• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    koupil jsem si Tello a při druhé baterce jsem ohnul hřídel motoru.
    trochu jsem to srovnal, ale jsem rád že jsem nezačal mavicem nebo něčím takovým
    ACID
    ACID --- ---
    Ahoj,
    pochopil jsem dobře, že pokud má dron kameru, tak mě nespasí ani že je do 250g a bude nutná registrace?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Bright idea, wow GIFs - Gifvif
    https://www.gif-vif.com/Bright-idea/

    :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Cteni na dlouhe zimni vecery :) aneb nove a trochu prehlednejsi vydani blizici se evropske legislativy...


    Easy Access Rules for Unmanned Aircraft Systems (Regulation (EU) 2019/947 and Regulation (EU) 2019/945) | EASA
    https://www.easa.europa.eu/...publications/easy-access-rules-unmanned-aircraft-systems-regulation-eu
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    Me ted na 4 mesice starym M2P odesel gimbal a zda se, ze je to casta zavada a pokud je mavic po zaruce tak oprava neni uplne nejlevnejsi. https://forum.dji.com/...183206&fbclid=IwAR0PgnPvJd-00O9HgU3-719NcqqNqMcXHIopySywh1gSHK_ChjHvpf9rJiQ
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DRAGON: Vzhledem k tomu, že už jsem stihl havarovat na NYXím výletu a urvat gimbal, tak se brzy budu moci podělit o zkušenosti s ERV Evropskou pojišťovnou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, pozitri mi konci DJI Care (1Y), rad bych prodlouzil, je to nejak mozne? pripadne mate nekdo zkusenost s nejakou cz pojistovnou pripadne EU, ktera dobre pojistuje drony?
    dik
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DRAGON: Není... Proto mi to trvalo přes měsíc. Postupně jsem vytipované telefony proháněl vyhledáváním na Geekbench, např. zde Blade A7...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    COMODOR_FALKON: je nekde seznam telefonu a tabletu, kde je psano, co ma 64bit os a co nema? dik
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FLLIP: HW předběhl SW. Dokud byla většina androidích appek jen pro 32bit, tak to nedávalo moc smysl, nefungovaly by. Takže telefon měl 64bit HW a 32bit OS, jako třeba já.

    Jenže od 1.8.2019 si Google vynutil podporu 64bit architektury, což část vývojářů implementovala už předtím, takže najednou bylo dost aplikací i pro 64bit OS.
    No a DJI se rozhodlo pro čistě 64bit app.
    KURE
    KURE --- ---
    FLLIP: existují držáky na tablet , ale je to další krám, no.
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    COMODOR_FALKON: aha, rozumím a díky za vysvětlení. Já sem do ovladače k Minimu chtěl nacpat ipad mini a ten se tam nevejde, tak právě přemýšlím nad alternativou. Jinak mě teda zarazilo, že většina telefonu před rokem 2019 neměla 64bit OS/Chip.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FLLIP: Je to víceméně tak, jak si tipliDRAGON a KURE.

    Jde o to, že Mini se ovládá přes novou appku DJI Fly, která existuje pouze v 64bit verzi, což není nikde oficiálně uvedeno.

    Můj phablet Samsung A320 alias "A3(2017)" má sice 32/64bit chipset, ale je uzamčený na 32bit a má 32bit OS, tak jako většina telefonů vyrobených před rokem 2019.
    Nový phablet nechci - neseženu nic menšího, nebo aspoň stejně velkého.

    Takže jsem sháněl levný phablet s 64bit OS. Vyloženě jen na lítání. Ověřil jsem pár telefonů na jednom benchmarkovém webu a z nalezených výsledků bylo vidět, jaký to má OS.

    Z těchto dat jesem pak vybral ZTE Blade A7 hlavně kvůli ceně (2,8k) a že to není mikrobrand bez většího podílu = očekávám delší support.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HULIK: ja mel ipad mini a normalne sem ho mel oprenej nebo sem to drzel za okraje, fakt sem s tim problem nemel. Navic nechapu, co je tezkyho na tom udelat pro pripad potreby softwarovy okraje, kde kdyz sahnes na tu cernou oblast, tak se nic nezmackne, pac je to ramecek ;)
    HULIK
    HULIK --- ---
    DRAGON: A jak bys ten tablet drzel bez okraju, tak dlouhe prsty nemas, furt by jsi na neco klikal. :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KURE: mne u tabletu sere na litani to, ze nikdo nedela near borderless tablety, takze sice si koupis vetsi tablet nez mobil, ale mas na nem centimetrovy okraje :(
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KURE: dela se, je to od asusu, jmenoval se nexus, mel sem ho pujcenej v alze (na 14dni :D), pak sem ho vratil, s tim ze uz asi diky velkejm mobilum tablety nepotrebuju. Zkus mrknout, jestli nevyrabi porad neco soucasnyho.
    Ale na DJI bych asi vzal ipad Mini, s tim jablkem to pry lita proste lip (i kdyz na samsungu nikdy zadny problem, ale ja sem mala statisticka odchylka, fora asi jsou vic smeroplatny)
    KURE
    KURE --- ---
    DRAGON: taky bych rekl, 6" display za hubičku.

    taky se zeptam, existuje nějaký android tablet který neváží půl kila a má cca 8" ?
    zatím mi přijde že jedinne rozumne je ipod mini, ale nechce se mi do jabka...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FLLIP: tipuju cena? nic jinyho to bejt nemuze :)
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    COMODOR_FALKON: Dotaz, jakou to má výhodu a proč zrovna tento ZTE?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam