• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEČeská pošta , DHL, TNT a jiné logistické služby a firmy
    SALE
    SALE --- ---
    Musí se Česká pošta podvolovat diktátu trhu? , Klinika @ 2016-06-04 19:00:00 | radar.squat.net
    https://radar.squat.net/en/node/75967
    DIAGONAL
    DIAGONAL --- ---
    Nejak 15 dni. Jinak to byvalo max 5 pracovnich...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    DIAGONAL: A jak dlouho to tedy trvalo?
    DIAGONAL
    DIAGONAL --- ---
    už ok
    MEMENTO_ISHMENE
    MEMENTO_ISHMENE --- ---
    DIAGONAL: Týden až měsíc/dva (nebo nikdy...).
    DIAGONAL
    DIAGONAL --- ---
    ahoj, Jak dlouho může trvat doručení dopisu 100g s malou lahvičkou do turecka ? .... obyčejně poslané . dík.
    GANYAL_YABANI
    GANYAL_YABANI --- ---
    CUJO: už je to vyřešený, naštěstí ten účet kam jsem to poslal neexistoval..
    CUJO
    CUJO --- ---
    GANYAL_YABANI: zajdi za vedouci posty, pokud bude prijemna, nebudes mit problem.
    GANYAL_YABANI
    GANYAL_YABANI --- ---
    Máte někdo zkušenosti s posíláním pěněz složenkou z pošty na vlastní účet? Napsal jsem blbě kód banky a nevim jak to budu z pošty dostávat zpět...
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Myslíte že mi doručí česká pošta balíček, když chybí na adrese příjmení? Nemám úplně tuctový jméno, delivery boy by mě mohl znát...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    S DHL problém nemám. Teď mi šel z Číny tablet. Přišla sms ať pošlu dokumenty k vyměření dph. Obratem jsem to poslal, na celnici to nakonec strávilo hodinu. Navíc mi to kurýr po domluvě dovezl domů a ne do práce, kam to mělo jít. Od vyzvednutí DHLkem v Číně po převzetí u mě před barákem to trvalo 3 dny. Ale třeba maj jiný pravidla pro Čínu a USA
    PICHPE
    PICHPE --- ---
    MAKROUSEK: No priznam se, ze nevim presne jaka je situace nyni, ale jete cca 4 roky zpet bylo 0,5% vysnenym snem. Ale co se tyce provizi schvalovatele tendru, tak tam asi neni moc o cem diskutovat....
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    PICHPE: Ja bych vsadil boty, ze kdyby posta opravdu chtela, reknou kterekoli z tech malejch bank, co maj nevyuzity switche a cena by hned spadla na 0,5%. Ale to by pak nesla zadna provize schvalovateli tenderu, to da rozum.
    PICHPE
    PICHPE --- ---
    MAKROUSEK: Ale vubec, ten duvod jsou banky, zlotrile banky, krere se nechteji domluvit na normalni cene. Pokud chteji za platbu kartou 4% - 5% a ty mas marzi 3,5%, tak je absolutni nesmysl akceptovat platbu kartou, protoze jsi ve ztrate. Proto bylo mozne platit kartou CSOB a Postovni Sporitelny, prtooze jako sesterske podniky mely smlouvu pouze na 1,5% (ano ani tam to nedavaji zadarmo).
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    Někdo aktuální zkušenost s DHL ? Jak to proclívají, nedávno tam začali řešit každou zásilku tak jestli to už vzdali nebo jak?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ELENFANT: Ale jiste. Jedine rozumne vysvetleni je: Kazdy stat ma v Cechach jednu ambasadu. Jenom peklo dve. Ceske drahy a Ceskou postu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ELENFANT
    ELENFANT --- ---
    Lze nějak rozumně vysvětlit, proč na pobočkách České pošty nelze platit kartou? Nebo spíš proč akceptují pouze karty ČSOB a Poštovní spořitelny?! Díky, fakt by mě zajímalo nějaké zdůvodnění.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RESCAPE: volali mi, že se jim nezdá deklarovaná cena, a ať jim pošlu potvrzení o platbě. Falšovat jsem to nechtěl, takže 490kč poplatek + dph
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    TOOMIX: přes ten formulář nebo si tě pak kontaktovali?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam