• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    JIMX
    JIMX --- ---
    BOZA: kdybych se k němu zpátky dostal, tak se klidně ozvu a domluvíme se ... jinak se mi ozvali z TELINK DJI, že prej se to dá koupit nějak přes servis a že by měl stát kolem 8,5k ... tak pak dám vědět, jak to dopadlo, abyste případně věděli rovnou kam se obracet, kdyby se někomu něco takovýho taky stalo :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    MERTLAS: tohle všechno já samozřejmě vím, že jsem debil ... a že jsem se měl vrátit, přistát, obejít to, a letět to z boku ... a HLAVNĚ ne couvat, když za sebe nevidím ani tam nemám senzory... o tom stromu jsem samozřejmě také věděl ... včera jsem od něho startoval ... ale prostě mě zmátla chybějící perspektiva a myslel jsem, že jsem hned u toho domku, přestože jsem byl už o dost dál :-(

    co se týče těch trhaných pohybů, tak jestli narážíš na to pootočení při couvání, tak tam jsem neměl v úmyslu to ani jakože nahrávat ... chtěl jsem si couvnout a pak už plynule nalítnout zezadu ... pak mi ještě přijde trochu trhnutý pohyb nad tím jezem, ale to zase tak strašný není podle mě ...

    jsi si jistej tím potápečem ... když jsem viděl, jaký je tam bahno, tak do toho žádnej podle mě ani nepoleze, protože by se tam spíš brodil, než potápěl ... :-)
    BOZA
    BOZA --- ---
    JIMX: Urcite da, jen nevim jestli i v CR. https://www.swedron.se/mavic-mini-tillbehor/2321-mavic-mini-droenare-utan-handkontroll-och-tillbehoer

    Jinak uprimnou soustrast. Nicmene kdyby to nekdo vytahnul a nesla elektronika, tak neco takovedleho shanim - kostra a motory by me stacila, elektroniku a zbytek bych si tam dal jinou.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    tak ono kdyz si lital v desti, tak ta voda z reky uz je pak jen takovej "bonus" :) kazdopadne couvat v miste, kde ani nevidis a vis, ze tam jsou vsude stromy... je takovy... s prominutim trochu lame :/ Kdyz nekam nevidim a nevim, ze mam dost prostoru, tak necouvam nebo si stoupnu 90° LOF, kterou chci letet, abych videl, kdy uz musim byt nad vetvema, abych to do nich neposlal.

    To, pokud clovek neni fakt zkusenej (a uprimne ja bych ani v dnesni dobe, kdy mam nalitano fakt dost hodne, takhle, aniz bych si to bud neobhlidl ze vsech moznejch stran, ze to je v pohode, nebo nekolikrat cvicne nenalital, rozhodne neletel, zvlast nad vodou...), tak je jasna smrt. Nejbezpecnejsi je pro takovyhle zaber stat o tech 90° draze, abys videl, kam s tim dronem miris a kdy te ceka prekazka :)

    (ted jsem se na to koukal jeste nekolikrat... a uz z predchozich zaberu si musel vedet, ze tam ten strom takhle je... vcetne toho, ze si pri tomhle zaberu byl uz vychylenej od osy toho pilire, takze si smeroval ke brehu a jeste sis cuknul znovu doleva, tedy vic do brehu a tedy jednoznacne primo do toho stromu... tomuhle slo uplne v pohode predejit, kdyby sis jednak nejdriv udelal treba doprednej zaber od toho stromu, aby si na mapce cca videl drahu, po ktery mas couvat a druhak uvedomil, ze ten pilir je nasmerovanej ne podel osy reky, ale defakto primo do toho stromu. tohle bylo uplne zbytecny, cos provedl. Ale tak pouceni...)

    Kazdopadne doporucim natrenovat plynulejsi pohyby. Ty zabery byly dost trhany a nedalo se na to moc divat.

    A ten dron by chtelo z ty reky vytahnout tak jako tak... Existuji potapeci, kteri by ti s tim pripadne pomohli za malou uplatu... pro ne to je trenink, pro tebe cisty svedomi, ze kdyz si udelal takhle hloupou kravinu, tak aspon nenechas zadelanou prirodu... Ten proud tam zas tak rychlej pred jezem nebude, tak je urcita sance, ze bude v nejakem rozumnem okruhu, kolem toho stromu...
    JIMX
    JIMX --- ---
    Nemáte někdo zkušenosti s něčím takový? https://www.rcprofi.cz/mavic-mini-1-2-multifunkcni-skladaci-podvozek
    JIMX
    JIMX --- ---
    MARASAN: tak to je mi jasný, že by to byla lepší varianta ... ale v 6 ráno v cca 6stC se brodit v řece, která ani netuším, jak je hluboká a co v ní je všechno za sajrajt .. to se mi fakt nechtělo ...
    ... kdyby se našel na tom jezu, tak super, když ne ... tak holt koupím novej no ...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JIMX: jo, ale v servisu ti daji novej/repasovanej kus za lepsi cenu nez koupit novou sadu.
    JIMX
    JIMX --- ---
    MARASAN: ne, nevytáhl, bylo to uprostřed řeky ... podle GPS tak 8-10 metrů od břehu ... ani jsem ho neviděl padat, takže bych tam mohl hledat klidně 2 hodiny a nic nenajít ... ale je tam asi 50 metrů daleko jez a zrovna tam byl nějaký chlapík, co ho čistil od větví ... tak jsem mu dal číslo, jestli se tam nevyplaví, že by mi zavolal ... ale bojím se, že by stejně byl mrtvej po několika hodinách ve špinavý vodě :-/
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JIMX: a vytahls vrak?
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX
    JIMX --- ---
    Dá se někde koupit samotný dron s jednou baterkou?
    JIMX
    JIMX --- ---
    Kurva, kurva, kurva ... ja věděl, že se na to mám visral dneska ... tak jsem utopil 3 mesice staryho aira 2 :-(
    JIMX
    JIMX --- ---
    Ja vyhrabal nejaky starý, co jsem tu měl, kdyz jsem dostal drona ... a ta prvni byla ok, pak jsem ji naplnil a tak jsem tam dneska vrznul dalsi ... a nenapadlo me, ze to bude problem ... no uz jsem objednal 3x 32 GB V30 class
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    JIMX: Aaa chyba :) kazdopadne tohle cas od casu delaj i rychly karty... mam jednu Samaung 128Gb a cas od casu takle zahaluzi... vetsinou klasicky na zakazce :) pak musim pouzit jinou a format zas na nejakou dobu pomuze :) naposled se mi to stalo ted v patek... bohuzel uz jsem nemel zadnou volnou nez tuhle rozbitou a musel jsem ji pouzit.... ale zapomnel naformatovat... a samozrejme zacala zlobit az pri nejakym 20 taku nebo tak neco.. to bylo nadavek, pac mi to kompletne rozbilo cislovani, kdyz jsem nakonec musel vzit 16gb s novym cislovanim :D
    JIMX
    JIMX --- ---
    Jestli zapipalo, tak jsem to neslysel ... a psalo to tam, ale nebral jsrm na to ohled ... :-)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    JIMX: to ti to nezapipalo, kdyz se to vyplo? Pripadne to tam pise u karty, ze je slow speed... (aspon teda v DJI GO4 appce.
    JIMX
    JIMX --- ---
    Ten pocit, když natacite ... a pak dojedete domů a zjistíte, že máte pomalou kartu a mate natočeno jenom 10sekund ... no tak uz mám objednany 3 nový ... :-)
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    BOZA: par mesicu mozna, zaregistroval jsem to na diskuzich ruzne a nevedel jsem co jsem udelal blbe :D
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    To bylo planovany od zacatku. Ale implementace trvala dele tak se to ze zacatku pustilo bez toho :)

    Kazdopadne to je takle aspon trochu vic transparentnejsi nez jen pres email a nejake zakladni udaje.
    BOZA
    BOZA --- ---
    LOFEEK42: Tusis, kdy nastala ta zmena s eID? Psalo se o tom neco? Nejak jsem to nepostrehl, odkladal jsem to a ted pres to eID nejak nemuzu projit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam