• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    BTW kde seženu ty mapové podklady kde jsou letové omezení. Našel jsem mapu na webu, ale jen pro ČR. Ale chápu, že je to taky nějaká appka, která neumožní v těch místech snad ani vzlétnout.

    KEL: Mě nevadí čínské výrobky, ae telefon nebo počítač jsou zařízení kde se předpokládá nějaký přístup někam, kam to čiňanovi umožnovat nechci :-)
    KEL
    KEL --- ---
    CUKI: DJI je taky Čína.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KEL: No čínu asi nikdy, ale telefon je na tohle mě napadl taky.
    DOKKTOR: No natáčet chci samo taky. Jak velkej displey je tedy ok?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: pro mě, který tím filmuju, to dost problém je. pokud potřebuješ sledovat jenom údaje, spoléhat na senzory a obraz tě nezajímá, tak to problém být nemusí.
    KEL
    KEL --- ---
    CUKI: Si pořiď za 2,5 Xiaomi jen na to :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    Hmm to jsi mě moc nepoštěstil, ale kvůli občasnému využití nosit u sebe celou dobu nějakou cihlu nechci. Navíc čím větší telefon tím menší životnost v mých rukou. Je to fakt takový problém?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: eště je third party litchi, umí víc věcí, není zadarmo
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: lítat s malým displayem je celkem pain in the ass
    CUKI
    CUKI --- ---
    A to DJI fly je jediná aplikace kterou k tomu potřebuju/využiju? Nebo i něco dalšího?
    CUKI
    CUKI --- ---
    BASIK: Na to snad můžu upgradeovat. Stávající je tel je Android 9.x ale teď mám právě s pětkou v továrním nastavení Samsung J3 (2016), tak jsem zvědavej. Sehnat malej telefon dneska není úplně snadný :-(
    BASIK
    BASIK --- ---
    CUKI: DJI appky se stahujou odtud - https://www.dji.com/cz/downloads/djiapp/dji-fly - kompatibilita je od verze 7.0.
    JIMX
    JIMX --- ---
    CUKI: v DJI Fly jsem neviděl nikdy ani jednu reklamu ...
    CUKI
    CUKI --- ---
    Tak si odpovím sám, tedy asi jediná aplikace na které to běhá je DJI fly a běhá od androidu 5.0

    Ale prej je to plné reklam
    CUKI
    CUKI --- ---
    Ok pořídím ten DJI Mini 2 SE stojí asi 7k5 to mi přijde v pohodě, jen se bojím co vydrží baterka v reálu.

    A nemá někdo představu od jaké verze androidu to běhá?

    A další věc otázka legislativy. Dočetl jsem se o dvou rozdílných přístupech. Jeden do 250g=hračka a nemusím nic ani se nikde registrovat. Druhá že tím že je tam kamera automaticky podléhá registraci. Tedy já jako pilot. Ok, ale co pro to musím udělat? A jaká je vlastně (tedy bude) platná legislativa od 2024? Našel jsem jen přechodnou do konce roku.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Dneska sem si natacel zasnezeny plane s Phantomem 4 a dost mne prekvapila vydrz baterek, ktera mi prisla prakticky totozna s normalnim provozem v teplym pocasi.

    No a k Phantomovi - ani appku ani firmware jsem neupgradeoval asi 2 roky, ma smysl to delat, nebo kdyz mi nic nechybi, udelal bych si spis problemy a omezeni?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    hubsan fakt ne. s mini sem měl už kolem 15-20 m/s celkem problémy, to je tak do 20m od tebe, abys ho sebral až mu dojdou baterky a spadne - jakože na místě vydrží, ale vracet se proti silnému větru spíš nezvládá. s mavicem 2 pro sem lítal v dost silném větru a celkem s přehledem neměl výraznější problémy s pohybem.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Zcela uprimne... bohuzel nechces nic jinyho, nez DJI. Nad nicim jinym spis neuvazuj.

    Koukni jakou ma ten stroj max rychlost a takovej vitr cca prekona. Od malejch stroju necekej zazraky. S Mavicem 3 jsem byl v Maroku ve vzduchu, kdyz foukalo cca 20m/s a chranil jim Matrici 300 od racku... S Mavicem 3 lital Petr Juracka v Himalajich taky v docela silnym vetru... ale samozrejme musis v takovych extremnich podminkach jit do vzduchu s tim, ze se uz nemusis vratit... V opacnem pripade litej jen v bezvetri :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ještě koukám tedy vy vyšší kategorii:
    Aerium Hubsan Blackhawk 2
    CUKI
    CUKI --- ---
    Tak nepotřebuju nějaké zázraky, ale třeba ve Špáňu je vítr v zimě skoro neustále. U oceánu je to ještě horší... Tak aby se to dalo použít.
    Jinak bych si rád vyzkoušel nějaké ortofoto záběry z cest. Kdyby to bylo použitelné i uvnitř opuštěných budov bylo by to super.

    A mělo by to být skladné
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: co s tim potrebujes delat? Pokud chces litat ve vetru, tak mavic a vetsi
    CUKI
    CUKI --- ---
    Zeptám se má smysl uvažovat i o jiném dronu pro začátečníka než DJI Mini 2 SE?
    Případně na co si u něj dát pozor? Nebo o jaké funkci kterou to nemá uvažovat?
    A co mě asi zajímá nejvíc a nenašel jsem, co to potřebuje za Androida?
    Rád bych to používal i jinde než v bezvětrné ČR...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam