• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: "povazuju za uspech v tom, ze jsou nastavena nejaka pravidla a ten, kdo je fakt hrube porusuje "

    ale vzyt to je to, co ja rikam, ja ti rozumim, ze na tohle je to pecka. jenze to ma i dalsi stinnou stranku a tu je strasne dulezity si uvedomovat. A u nas ta situace politicka je sakra pruserova. To si nikdo neuvedomuje asi.


    ad foto: aha! tak to me dobre ta perspektiva a uhel zmatly :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    HULIK: jo jeden lital s necim malym s goprockem na tom primo mezi lidma... udajne mel ale chraneny vrtule... aspon

    DRAGON: ja to povazuju za uspech v tom, ze jsou nastavena nejaka pravidla a ten, kdo je fakt hrube porusuje (jakoze vsichni, co tam litali nelegalne), tak je spravne, kdyz jsou eliminovani. Co nas ceka v budoucnosti, to uvidime. Nicmene vojenske technologie, ktere v soucasnosti existuji, jen o nich verejnost nevi, tak jsou z roviny "skyfy" :) Je to proste soucast technologickyho vyvoje a pokud tyhle stroje jsou pouzity predevsim k ochrane, tedy tak, jak v nedely pouzity byly, tak v tom nevidim absolutne nic spatnyho. Ano, je tu moznost, ze muzou byt zneuzity, ale co v dnesni dobe neni?

    Co mam informaci, tak bezpecnostni slozky maji v planu tyto systemy pouzivat predevsim na podobne velkych akcich, dale v centru Prahy, kde je v prumeru zabaven jeden dron denne, dale pak u vetsich letist, pripadne objektech s vyssim stupnem ochrany. Ne ni to planovano na to, ze budes nekde na poli a tam bude cekat za bukem prislusnik s Aeroscopem... Verte nebo ne, ale lidi, kteri se pohybuji v tehle jednotkach nejsou uplne blbi a co jsem mel moznost se s nekolika osobne potkat, tak byli celkem dost rozumni. (tim nerikam, ze se nemuzou najit jednak vyjimky a druhak "rozkazy").


    DRAGON: fotka neni z Vitkova. Je to foceno bud ze strechy domu, na kterem jsem byl i ja (vcetne desitek fotografu medii), nebo z jerabu, ktery tam meli pristaven Seznam a Dronpro. Je to pohled na strechu Ministerstva vnitra a konkretne z phledu z Letenske plane na pravou budovu, ktera je bliz Gymnaziu Nad Stolou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: btw ta fotka je z Vitkova ne?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    WERT: zijem v kokotstánu, to už víme, bééééé. A jednou nas stáhnou z kuze a my jeste budem tleskat, pohoda :)
    WERT
    WERT --- ---
    tak ono vzdycky byla priorita davat pokuty lidem co jezdi po lese na kole, ale to ze nekdo vypusti cisternu chemikalii do potoka to nikomu nikdy nevadilo, to ze nekdo lita dronem nad lidma bez povoleni taky zaslouzi postih, ale ze nekdo 10 let bere uplatky a chytnou ho s krabici vina to taky nikomu nevadi, to samy kdyz krade hospodskej tak se zavede EET, ale ze se kradou dotace za to se u nas dostava vyznamenani... :)
    HULIK
    HULIK --- ---
    MERTLAS: Díky za odpověď.

    Byl jsem tam a těch ruzným mrch tam letalo dost, videl jsem i jednoho podle me zavodniho FPV drona.
    Blbost lidi je opravdu nebetycna.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    o podobne se snazi pro drzitele zbrojnich prukazu a vlastniky zbrani, btw. Rikejte tomu paranoia, ja bych byl proste opatrnejsi v jasani
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: vis co se mi na tom libi? jak to povazujes za uspech a vyhru rozumu nad kokotama... a pritom to znamena to, ze az tady bude pruser, jako ze jednou k tomu dojdeme (doporucuji ti podivat se na "Years and Years") tak budem mit totalne holy ruce pred PCR a utocnejma slozkama, budem naprosto bezmocni.

    Ale jasny, poplacejme se po zadech, jak par kokotum zajistili drona a ze nad nimi maji skoro 100% informacni kontrolu, vzdyt to je preci to, oc tu bezi.

    jednou si na to vzpomenes :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MHO: no jasny, to s tebou souhlasim, to je fakt ultra kokotismus :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    HULIK: vzhledem k tomu, ze v soucasnosti drzi DJI naprosto majoritni cast trhu, tak je prakticky jasne, ze drtiva vetsina lidi bude pouzivat prave stroje od DJI. Tedy ano, pro PCR v soucasnosti je o hodne jednodussi sledovat stroje od DJI a to proto, ze Aeroscope jetake vyrobkem DJI a maji tedy pristup ke vsem strevum DJI :)

    Nicmene to neznamena, ze nemaji dalsi systemy, ktere jsou schopny zajistit prostor vuci vetsine stroju a meli tyto systemy i v nedeli na miste. Je jim jasne, ze se mohou objevit prave i stroje od jinych vyrobcu, takze se snazi eliminovat maximum moznych potencialnich hrozeb (hrozbou myslim nejen to, ze si nekdo jen tak poleti a natoci si video, ale i pripadne to, co se stalo loni tusim ve Venezuele).
    MHO
    MHO --- ---
    DRAGON: Pravda, zaměnil jsem "zkolabovalo" a ošetřeno. Omlouvam se.
    Nicméně za zbytkem si stojím - zkusit odstartovat v tom davu je prostě kreténismus.

    A mimo dronovou tématiku: všechna čest organizátorům.
    HULIK
    HULIK --- ---
    MERTLAS: Jen jestli to dobre chapu, takze pro policii bude sledovani DJI dronu mnohem jednodusi nez jinych vyrobcu, je to tak?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    WERT: zcela otevrene a uprimne... rad bych se aspon na par akcich stal pozorovatelem :)
    WERT
    WERT --- ---
    MERTLAS: a kdo tady z klubu teda dela v ty antidron jednotce???? PRIZNEJTE SE!!! :)))
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Tak jen pro info.

    Akce byla velmi prisne monitorovana policejnima jednotkama (po obvodu cele akce bylo nekolik mobilnich jednotek, ktere byly zamereny ciste jen na drony) a jednou hlavni na strese ministerstva Vnitra, ktera mela prehled o celem deni. V prvni pul hodine od zacatku policie zajistila 4 nelegaly, pricemz pro jednoho si dosli primo predemnou na strechu toho baraku, kde pak visela vlajka (zajisteni tohohle konkretniho je i na fotce clanku iRozhlasu a vyraz toho typka, ve chvili, kdy k nemu na tu strechu prisla policie, donutila ho pristat a sebrala ho, byl k nezaplaceni :D vubec netusil jak na nej prisli, protohze si myslel, ze kdyz je na strese, tak ho nikdo nenajde). Byli velmi dobre pripraveni, informovani a sdelili mu velmi podrobne vsechno, ceho se dopustil, tedy predpokladam, ze to byla jednotka, ktera se u PCR zameruje prave na drony a pravidla (uz jsem se s nimi setkal loni pri letani na brnenskem vystavisti, kde jsem porvadel letecke prace pri Olympijskem festivalu).
    Celkem bylo v nedeli zajisteno 6 nelegalu. A momentalne ma UCL v ruce obrovskou moznost konecne jednak udelit nejake exemplarni pokuty (nebot je vse opravdu celkem dobre zdokumentovano vcetne dukazu na kartach), ale predevsim ukazat verejnosti, ze pokud porusuje nekdo pravidla, tak proste prijde trest. No a zaroven myslim, ze ma celkem dobrej material na pripadnou osvetu. Ale dost bude zalezet na tom, jak se k tomu postavi. Uvidime, budeme nadale sledovat :)

    PCR mela na akci nekolik systemu, ktere pouziva a testuje, vcetne DJI Aeroscope (viz foto dole - ale nenechte se mylit, neni to ta "bazuka" ;) ale ten maly kufricek uplne vpravo), ktery ma dosah cca 5km a dokaze identifikovat drahu dronu realtime, pozici home pointu (a tedy velmi pravdepodobne i pilota), seriovy cislo dronu, email, na ktery je dron registrovan atd., ale neni to zatim schopne prevzit kontrolu nad strojem! Krom jednoho individua, ktery nasledne sdilel zabery na fb a jeste se chvastal, jak je dobrej, kdyz to poslal nad celej ten dav (btw ted jsem koukal a tohle video uz je nedostupne :D ) a pilota iDnes TV (odhaduji tak proto, ze to jsou jedine zabery, ktere se dostaly na verejnost, a zadne jine jsem verejne nikde nevidel), tak si pro zbytek prisli.

    Jedinej, kdo mohl letat legalne byl jeden subejkt a to Dronpro ve spolupraci se seznam.cz nad stadionem Sparty. UCL dalo generalni stop vsem pred akci jiz vydanym povolenim na zadost PCR. Nakonec udelili jen dve povoleni prave pro jeden subjekt a ty lety byly koordinovany s PCR.
    Jinak byla Policie pripravena v pripadne nejakyho fakt velkyho punkovani zajistit komplet cely prostor pro vsechny drony vcetne legalu, kteri by o tom samozrejme ale dostali vcas echo :)

    Tedy opravdu nedoporucuju na podobnych akcich a nyni jiz i v centru Prahy nelegalne letat :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MHO: neprehanej, tech zkolabovanych bylo 34 a nic vazneho, kamos tam makal. Ja chtel vzletnout taky, ale ne z mista cinu, z vetsi dalky a nikdy ne nad lidma, jen poradne provest dokumentaci poctu lidi, kvuli fake news, tohle ma imho dost vysokou prioritu a amatersky zabery pomuzou v boji proti zaplacenejm mediim.
    Jen samozrejme jako vzdy: nesmis bejt total kreten a startovat mezi lidma, to je skoro na presdrzku no...
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    MHO: Tuhle drzost nechapu.
    Jinak ja mam Mavic Air.
    MHO
    MHO --- ---
    DAN_F: Hele já se lehce hádal na místě s nějakým člověkem co si začal připravovat asi 5 metrů ode mně mavica pro. Bylo to tak v 15.20 přímo před poslední obrazovkou. V tom sektoru P6 byl plácek 4x4metry a chtěl tam startovat. Lidi sice stáli ještě řídce, ale furt přicházeli. Nakonec se sbalil a odešel. Dle mého odstartoval někde z parku, protože jsem nějakého mavica viděl nade mou letět.

    Pustit dron nad takhle našlapanej dav v místě, kde bude rušení jako kráva, kolem spousta fízlů. Navíc startoval z místa, který se postupně zaplňovalo a bylo určeno k zaplnění. Kolem děti, kočárky.

    Fakt nechápu.

    Záchranáři byli posraný z tý demonstrace až za ušima. Už takhle bylo asi 60 zkolabovaných lidí. Kdyby bylo fakt vedro, tak se reálně báli paniky. Stačilo aby si pár desítek lidí omdlelo a lidi se začali houfně přesouvat nebo chtít opustit prostor. Vznikne panika a průser. A kdyby do toho spadnul dron,...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MERTLAS: To protože ambasadorem zdravého rozumu a smysluplného dodržování pravidel seš tady ty a až doteď jsi to nevytáhl :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    VEXCZ: Ja se divil, ze tu neozilo (jako defakto ve vsech skupinach na FB) nedelni dronovani na Letny :D

    Ja momentalne provozuji P4P V2 :) Stroje z tyhle modelovy rady jsou i pres sve rozmery z meho pohledu napsto neskutecny drici a nedam na Phantomy dopustit a imho to je proste porad naprosto perfektni model :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam