• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    ESY
    ESY --- ---
    DUCATIMONSTER: To das, par mesicu litani utece jak voda a puff :)
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    ESY: ukrutny! Já teď začal. Tohle bych chtěl někdy umět.
    PETJU
    PETJU --- ---
    Ola!
    Jen takovej mensi spam - kdyby mel treba nekdo zajem o Mavica pro Platinum, prenecham za velice zajimavou cenu.
    Kompletni baleni vcetne nejakyho toho prislusenstvi.
    Info kdyztak v poste. Dik!
    RADAK
    RADAK --- ---
    MERTLAS: hezky pekne. jako dovedu si predstavit ze to povoleni musel bejt masakr.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    RADAK: Jop :) to jsem byl ja :) neskutecnej zazitek a to predevsim s vyrizovanim povoleni atd :) samotny litani uz byl mix adrenalinu, respektu k ty stavbe a okoli a celkovyho prpcesu pred letem a ohromeni toho, jak to v realu vypadalo :)
    RADAK
    RADAK --- ---
    MERTLAS: jen ciste ze zvedavosti. Ty oci na temeline si lital ty?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    JAVOR: Zkus ID espion. Treba pomuze. Ikdyz uz s touhle historickou komponentou nejakej cas nepracuje, ale treba ho neco napadne. :)
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    uz jsem se tu ptal, nelita tady nekdo s NAZOU V2.? Nejsem schopnej nakalibrovat kompas, porad to hazi chybu.. uz jsem to několikrát rozebral a slozil, ale na nic jsem neprisel. Nenapada tady nekoho neco, pripadne je tu nekdo z okoli prahy ktery s touhle jednotkou ma naky zkusenosti nebo jinou gps.? Nez to z toho vyrvu a vyhodim.. :)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Evropský parlament schválil nová celounijní pravidla pro provoz dronů - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/...m_source=root-cz&utm_campaign=letani-dronu-dostane-nova-pravidla-pro-celou-eu
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    [Syria] Yarmouk. Hell near Damascus | Ярмук. Ад под Дамаском
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=649&v=8jprCbPOsPc


    vojenský využití civilních dronů ...
    ESY
    ESY --- ---
    JEdno z jiny sfery :) Dneska jsem objevil idealni misto na trening a jako bonus to mam minutu od novyho kanclu :)))
    Toho tresu si nevsimejte, vrtule vypadali jak noze u ultimate blenderu :D

    Sequence 02 2
    http://www.youtube.com/watch?v=B5HQ9VCeycc
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    BEREGOND: Hele v Krkonosich ho temer nedostanes ani s tim. Me to trvalo letos cca ctvrt roku ziskat od KRNAPu povoleni k litani v Peci. A nikde vys to absolutne nevydavaj natoz v prvni zone to je absolut no go. Bohuzel i pro nas s licenci.

    Narocny na ziskani to je ruzne. Nejnarocnejsi je cas. Trva to v prumeru 5 mesicu az skoro rok, kdy stejne nemuzes vydelavat.

    Pak je treba dodat nekolik dokumentu atd. A pokud nevis jak je napsat, tak se 100% vyplati si je koupit, protoze o to rychlejc budes vydelavat a vrati se ti to. V opacnym pripade muze UCL dokumenty vracet k prepsani atd a o to se to prodluzuje. Koukni na aircap.cz tam najdes podrobnosti pripadne napis ID Espion ;) ma komplet skolu, velmi dobre sepsny provozni prirucky na miru kazdymu.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    MERTLAS: Moc dekuju, a jak narocny je ziskat to povoleni k leteckym pracem? Ze bych to vzal z jedno vody nacisto :-) Protoze tipuju ze bez nej mi treba v Krkonosich povoleni k preletu nedaji.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MERTLAS: jeste doplnim, ze Letecka cinnost pro vlastni potrebu (LCPVP) je vlastne nizsi stupen Leteckych praci. Je potreba dodat provozni prirucku, jit ke zkouskam atd. Jen si nezazadas o povoleni k leteckym pracem.

    Litani si jen tak pro sebe (tedy jako hobby pilot bez jakychkoliv zkousek) je jeste trochu neco jinyho nez LCPVP :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    BEREGOND: pokud fotku prodas (nebo nekomu venujes a ten ji pouzije ke komercnim ucelum), tak uz to je brano jako komercni vyuziti dronu a na to je potreba povoleni k leteckym pracem.

    Usporadani vystavy, na ktere by se fotky prodavaly, respektive by treba byla cast ze vstupneho vydelkem, je brano jiz jako komercni vyuziti dronu a opet je potreba LP. Nicmene pokud ta vystava je volne pristupna zdarma a z fotek neni zadny vydelek nikomu (ani napriklad neziskovce nebo tak) tak je to v pohode, pokud mas LCPVP tak by ses do toho taky vesel a pokud splnis vsechna pravidla (vcetne napriklad letu ve zvlaste chranenych uzemi, ktera UCL povazuje za HOP a je potreba vyjimky /HOP = huste osidleny prostor, kde bez vyjimky od UCL a dalsich subjektu nesmis letet/)

    LCPVP je popsana zde: http://www.caa.cz/...adla-bez-pilota-na-palube/co-to-jsou-letecke-prace-letecke-cinnosti-pro-vlastni

    Tedy LCPVP je napriklad, kdyz si chces zaletet inspekci strechy vlastni tovarny... Tedy mas moznost si u UCL zazadat o povleni k letu v HOP a provest inspekci.

    Podrobneji viz § 73, § 76, § 77 leteckého zákona, kde jsou podrobne jednotlive cinnosti vypsany :)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Mám dotaz, rád fotím občas i krajinu rád bych si ke svojí sbírce foťáků pořídil drona (asi Mavica nebo něco podobného). A teď nevím jestli tomu dobře rozumím.. Pokud si fotím jen tak pro zábavu a ctím předpisy, je to víceméně každému jedno. Co ale nastane pokud se mi fotka povede, někomu jí prodám nebo uspořádám výstavu? Musím mít na to registraci a zkoušku u ÚCV nebo se ještě vejdu do "letecké činnosti pro vlastní potřebu "?
    ESY
    ESY --- ---
    YAKOBO: tezko rict :D moc jmen trku neznam..Ale to by se melo casem zmenit.
    KAzdopadne kdybys stim chtel nekdy pomoct nebo tak tak se muzem srazit a muzu vysvetlit:)
    YAKOBO
    YAKOBO --- ---
    HULIK: Koukal jsem na něj, ale moje motivace pro stavbu je, že mi v kopterách chybí "modelařina" :) tak bych to rád dal nějak dokupy sám.


    ESY: super! jak se jmenuje ten "kopanej" flip (0:28) moc se mi to líbí a už delší dobu si říkám, že bych se to rád naučil.
    ESY
    ESY --- ---
    ja si hodim jen par hilightu z vcerejiho nudnyho poletu.. jsem byl desne unavenej :(
    GOPR0260
    http://www.youtube.com/watch?v=2M9keUCOWgY
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam