• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    BERNIE: Vcera bylo, nemas cekat:)
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    HUGGI: njn. Tezko pohledat telo skladem.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    BERNIE: Tak jdi priste aspon do normalniho obchodu:)


    Jinak ja si hral hlavne s 23/1.4 a tam mi v dobrym svetle prislo ostreni stejn yjak xt1. Horsi svetlo jsem zatim nemel sanci zkusit
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    MIKEKT: antik foto
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    BERNIE: co to bylo za obchod? zatim jsem nikdy nemel problem si udelat par fotek na svoji kartu.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    PEPO: To nevim. Nemam Olympusy rad a nevyznam se v nich ;)
    PEPO
    PEPO --- ---
    BERNIE: jakyho olyho vytahl? pen F? nebo OM?
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    Tak jsem byl rano ve ksefte osahat x-pro2. A nekoupil jsem.
    Vzal jsem si sebou 35/1,4 a 90/2.
    Svetlo v obchode nebylo nejvic nejsilnejsi, ale ani tam nebyla tma.
    35/1,4 ostril desive pomalu, lovil. Prislo mi, ze prumerne chytnul focus behem pul vteriny. Sralo me to loveni, bylo ho moc.
    90/2 ostril o krapet rychleji ale zhruba ve tretine pokusu mi zezelenal vobdelnik, piplo to a fotka nebyla zaostrena. Focus byl v tu chvili uplne mimo.
    Cekal jsem zasadne rychlejsi AF, aspon s tou 90/2, oproti x-t1, ale z toho kratkeho testovani mam dojem, ze je prinejlepsim stejny. Reci o naprosto skvelem ostreni ve spatnem svetle jsou podle tyhle zkusenosti uplnej bullshit. Fotak byl nastaveny na High Performance.
    Pruhledovy hledacek u 90/2 nepouzitelny, ostrici bod je ve finale uplen jinde, nez fotak ukazuje. Pomuze maly obdelnik vpravo dole, ale clovek na nej musi cumet a chvili hledat, aby vubec nasel to spravne misto, kam fotak ostri. koukat se v tu chvili na scenu mi neslo, natoz komponovat. Nebylo mi dovoleno vyfotit jediny snimek, ani vlozit kartu (musime to prodat, zadny foceni, pokud nekoupite!:). Prodavac me chtel asi vyprudit, protoze vytahl Olyho a ukazoval mi, jak rychle ostri ve stejnych svetelnych podminkach:)). Nejhorsi je, ze to fakt byl velky rozdil, v neprospech Fuji.
    No, takze co ted? Fotak je skladem, ale to kouzlo, ta pritazlivost, jako by bylo fuc.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: zatím nejsem rozhodnutej..do začátku asi 35/2 a samyang 12mm..časem skončím s 23/1,4 a 56/1,2 :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Pane, jake planujes objektivy?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    BERNIE: no ja se bojím po spoustě zkušenostech jejich servisu, ale tak každá značka má mouchy:)
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    HUGGI: jasny, chapu. Jak jsem uz psal, co se Fuji tyce, jsem paranoidni, na zaklade zkusenosti minulych :)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    BERNIE: nekontrolujeme, hrajeme si s tím když se jedná o zajímavý novinky. Jednu z nich jsem měl v ruce cca 3h s tím, že jsem projížděl všemožný nastavení a fce...
    ne že by to ty problémy mít nemohlo, jen píšu, že jsme se s tím zatím v praxi nepotkali..a píšu to z pohledu člověka co si ten foták chce koupit, zdržuje mě jen lenost prodeje mojí aktuální výbavy:)
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    HUGGI: jak moc peclive ta tela kontrolujete?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jeste bych chtel prohlasit, ze prosim kvuli mym smutnym ocim, uvedte stribrnou X-T2 uz od zacatku prodeju X-T2. Klidne za priplatek, to je mi uplne jedno...
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    BERNIE: Tak z toho jsme u tři kusů zachytili jen zvýšenou teplotu při nahrávaní videa, ale bez erroru nebo přerušení nahrávaní..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Vubec mi nepomahas :-))
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    No a to ja asi nedam. V lete prodam ledvinu a koupim i X-T2.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Musim byt silny, X-Pro2 si nekoupit a vydrzet do prichodu X-T1. Ale je to teda dost obtizny ukol, kdyz mam v bookmarcich tolik Fuji sites a leze to na me zleva zprava :-))
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    HUGGI: a jeste dost lidi pise o rozviklane spousti
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    HUGGI: "Turn off the camera and turn it back on" message BR4 : reportedly a hardware issue having to do with the lens mount
    X-Pro2 initial bug report - Fuji X-Pro 1 / Fuji X-Pro 2 - Fuji X Forum
    http://www.fuji-x-forum.com/topic/2417-x-pro2-initial-bug-report/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam