, tak volte R9 3900X (cpu investice 12k),vyšší výnos. Kdo je spíš trasher, tak R5 3600 (investice do cpu cca 5k, výnos nižší, ale lepší pomer výnos / investice). Konec konců, ten ryzen5 ve dvou kusech je vlastně stejně dobrá investice.. Ale kdoví jaké podmínky nás čekají




    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: evidentně máme naprosto odlišný premisy
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERWOLF: rozhodne nam kryptograficky blockchain nerusis, protoze kazdy blok ma svuj jedinecny hash, stejne jako kazda transakce a jednotlive bloky proste nelze modifikovat soucasnou dostupnou vypocetni silou. ;)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Koukám, že kdybych napsal pohádku o Karkulce nebo recept na třenou bábovku, tak to vyšlo na stejno.

    Nebudu vám rušit vaše kruhy
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERWOLF: :D :D

    Nebo vyvinou vlastní krypto, který můžou udělat aby bylo lepší než všechny ostatní krypta a všichni ho chtěli a přitom to měla vláda pod kontrolou.


    v tuhle chvili existuje btc, ktery je s namecoinem nejstarsi a s nejvetsi penetraci uzivatelu a k tomu dalsich 5367 shitcoinu. ted mi rekni, s cim lepsim muzou cinani prijit... :D :D

    to je takovy teoretizovani o matematice, ktery prakticky rozumej jenom matfyzaci.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: proč ? protože komouši. to nebude žádná liberální platforma, určitě nic proč by měl padnout btc, jak jsi psal. nechme toho.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: tak teď si to dáme ještě jednou a jednoduše:

    čína dělá supercloud pro podporu rozvoje kryptoměn (říkali). Pointa je, že si lidi nebudou muset stavět rigy ve sklepě, nebo něco rozjíždět na amazon cloudu, nebo nedej bože nějakém cizím cloudu, ale využijí k tomu tuhle skvělou platformu. Kterou má vláda dokonale pod kontrolou.

    Tím pádem si tam lidi můžou těžit bitcoiny, litecoiny, titcoiny a co je napadne a vláda bude mít přehled o tom kdo, co a kolik.

    Nebo vyvinou vlastní krypto, který můžou udělat aby bylo lepší než všechny ostatní krypta a všichni ho chtěli a přitom to měla vláda pod kontrolou. Ale bude jim to na pytel, pokud lidi budou používat ty jiný kryptoměny, co nemají pod kontrolou, takže by to měli fakt v pácu, museli by ty ostatní kryptoměny v číně nějak bloknout, což nejde.

    Výčet možností není definitivní. To první je co říkám já, to druhé si nějak pořád představujete vy a já nevím proč.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: "nenapadá mě, co by z toho soudruzi měli." no flame, ale čemu se. totalitě hodí cenzura snad není k přemýšlení. polopaticky, https://en.wikipedia.org/wiki/Google_China
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: nevím co s tím má google a nevím jak jsi přišel že se tě ptám. Ptal jsi se ty, já odpověděl.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: soudruzi jeste pred 20lety nevedeli, k cemu je dobrej internet a dneska se na nem jedou revoluce.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: prosímtě google po letech třenic začal cenzurovat nepohodlný výrazy a spojení, je to od 2013. mě se ptej, jakou v tom mají výhodu. představuju si to tak, že great chinese firewall a platforma se budou výhodně doplňovat.
    VYHULENY_UFO: no a co z toho se vlastně hodí soudruhům? skoro ani jedno :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: vyuziti prijde casem, vyvoj zabira cas, nicmene uz nyni muzeme diky btc blockchainu a asymetricky kryptografii (privatni a verejny klice) toto:

    1. posilat si bezpecne a duveryhodne coiny.
    2. podepisovat zpravy a tim zajistovat jejich pravost (tzv digitalni podpis)
    3. po letech je v mainnetu nasazeny lightning network, takze uz zaplatis i za kafe a rohliky
    4. diky hardwarovym penezenkam existuje moznost vyuzit tuto penezenku jako 2FA zarizeni (pristup na dropbox, apod...)
    5. hw penezenku muzes pouzit jako autentikator pro ssh prihlasovani, jako backend pro gnupg, apod...

    ... podle me toho neni za 10let vyvoje malo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam