• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: ten rx100 má mnohem lepší objektiv (a cenu), není divu.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    REEN: chocho dik kez by:D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Z RX100 MkI lezou ostrejsi fotky nez z Nex-7 + 18-55.

    Rozmyslete ale, jestli neporidit Note 4 / S6 / iPhone6, stejne to bude nechavat doma, jako to zrcadlovku.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: no to mysleno malyho do kapsy bylo jakoze ma zrcadlovku a s ni se ji nechce porad tahat tak chce neco malyho :-) no musim zjisitt jestli nutne potrebuje zuuuum a nebo to da bez toho. Pokud to da bez toho tak ji reknu at jde do toho ricohu nebo pak bazarova x100 treba :-) jeste sem slysel docela chvalu na ty nexy myslim nex5 to je myslim taky apsc.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Hele, nevim jak Tvoje kamosky, ale moje kamosky na obleceni pouzitelne kapsy nemaji. Zaroven by se jim do kabelky vesla i FF DSLR (ale asi by ji nechtely sebou tahat). Takze specifikuj naprosto presne, jak to ma byt velke :-)

    Do klucici kapsy bych sel smerem RX100 (verze dle vkusu a nalady) nebo Ricoh GR (APSC, ne ty starsi). O obou vis, takze jsem ti moc neporadil.

    Pokud to muze byt o fous vetsi, tak podle vkusu Fujifilm X100 nebo Panasonic LX100 nebo Canon G7X. Nebo klidne libovolny Fuji X-mount s 18/2 nebo 27/2.8. Nevim jestli je to meritko, ale ja jsem schopny v kapse nosit i Fujifilm X-T1 s 35/1.4

    Zbyva ale dulezita otazka - Mame doma RX100 ktery pouzivala moje zena, pak moje mamka, ale u obou jsme nakonec museli jit cestou mobilu se slusnym fotakem, protoze nehlede na predchozi deklarace nechavaji RX100 porad doma.

    Dorazilo me, kdyz zena jela na sluzebku do Finska a posilala mi odsud fotky z mobilu. Pritom si doma muze pujcit libovolny fotak/objektiv z toho, co mam.
    REEN
    REEN --- ---
    MIMA_A: ještě to může bejt mimozemskej zvěd převlečenej za psa s ledabyle zakrytou kontrolkou ;)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    P4INTER: levnější je Sony a6000, kterou mám a můžu doporučit, ale je větší.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    cus hele trochu OT ale kamoska ted zvazuje koupit neco malyho do kapsy. A tady vim, ze lidi maj i jiny fotaky nez fujiny. Zvazuje neco kolem 15+- (ma zrcadlovku a chce neco maleho, cestovani atd...) zvazuje nad sony rx100. jaky jiny sou alternativy vim jeste ze je v ty relaci ricoh GR, ale ani s jednim nemam zkusenosti. nadhodte co je dobry pomer cena vykon.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    BERNIE: Bude.. nebo nejak 'stuck' ..
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    RATTKIN: to by mohl bejt.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIMA_A: mrtvej pixel?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Registruju na nekterych fotkach takovejhle cervenej artefakt ...neni to na vsech ... nevite jak a proc to vznika?

    Screen Shot 2015-05-04 at 12.23.04 AM.png
    http://cl.ly/image/0d0T20041x1y
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    P4INTER: jestli to bude X-T10, tak mu to ani nezavidim.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: noooo jooo no :-D haluzak jeden zase :-D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    BERNIE: spis proostrovalo na pozadi. Ale samozrejme je mozne, ze s tim jeste neumim:)
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    MIMA_A: taky se muze ukazat, ze jsou to opravdu jen pomluvy a vymysly.
    Neostrilo ti to tak rychle, jak bys potreboval?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: “A Completely New Camera”: Fujifilm X-T1 AutoFocus TURBO BOOST thanks to Firmware Ver. 4.0 in May!
    Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com

    Tyhle zpravy me lamou menit nakonec jeste za x-t1....ted jsem poprve fotil s fuji na bezeckych zavodech, a teda....nakonec sem skoncil u manualniho ostreni:D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    "X-photographer Jára SIjka fotí především extrémní sporty a skateboarding. Díky tomuto zaměření byl jmenován ambasadorem nového fotoaparátu společnosti FUJIFILM, který bude oznámen v měsíci květnu a který bude disponovat zcela unikátním mechanismem ostření, jež umožní fotografům jako je Jára Sijka pořizovat mnohem lepší snímky sportovních výkonů."

    http://www.fotoskoda.cz/fest/osobnost/jaroslav-sijka
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KUBBE: Njn, ale ja mam v LR hromadu presetu a knihovny fotek od doby co fotim. Takze se mi nechce opoustet LR, pokud by proto nebyl opravdu zasadni duvod. Vystup z LR tak jak funguje na nastaveni nize mi pro me ucely bohate staci.

    Na druhou stranu nepopiram, ze kdybych z toho potreboval tisknout billboardy, idealni by to nebylo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam