• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    JOPS
    JOPS --- ---
    JIMX:
    COSMY:

    ty vogo hosi, vy me desite, ja to dal na prvni dobrou. Musel jsem si teda najit nektere zkratky, ale chtel jsem napsat, ze prumerne vycvicenej simpanz by to mel dat :))

    a priznam se, ze jsem nic necetl, ze mi stacil obrazek s rozdelenim dronu a co muzou a nemuzou.
    COSMY
    COSMY --- ---
    JIMX: já to dal na 10krat hodnekrat 12 bodů to bylo peklo
    JIMX
    JIMX --- ---
    a doporucite tedy něco konkretniho na studium ... zkusil jsem to dat bez pripravy jenom s googlem ... a dal jsem jenom 24/40 otazek ... prislo mi to teda podobne absurdni jako testy na ridicak ... :-/
    COSMY
    COSMY --- ---
    JIMX: No 4k má dobrý detaily ne :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    COSMY: kameru má ... koukal jsem na ty pravidla sem: https://www.alza.cz/pravidla-pro-drony-legislativa#eu-podrobne a tam píší "dron není vybaven kamerou ani jiným snímačem schopným zachytit osobní údaje (v případě hračky je přítomnost kamery přípustná." ... takže je otázka, jestli je to hračka nebo ne :-)
    COSMY
    COSMY --- ---
    JIMX: má kameru ne? takže test taky myslim
    JIMX
    JIMX --- ---
    Pochopil jsem správně, že pro lítání s DJI Mini 2 potřebuju jenom štítek ... a test pilota nepotřebuju?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MARASAN: Jako zajímavost OK, ale jinak to už bylo oprávněně rozcupováno v diskusi pod článkem.

    Především ta mechanická komplikovanost poukazuje na to, že za vývojem stojí spíš akademici, než inženýři z praxe - jen akademika totiž může napadnout do dtonu instalovat motor i s ultrakomplikovanou převodovkou, když by stačil jen ten motor (s generátorem) - resp. spíš 2 menší nezávislé, vyrovnávací baterie a klasické elektromotory...
    VOJTHA
    VOJTHA --- ---
    World Record: 175 mins flight time and 100 KM range
    https://www.youtube.com/watch?v=qqtv4XAWeC8

    číňani 3 roky zpět...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    dron se spalovakem:
    Česká quadkoptéra vydrží ve vzduchu 3 hodiny, vznést se má do konce roku - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/...lity/ceska-quadkoptera-vydrzi-ve-vzduchu-3-hodiny-vznest-se-ma-do-konce-roku/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    COMODOR_FALKON: psal jsem jim, jestli aspon na konci nechteji zobrazovat, kterou otazku a odpoved jsi mel spatne, at vis, co jsi si myslel blbe ... zatim bez odpovedi

    jinak ohledem DR_RIC souhlas, ze projit jejich FAQ PDF da dostatecny prehled a technikalie, ala nocni osvetleni, se daji dohledat v tom EU narizeni behem testu
    nejak jsem to prolistoval a 4 chyby
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MERTLAS: Doufám, že z titanu :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    COMODOR_FALKON: Hele kdekoliv kde delaj klice, tak gravirujou a vetsinou ti udelaj i ten stitek. Ja si ho nechavsl kdysi delat tusim v Kotve a mam ho na strojich doted :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MERTLAS: Za kolik a kde...?
    Já zatím uvažoval o aršíku 100 matně laminovaných samolepek ze Samolepkomatu za ~400 Kč
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    COMODOR_FALKON: To je to nejmensi :) ale mas samozrejme pravdu.. kdo by chtel prznit lihovkou svuj stroj :) gravirovanej nehorlavej stitek je o hodne elegantnejsi :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MERTLAS: Mno pak ještě musíš poznačit svoje číslo na drona...
    Sice asi stačí lihovkou, ale...
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ZORBEN: co te na tom prekvapilo? :) proste ten stroj neni v soucasny dobe ocertifikovany pro danou kategorii a tedy do ni nemuze spadat. Predpoklada se, ze behem pristiho roku nas ceka predstaveni nekolik novych dronu respektive spis updatu, kdy ty stejne zacnou vyrobci rovnou cejchovat a v tu chvili pro ne bude platit tato nova legislativa.

    Jinak tady je zaznam dnesniho webinare EASA pro hobby piloty: https://youtu.be/9aXcUMygkAY



    PREBRAL: potvrzuji slova Zorbena. Staci se zaregistrovat tesne pred prvnim letem. Ale doporucuji to nenechavat na posledni chvili pred letem, kdyby cokoliv :) Rozhodne se nic nestane, kdyz si provedes registraci pres Vanoce nebo kdyz budes mit klid... stejne to budes muset udelat tak jako tak :)
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    trochu me prekvapilo, ze v tom videu vysvetluje to, ze podle novych pravidel by dron typu mavic mini mohl litat nad jednotlivyma lidma (ne shromazdenim), ale protoze nema stitek C0 z vyroby, tak to vlastne neplati a nad lidma litat nesmi
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    PREBRAL: tady typek mluvi o tom, ze je to jedno, ze je dulezity mit registraci pri prvnim letu
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    Je vlastně nějaký administrativní rozdíl v tom, když si zaregistruju Phantoma a udělám test teď a když to nechám na příští rok? Nejdřív budu asi lítat zase na jaře.
    BOZA
    BOZA --- ---
    KURE: Ocividne to ma mouchy. Ale i tak se mi to libi. Ze je to ve Svedsku neomezene je taky blbost. Dokonce pokud se maji publikovat porizene zabery, tak se posilaji k prohlednuti a schvaleni geodetum, jestli tam neni neco zavadneho. (Pokud se clovek nevejde do par vyjimek, ze je treba na zaberu jen les bez horizontu: https://www.lantmateriet.se/sv/webb/spridningstillstand/undantag-fran-spridningstillstand/ )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam