• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERBPages, Numbers, Keynote Apple 
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    KICHI: Mluvím konkrétně o Numbers vs. Excel. Pages mám rád a používám je. Keynote miluju. To je muj nejoblibenejsi soft... Tim chci říct, že to není o tom na čem se člověk učil... iwork pouzivam od verze 08...
    KICHI
    KICHI --- ---
    FARFELOO: asi záleží, na čem jsi se učil. Já měl Open Office a spol, když jsem potřeboval něco sofistikovanějšího a používat to častěji, tak jsem se naučil s iWorkem docela snadno a hlavně intuitivně, no a teď když jsem byl donucen používat MS Office, tak bych vraždil.
    Jako je normální, když potřebuju vyhledat a nahradit nějaký výraz, aby Word napřed našel 350 výskytů, při následné kontrole 57, při třetí 23 a tak dále, až asi po 20 prohlédnutích konečně nahlásí, že našel všechno? Kurňa, já bych čekal, že to najde napoprvé a všechno.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    SUPEREGO: Numbers je nejdebilnější program co kdy Apple udělal. Netuším, jak se jim povedlo to vypustit. Nejhorší je, že i obyčejná tabulka s výdajema za žrádlo pro kočku se v tom dělá hůř než v Excelu...
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    FARFELOO: Nakonec jsem se progoogloval k podobnému řešení - akorát hodit si to do texteditu a tam najít a nahradit všechny čárky za taby. Moc elegance v tom teda neshledávám, no.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    SUPEREGO: Našel jsem podivný řešení: uložit jako CSV, v texteditu nahradit čárky za taby (vkládá se option-tab) a potom otevřít v numbers...

    jinak děkuji za tuto geniální větu: Hudební tipy si můžete za odměnu nechat.
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    poradíte mi prosím, jak můžu v numbers rozdělit text do sloupců?

    Mám následující text:
    eleoanoora rosenholm, Pansonic, super silent, Knife, Fever ray, hurra torpedo, jaga jazzist, hanne hukkelberg, arve hendikson, bjork, royksoop, nils peter molvaer, lykke li, samaris, sigur rós, desert planet

    A chtěl bych vysvětlit numbers, že má čárku chápat jako rozdělovník a rozhodit každý název interpreta do jednoho sloupce.

    Dík. Hudební tipy si můžete za odměnu nechat.
    AILAS
    AILAS --- ---
    PIPAL: To jsem používal celou diplomku, nevěděl jsem že to jde nastavit :-)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    BRUSINKA: nebo bez nastavování, v jakémkoliv programu při české klávesnici:
    alt+shift+N = „
    alt+shift+H = “
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    ABBE: díky!
    ABBE
    ABBE --- ---
    BRUSINKA: A pokud již není nastaveno tak Pages / Edit / Substitutions / Smart quotes
    ABBE
    ABBE --- ---
    BRUSINKA: System Preferences / Keyboard / Text / Use smart quotes and dashes… a zde nastavit tvar 99–66, resp. 9–6 pro jednoduché uvozovky.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Prosím vás, kde nastavím v pages, aby se psaly české uvozovky, první dole, druhá nahoře? Mac je v češtině, klávesnice qwertz. Nějak to nemůžu najít. Díky
    NOGEEK
    NOGEEK --- ---
    Zdravím nemohu přijít na to jak dostat do nových Pages 5.5 kontrolu pravopisu českou. Nevíte někdo?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    777PLAY: Cmd + Shift + 4
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    nevite v rychlosti jak na applu macbook air oriznu na web strance cast obrazku co chci....me to vypadlo z hlavy a nutne to potrebuji...jako kdyby ji nafotim jen co potrebuji..pouzivaji se k tomu tusim 3 znaky...dikes
    AILAS
    AILAS --- ---
    ANGIOLETTO: Pokud to máš jen v čistém textu, navrhuju to zkopírovat do soubor1.txt.
    Pak v terminálu najdeš ten soubor a napíšeš cat soubor1.txt | sort | uniq > soubor2-bezDuplicit.txt
    V tom 2 souboru už nebudeš mít duplicity a budeš je mít srovnané. Tuším že standardně to bude abecedně.
    Píšu to zpaměti takže za případné nepřesnosti se omlouvám.
    ANGIOLETTO
    ANGIOLETTO --- ---
    Hmm, takže začnu tím, že se zeptám strýčka Googla cožetoje ten AppleScript,)
    VFISA
    VFISA --- ---
    ANGIOLETTO: Nemůžeš na to pustit AppleScript?
    ANGIOLETTO
    ANGIOLETTO --- ---
    Pls, mam v dokumentu (pages) tisice hesel s tím, že některé se opakují. Potřebovala bych dokument projet a automaticky odmazat duplicity - tj. pokud se mi heslo PES oběvuje v dokumentu 10x, chci aby tam zustalo jednou. Lze to pořešit nějak automaticky? Díky...
    ABE
    ABE --- ---
    Ahoj, dotakazete mi nekdo poradit jestli je mozne, pripadne jak v numbers (3.2.2) udelat podmineny SUM pres vic tabulek v jednom sesite.

    SUMIF(A;"imprese";B) mi funguje dobře pokud jsou bunky "imprese" v jedne tabulce.

    Diky


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam