• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERBPages, Numbers, Keynote Apple 
    rozbalit záhlaví
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    KAZATELL: Jo no, až jsem to napsal, tak jsem si všiml data O:-)
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    KARYSLAV: Já už jsem sehnal. Na stránkách podpory Microsoftu se dá stáhnout předchozí verze office 365.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    KAZATELL: Prodávalo se to na DVD, někde to snad ještě dokonce i mám.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Dostanu nějak iWork do starého macu? Mám 2009 kde kde jen El Capitan 10.11 ale pro iWork je minimum 10.13. Případně bych tam chtelndostatbi GarageBand. Jde to nějak obejít, starou verzi jsem nikde nanešel
    WAKO
    WAKO --- ---
    Zdravím všechny.

    Je tu nějaký mistr na webovou verzi Keynote? Jedná se mi o animace.

    Chtěl bych, aby se po sobě objevovali čísla (roky) a před nimi světlejší text (info). Čísla mohou postupovat skokově, ale text před nimi by se měl s nějakým jemným prolnutím vždy vynořit a "odnořit" - prevděpodobně efektem Dissolve.



    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    KICHI: Mluvím konkrétně o Numbers vs. Excel. Pages mám rád a používám je. Keynote miluju. To je muj nejoblibenejsi soft... Tim chci říct, že to není o tom na čem se člověk učil... iwork pouzivam od verze 08...
    KICHI
    KICHI --- ---
    FARFELOO: asi záleží, na čem jsi se učil. Já měl Open Office a spol, když jsem potřeboval něco sofistikovanějšího a používat to častěji, tak jsem se naučil s iWorkem docela snadno a hlavně intuitivně, no a teď když jsem byl donucen používat MS Office, tak bych vraždil.
    Jako je normální, když potřebuju vyhledat a nahradit nějaký výraz, aby Word napřed našel 350 výskytů, při následné kontrole 57, při třetí 23 a tak dále, až asi po 20 prohlédnutích konečně nahlásí, že našel všechno? Kurňa, já bych čekal, že to najde napoprvé a všechno.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    SUPEREGO: Numbers je nejdebilnější program co kdy Apple udělal. Netuším, jak se jim povedlo to vypustit. Nejhorší je, že i obyčejná tabulka s výdajema za žrádlo pro kočku se v tom dělá hůř než v Excelu...
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    FARFELOO: Nakonec jsem se progoogloval k podobnému řešení - akorát hodit si to do texteditu a tam najít a nahradit všechny čárky za taby. Moc elegance v tom teda neshledávám, no.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    SUPEREGO: Našel jsem podivný řešení: uložit jako CSV, v texteditu nahradit čárky za taby (vkládá se option-tab) a potom otevřít v numbers...

    jinak děkuji za tuto geniální větu: Hudební tipy si můžete za odměnu nechat.
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    poradíte mi prosím, jak můžu v numbers rozdělit text do sloupců?

    Mám následující text:
    eleoanoora rosenholm, Pansonic, super silent, Knife, Fever ray, hurra torpedo, jaga jazzist, hanne hukkelberg, arve hendikson, bjork, royksoop, nils peter molvaer, lykke li, samaris, sigur rós, desert planet

    A chtěl bych vysvětlit numbers, že má čárku chápat jako rozdělovník a rozhodit každý název interpreta do jednoho sloupce.

    Dík. Hudební tipy si můžete za odměnu nechat.
    AILAS
    AILAS --- ---
    PIPAL: To jsem používal celou diplomku, nevěděl jsem že to jde nastavit :-)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    BRUSINKA: nebo bez nastavování, v jakémkoliv programu při české klávesnici:
    alt+shift+N = „
    alt+shift+H = “
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    ABBE: díky!
    ABBE
    ABBE --- ---
    BRUSINKA: A pokud již není nastaveno tak Pages / Edit / Substitutions / Smart quotes
    ABBE
    ABBE --- ---
    BRUSINKA: System Preferences / Keyboard / Text / Use smart quotes and dashes… a zde nastavit tvar 99–66, resp. 9–6 pro jednoduché uvozovky.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Prosím vás, kde nastavím v pages, aby se psaly české uvozovky, první dole, druhá nahoře? Mac je v češtině, klávesnice qwertz. Nějak to nemůžu najít. Díky
    NOGEEK
    NOGEEK --- ---
    Zdravím nemohu přijít na to jak dostat do nových Pages 5.5 kontrolu pravopisu českou. Nevíte někdo?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    777PLAY: Cmd + Shift + 4
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    nevite v rychlosti jak na applu macbook air oriznu na web strance cast obrazku co chci....me to vypadlo z hlavy a nutne to potrebuji...jako kdyby ji nafotim jen co potrebuji..pouzivaji se k tomu tusim 3 znaky...dikes
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam