• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Koukam po nejake nove brasne, ktera by nemusela na prvni pohled vypadat jako fotobrasna :)
    Tohle se mi libi, ale ta cena je uz na me moc
    Retrospective® 5 • Think Tank Photo
    https://www.thinktankphoto.com/products/retrospective-5?variant=1237470007
    Co mate vy? Asi byt tam nosil nejcasteji x-t10 18/2 a 35 a kdyz by se tam vesla 56 a bylo to porad jeste slusne maly, tak by to bylo idelani.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    WORMAGOR: Drzim palce. Mozna budes mit zasadni duvod, proc upgradovat na X-Pro2 :-)
    WORMAGOR
    WORMAGOR --- ---
    tak jsem si objednal meikon podvodni pouzdro, v lednu dam vedet jak fungovalo:)
    WORMAGOR
    WORMAGOR --- ---
    LAUNCHER: Jedu kenya, tanzanie.. Tak uvidim no snad tech 200 bude stacit hodil by se ten telekonvertor:(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    WORMAGOR: Kdybys nahodou byl v Joburg tak rekni, zajdem na steak :-)

    Kdyz pojedes do parku pro turisty, tak si tam budes moct na zviratka i sahnout a delsi nez 200 nebudes zas tak potrebovat - lidi si tam bezne foti lvici na iPhone :-)

    Kdyz pojedes fakt do "prirody", tak je i 600mm leckdy malo.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Nechci byt zly, ale potreboval bych, aby Fuji udelala FF fotak a na nej 24-70/2.8. Nebo neco podobneho na stredoformatu. Sony A7 se mi vzhledove nelibi a Nikon DF vypada slusne, nema face detection, kterou proste chci.
    WORMAGOR
    WORMAGOR --- ---
    LAUNCHER: No ja jedu na skos do afriky a tam to dlouhy sklo je nitnost
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    WORMAGOR: Rozumim a chapu, ale to je neresitelny problem, alespon pro me. Aktualne jsem na 14/2.8 nebo 16/1.4 a v batohu 35/1.4, co s tim nevyfotim tak proste nevyfotim. Zbytek skel akorat kdyz vim, ze s nima budu fotit a nikdy vic nez dve skla najednou. Nebavi me sebou tahat tezke vybaveni...

    Zvazoval jsem 16-55/2.8 nebo Panasonic LX100, ale nepresvedcilo me ani jedno.
    WORMAGOR
    WORMAGOR --- ---
    LAUNCHER: Ja nechci tahat tunu skla, sere me to
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    WORMAGOR: Nefunguje. Podle specs to jde jen na 50-140mm a planovano je 120mm macro a 100-400mm. Je potreba, aby zadni clen byl dale od mountu, aby se tam ten TC vesel - coz 55-200 nesplnuje. Take bych potreboval delsi sklo, uz aby tu bylo 100-400 :-)
    WORMAGOR
    WORMAGOR --- ---
    a mate nekdo zkusenost s teleconverterem XF1.4X a 55-200? funguje to?
    WORMAGOR
    WORMAGOR --- ---
    Mate nekdo podvodni pouzdro na xt1?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Nemate nahodou nekdo tu brasnu Ona Bowery? Zajimalo by me co vse se do ni da nacpat. Rozsiril jsem arzenal o dalsi objektiv a nutne uz potrebuju neco, v cem to nosit. Nebo uvitam i tipy na brasny na maly fotak s objektivem + 2-3 skla k tomu (velikosti 23/56/xx, zadna telata). Ty fotobrasny ze kterych je jasne na prvni pohled ze je to na foto nechci, duvody nebudu rozvadet:) diky
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    P4INTER: Na telo to nepredpokladam;-) Tak ok diky!
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MIMA_A: blesk na tele nepouzivam ale v manualu by urco mel nezkousel sem. A mimo telo s radiama funguje bezproblemove :-) samozrejme taky manual.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    P4INTER: Jen jestli to bude fungovat:-D Nebo jestli to ma smysl vubec...
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MIMA_A: ja mam RF 603II a k tomu mam blesky 2xsb28 a sb26 :-) co presne chces vedet? :D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ja mam predchudce techto RF-603II myslim .) pouzil jsem to na fuji zatim asi jenom jednou jinak ohledne blesku a odpolovacu koukni sem [ Strobist - off camera flash shooting - Creative lighting technics ]
    Jinak to nejspis pujde jenom v manualu
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Mam doma starsi Nikon sb 600 svetlo, nepouzivate nahodou nekdo tuhle kombinaci na s Fuji? Uvital bych tip na osvedceny trigger. Blesk predpokladam samozrejme asi jen na manual.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    PEPO: je to zpracovany raw v LR a za krivky jsem netahal, ale upravy tam nejaky jsou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam