• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LOMILOMIšperky ve fotografii
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GREGI: v mem pripade ne, jednak potrebuju manipulovat s uhlem svetla - stribrny sperky ti odrazej vsechno a musis je tedy "vykreslit" a druhak nasvecuju i ze spodu, potrebovala bych tedy druhy blesk se stejnou barvou svetla. Jako ne ze by se nedal pouzit, jen me to lip vyhovuje a druhak je porad levnejsi pouzivat obycejnou lampu.
    GREGI
    GREGI --- ---
    blesk ze nejde pouzivat?:) to se mi nejak nezda
    GREGI
    GREGI --- ---
    ted delal skvely video je tam i ta jeho rozptylka

    Úvod do makrofotografie - reverzní objektiv, část 1.
    http://www.youtube.com/watch?v=04rXILtoTks
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Ja ted pouzivam konfiguraci na tomhle principu, se svetlem tesne vedle objektivu a rozptylovacim stanem kolem predmetu.
    Jinak makroobjektiv, f16, iso 100.
    Dost mi vadi, ze spodni svetlo, ac poctive stinim stinitkem, osvecuje predmet zespodu a mistne ho "vypaluje". Nejaky napad, jak tomu zabranit?
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GREGI: jo jasne, ja myslela, ze mluvis o necem na tomhle principu :


    Ja fotim sperky do katalogu, je fakt, ze meritko se ztrati, ale jinak to nejde.
    Blesk pouzivat nejde z vice duvodu...
    GREGI
    GREGI --- ---
    LOMILOMI: no nemas to pred objektivem ale na kraj tesne za cockou pak to nesviti do objektivu;) a karton je na nic ten ten blesk prece neprosviti... kdyz uz tak pauzak docela de... ale idealni je to mlecny plexi

    jinak sperky nikdy nefotim jen na pozadi, ztraci se pak jakejkoliv cit meritka a to je imho spatny... ale je pravda ze ja fotim jen dreveny no tam je to o dost jiny nez kovovy
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GREGI: Ok, posli az bude.
    O tom uz jsem slysela - bily karton s dirou na objektiv a do toho zepredu svetlo. Akorat mi nedochazi jak na to, aby mi svetlo nesvitilo primo do objektivu. Je na to nejaka specialni krytka?
    Co se tyce bilyho pozadi, u nekterych veci jako treba u retizku se to dost blbe dodelava v ps, takze podsvecuju.
    GREGI
    GREGI --- ---
    LOMILOMI: jasny tuny, ale nejsm na pc..

    no s tim difzakem je to na hodne dlouho:))) nejlepsi je asi varianta od id PLAYER kterej ma velkou desku z mlecneho lexi na konci objektivu a pali do toho bleskem... u tech malejch objektu je dulezity to sviti co nejvic zepredu, idealni by bylo primo z objektivu ale to jaksi neni mozne...

    jinak to bile pozadi chce dodelat na pocitaci
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GREGI: mas nejaky fotky lesklych brouku?
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    GREGI: Co myslis "poradnym difuzakem"? Ja pouzivam DIY difuzni stan. Jinak docela dost bojuju se 100 % bilym pozadim.
    GREGI
    GREGI --- ---
    LOMILOMI: driv sem fotil makro a plati pro to uplne ty same veci jako na foceni lesklejch brouku;) tzn chce to makro objektiv a nejakej poradnej difuzak aby nebylo bodove svetlo... pak uz to jde samo
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Fotografie bez retuse :

    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Moje posledni prace, stribrny naramek :

    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Jak zacit...?
    Fotografie sperku je technicky nejnarocnejsi odvetvi produktove fotografie. Pokud jste se o foceni sperku pokusili, brzy jste narazili na mnozstvi problemu - s hloubkou ostrosti, pozadim, odlesky, barvami atd...
    Tahle diskuze nabizi prostor k reseni technickych problemu i k hledani inspirace. Pastujte vlastni tvorbu !
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Fotografie sperku Tiffany jsou dokonale

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam