• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEČeská pošta , DHL, TNT a jiné logistické služby a firmy
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MOIRAIN: šlo, vím to, neboť jsem to řešil a pamatuju si před výdejovým okénkem upozornění, že náhradní doklad musí být platný. jen nevím, kdy se to změnilo.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    proč je přeprava balíku z CZ do DE výrazně dražší než téhož opačným směrem? za použití DHL express: CZ -> DE 9921,-, zpět 30,- €...? nebo jsem přehlídl něco zásadního?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    PALEONTOLOG: afaik to nešlo nikdy co pamatuju,
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SEMAI: me ho nabidli, chtel jsem ho, ale protoze jsem to resil v jinym meste, nez ve kterym bydlim, a prisel jsem rovnez o ridicak, kterej k tomu potrebujes, tak jsem se nemoh prokazat. a RL a pas u sebe nemivas..
    to ale furt nezodpovida, proc to driv slo a dnes nejde na nahradni doklad.
    proc to nejde, jako na adresu, proti podpisu. a tak..
    SEMAI
    SEMAI --- ---
    PALEONTOLOG: Když ztratíš doklady tak ti na úřadě vydají dočasný doklad s fotkou, stojí to asi stovku... Bohužel to nenabízí a spousta lidí o tom proto neví. Ten papír co dostaneš je pouze potvrzení o ztrátě občanského průkazu a je jenom pro policajty, aby tě při kontrole dokladů netáhly na fízlárnu kvůli ověření totožnosti.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MOIRAIN: kdyz ale ztratis, nebo ti ukradnou, doklady jako celek, tak ti tohle moc nepomuze.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SEMAI: jednat to v minulosti mozny bylo, druhak na to nikdo nekouka, tretak neni nouzova varianta. je tam podpisovej vzor, tzn. prvek umoznujici prevody penez etc.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    PALEONTOLOG: řidičák, nebo pas funguje taky
    SEMAI
    SEMAI --- ---
    PALEONTOLOG: protože na něm není fotka a proto nelze ověřit, že ten, kdo se jím prokazuje je ten, jehož údaje jsou na něm uvedené...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PISKVOR: protože buď česká, a nebo protože pošta...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PALEONTOLOG: Prostě proto, Josefe K.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    tak mě na poště dostalo, že si nemůžu vyzvednout ani doporučenej dopis na náhradní doklad. to je dobré. půjčit si na něj auto můžu, ale nevyzvednu dopis. ale takhle to dřív nebylo, vím že jsem kdysi na náhradní doklad vyzvedával. chápu českou poštu, ale pokud mají kurva czechpoint a potvrdí mi výpis z rejstříku trestů, což je dost důvěrná informace, proč si nemůžou ošéfovat takovou blbost ? ....
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Máte někdo zkušenosti s reklamací zásilek? Zásilku z britského eBay si v německu převzalo GLS. U nás ji nedoručili, protože lenivej řidič napsal, že adresa je neúplná (nebyla to pravda). Balík poslali zpátky do Británie. Já to reklamovat nemůžu, musí to udělat odesílatel. Je nějaká šance, že dostane zpět peníze, který mu musím já zaplatit za opětovný zaslání? Jaký máte zkušenosti s GLS? já u nich mám 0% úspěšnost...
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    NINE_OF_NINE:
    NTR23: Dik, dobre vedet. kazdopadne zasilka dneska dorazila.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    NTR23: Ceska posta, relativne kratke minule dobe zachovava v systemu obe.
    Viz:
    Sledování zásilek (Track & Trace) | Česká pošta
    http://www.postaonline.cz/...WAR_cporttnt&_tnt_WAR_cporttnt_page=details&parcelNumbers=RC877783589CN
    Sledování zásilek (Track & Trace) | Česká pošta
    http://www.postaonline.cz/...WAR_cporttnt&_tnt_WAR_cporttnt_page=details&parcelNumbers=RR998891082VV

    Ale jak to maj Turci bohuzel nevim :(
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NINE_OF_NINE: Pokud ovšem nezmění číslo zásilky, že. Je běžnou praxí, že po předání jinému přepravci, změní i zásilku na jejich číslování a pak se to nové číslo adresát dozví až ve chvíli, kdy má balík v ruce.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    VRATENKA: Track & trace nemusi uz na strankach CP fungovat pote co zasilka opusti CR. Takze zkusit
    Post/EMS tracking - track-trace
    http://www.track-trace.com/post
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    Posilala jsem pred tremi tydny zasilku do Turecka, podle tracking number "15.4.2014 Doručení zásilky v zemi určení.", znamena to, ze turecka posta to porad drzi, nebo uz to povazuje za dorucene? Adresatovi balicek nedorazil.
    TRAZE
    TRAZE --- ---
    RESCAPE: Zkus http://www.zasilkovna.cz/ nebo ji podobne sluzby
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    spíš obecně zkušenosti s plynulostí a komunikací, z toho jejich ceníku nejsem příliš moudrej, ale obchoďák slíbil že si to dostuduje a ozve se :) jde mi hlavně o posílání do USA a případně švýcarska, kanady.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam