• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    DRAGON: No mate mě značení těch vrtulí. Čekal bych že jsou pouze dva druhy, al já mám na stoje hned 3

    Všechny začínají označením 4726 FM Ale na dronu jsou 4 s označením 4726 FM m1 a 4 z označením 4726 FM C2.

    V balíčku mám náhradní vrtule 4726 FM C1 a 4726 FM C2.

    Proto bych rád věděl jestli je 4726 FM C1 to samé co 4726 FM m1?
    Směr je stejnej, ale nevím čím se liší?

    Taky kdyby někdo poradil čím lepit tělo, nevím úplně co je to za matroš. Vteřinové lepidlo? Nebo epoxid? Něco jiného?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    CUKI: z tvyho postu se mi udelal na mozku uzel :))
    CUKI
    CUKI --- ---
    Neměl by někdo přebytečné vrtule na mavic mini 2 se? Balíček co mám obsahuje 2 a 2 a já potřebuji vyměnit 4 od jedné. Asi C1.
    Akorát nechápu značení na všech je 4726 FM Ale na dronu jsou 4 verze C2 a 4 verze M1

    Jenže balíček má 2 C2 a 2 C1

    Je C1 to samé co M1?

    díky
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DOKKTOR: nevim jak u Mavica, ale u ostatnich to bylo nekde v posledni zalozce dole a v ni opet nekde dole...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    od nového roku je potřeba na specific provoz DRID - Mavic 2 Pro by to měl umět, aspoň tak to tvrdí popis v aktuálním firmwaru, nicméně nikde v aplikaci DJI GO 4 nemůžu najít, kam DRID zadat. Víte někdo? Jde to vůbec v této appce?
    MHO
    MHO --- ---
    Skvělá kompilace na téma padání a bezpečnosti dronů.

    APRENDE de estos FALLOS para NO cometerlos con tu dron…
    https://www.youtube.com/watch?v=_eC8Q2R7Nuc
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    SPELL: Já si za Mini 2 ve Fly More řekl 7000 a už má nového majitele. 5000 mi moc (pokud je v pořádku a s ovladačem) nepřijde.
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    Nezná někdo obchod v Čechách prodávající Master Airscrew vrtule pro DJI Mini 3/4ku?
    Nějak je nikde dostupný nevidím.
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    T
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    MHO: jasně, dělám si své vlastní packy, 18650 a 21700, Sony Murata, Molicel. Na 4 Ah 21700 6s baterku lítám 15 minut s gopro (7"). Ty baterky mají max vybíjecí proud 35-40 A, ale trvale dají míň. Takže pokud chceš crusing, občasný dive bez prudkého konce, tak pohoda.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SPELL: Je potřeba telefon s 64bit architekturou, ale to jsou všechny nové tuším od roku 2020 (v reakci na nátlak Googlu)
    MHO
    MHO --- ---
    SPECZ: hmm, tak mi to nedalo a jeste jsem rano polital se zaznamem odberu motoru v amperech. A pri cinematic litani by to mohlo vyjit. Jakmile dam kotel a zkusim nejakou akrobacii, tak jsem razem na odberu 20A, ale nezny let je do 10A v pohode.

    A zda se, ze je to celkem standard v long range.
    Using Li-ion Battery Packs for Long Range FPV Drone Flying: Pros, Cons, and Recommendations - Oscar Liang
    https://oscarliang.com/li-ion-battery-long-range/
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Aha, neblizi ani smykem, uz to vidim. Nocmene - jak dlouho vydrzis litat na ty 2Ah ? Snazim se dobrat nejakyho prumernyho proudu, aby slo +- autobus urcit jestli to pujde. Pripadne s podeprenim nejakym supercapem na vystupu, aby to dorovnalo proudovy spicky. U airsoftek, kde jsou taky motory co maj ve spicce odber jak krava, pomahalo 1-2 tisice mikrofarad na to aby se motor v zacatku rozbihal o dost svizneji, tady by to taky mohlo udelat svoje ...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MHO: Ptam se proto jestli nahodou se tech 10C v tomhle pripade neblizi tem 30A - pak by to nebylo moc limitujici ...
    MHO
    MHO --- ---
    SPECZ: origo nemam, mam custom buildy. Litam s 4S LiPo. Typicky 1500mAh a vybijeci proud 60 - 100C. Ale pres ESC mi stejne Vic nec 30A neprotece.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MHO: Jakej vybíjecí proud má ten origo aku ?
    MHO
    MHO --- ---
    zkoušel jste někdo na FPV lítání Li-ion baterie?

    Po létě jsem po zimě prolítal baterky a zjistil jsem potřebu obnovení zásob. Docela často lítám takový vyhlídkový natáčení (cruise) a tak mne zaujalo tohle: https://www.6sfull.cz/gnb-4s-4000mah-li-ion-baterie/

    Ve stejné hmotnosti dvojnásobná kapacita, ale jen 10C vybíjecí proud. Nemáte s tím nekdo zkušenosti? Je jasný, že na 5'' akrobacii to nebude, ale 7'' long range koptéra?
    JIMX
    JIMX --- ---
    NOIZER: a z toho většina psala, ať pošle číslo účtu, že posilaji kurýra, ne? :-)
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    Kolega ted prodava DJI Mini 1 SE Fly More Combo za 5k a ozvalo se mu prej pres 10 lidi uz:)
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    SPELL: jdu to nastudovat. Ozvu se. Díky moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam