• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    SZANDA
    SZANDA --- ---
    MARSHUS: jako o to více si musíš hlídat pozadí a naučit se jít blízko. Druhá cesta je potom samozřejmě 56mm 1.2, můžu vřele doporučit, ale jakkoliv je to super sklo, je to docela "zaměnitelný" look, ta 16 má něco do sebe :-)

    třeba ta 90, zkoušel jsem, nemusím, už je to moc dlouhé na komunikaci s portrétovanými a zbytečně si musíš hlídat časy, neodpouští jak ta 56 :)

    27 a 18, počítej opticky krapet slabší, hlavně ta 27, tam je hlavní devíza velikost.

    23 super, za mě nejlepší, tu jsem měl na foťáku jak přilepenou a teď zase mám ekv 35mm, tam jde o to, že to je "moje"ohnisko, nikdy mi moc nesedla padesátka.
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    SZANDA: zajimavy. me ty sirokace nikdy moc nebavily ale proc to nezkusit si rikam.
    SZANDA
    SZANDA --- ---
    MIKEKT: Díky mojí práci mám přístup k úplně jiným cenám a prakticky jsem nikdy nebyl orientovaný na jednu značku, dělám i kurzy, takže prakticky musím ovládat všechny přístroje. Momentálně X-T1 nahradilo Dfko, ale ono to není důležité. Prakticky v tuto chvíli aktivně využívám X100, pak E-PL5 od Olyho a na práci jsem měl X-T1, kdy ji teď vystřídalo Dfko, ale jak jsem psal, mě je to fakt jedno čím fotím, dokud mi to neháže klacky pod nohy a v ničem neomezuje, tak je mi to fuk, nemám rád ty žabomyší války mezi fotografy

    MARSHUS: Tady si vyloženě rozmysli co ti chybí, já mít padesátku(po přepočtu) tak mi určitě chybí něco širšího, za sebe bych na tvém místě volil, pokud můžeš, tak určitě 16mm, mám z toho focené věci na fesťákách, a prostě to je sklo, které fujine závidí prakticky všechny ostatní značky, nikdo nemá na aps-c světelný širokáč. Je opravdu ostrý, rychlý, maže i když je to širočina, to je fajn, dá to fotkám takový unikatní ff look(viz níže ukázka). Navíc je to utěsněné - bude si to hezky rozumět s X-T1, v pohodě si to můžeš vzít do deště na krajinky apod.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MARSHUS: Si budes muset vybrat sam - 10-24/4, 14/2.8, 16/1.4, 18-55, 23/1.4, 56/1.2, 90/2. Pripadne male, ale relativne siroke 18/2.

    Ja resim kazdy mesic "ktera dve skla sebou" a je to vzdy 35/1.4 a k tomu 18 nebo 16 nebo 14.

    Fotky z 90/2 se mi popravde libi spise umenim fotografu, nez tim sklem. Je to moc dlouhe proste, fotky jak z dalekohledu. Ale to subjektivni, ty to muzes mit uplne jinak...
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    MIMA_A: hm to neni uplne sklo
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MARSHUS: x100t :D
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    otazka. mam xt 1 a 35mm, nasetril jsem na dalsi sklo a premyslim co by to mohlo byt. desne se mi libily ty fotky z 90/2. nefotim nic extra, trochu ulice, trochu prirody, nejaky komercni zajmy v tom nejsou.
    nebo maj nejaky jiny sklo co "musim" mit?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    SZANDA: a proč jsi odešel od Fuji a k jaké značce?
    SZANDA
    SZANDA --- ---
    byl jsem dlouho uživatelem fuji x systému, kdy jsem začal na X-A1 a poté skočil na X-T10, kterou jsem po 14 dnech vyměnil za X-T1. schválně říkám byl, protože mám X-T1 společně s bleskem a 23mm je na prodej. rád bych se ale rád v průběhu času podělil o fotografie, které jsem s x-t1 pořídil :)







    kdyby jste někdo chtěli vědět více o prodeji té x-t1, tak do zpráv, nechci taky vyvolávat nějakou inzerci, ale tohle je docela specifikum, pro určitý okruh lidí, jako jsme my :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Fuji X Pro 2 video quality a huge step up – hands on with the final hardware, pre-production firmware
    http://www.eoshd.com/...ity-a-huge-step-up-hands-on-with-the-final-hardware-pre-production-firmware/

    Fujifilm se zda se naucil video. Jeste bych poprosil o X-T2 s IBIS a to je asi tak vse, co od fotaku potrebuji :-)
    ALDRICK
    ALDRICK --- ---
    já doufam, že v průběhu roku stihne vyjít X-T2, pak bych počkal tak půl roku než vychytaj počáteční chyby, a někdy zjara příštího roku bych si ho koupil. Takovej hezkej plán mam, tak ještě aby ho Fujifilm ráčil vzít v potaz:)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    HUGGI: jojo peknej stroj, ale ja nejakou dobu asi zustanu u x-t10
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Asi zacinam setrit, tohle je vyraznej krok dopredu;)

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: nice
    FUJIFILM X-E2 | features - Firmware Ver.4.00 Enhancement for X-E2 | Fujifilm Global
    http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_e2/features/page_08.html
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Take a Peek Inside the Fujifilm X-Pro2 | PhotographyBLOG
    http://www.photographyblog.com/news/take_a_peek_inside_the_fujifilm_x_pro2/

    Behind the Scenes: How the Fujifilm X-Pro2 is Made | PhotographyBLOG
    http://www.photographyblog.com/news/behind_the_scenes_how_the_fujifilm_x_pro2_is_made/

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIKEKT: tak pry 4th Feb.
    ALDRICK
    ALDRICK --- ---
    MIMA_A: No vypadá to slušně:) Já teda čekam spíš na X-T2, ale to bude mít stejnej senzor, takže mě zajímá v první řadě ten. A full-res fotky, co jsem viděl, vypadaly fajn, šum při vysokym ISO zhruba o jeden stupeň lepší, při současnym posunu na 24MP celkem fajn:)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIMA_A: bude nekdy v unoru ... hlavne, ze bude a pridaji tam docela dost vychytavek na to jak je to stary model
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    ALDRICK: any good?

    "Just imagine the X100T’s viewfinder but much, much better. " OK....

    ale kua ten novy x-e2 firmware by uz vytasit taky mohli ....
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    tak jeste moje foto ze stedryho dne :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam