• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: pozor, to nebyla vytka, jen takova uvaha, jestli je nutny mit 1,4 skla, pokud tomu vysledky neodpovidaji (at uz je to u tebe pravda ci nikoliv, to si neber rozhodne osobne .)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: 1) Tak jsem spokojenej ja i foceni lide, vic me jakozto amatera fakt trapit nemusi :-)
    2) Fakt mam priority uplne jinde, nez se pretahovat o to, co je a co neni fotka, u ktere ty vysledky za to stoji ;-) Ostatne stejne jako to ma 99pct populace.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: no tak hlavne aby za to ty vysledky staly, za ty prachy .))
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: ja Te chapu :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Potrebuju vsechno alespon 1.4 (na APSC), ja jsem nemocnej clovek :-))
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: njn, ja tu 35/2 musim jeste poradne otestovat, vyfotil jsem s ni zatim jen par fotek a nejak se mi nezdaji. Jsou divne neostre. Ale 50-140 je paradni vec :)
    Jinak ta jedna clona mi chybela, i pri dobrem vykonu xpro2 na vyssi ISO. Nejen kvuli svetlu, ale i kvuli DOF.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: mne by dost vadilo, ze to nemuzu vzit do prirody na zver, mit tvuj skelnej setting :) jinak jasny, portretak a uw a pohoda
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Hele nechci byt naivni, ale prijde mi, ze bych relativne vystacil se dvema skly:

    (psano ve FF ekviv):
    1) ~45mm idealne (50 take dobre, 35 trosku moc siroke na mne)
    2) Nejaky ultrasirokac

    Ano, spoustu veci s tim nevyfotim, ale to je mi fuk...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: no jo,ale to mas plus jeste tak cca 70-80 k za jedno sklo, potrebujes jich nekolik...jako nebude to cheap, ale bral bych, wtz :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: A pripadne pro srovani cen, tady 645z (jasne, dneska uz "starsi" fotak) :

    https://www.megapixel.cz/pentax-645z-telo/recenze
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Hele cena je pry nizsi nez ten novy Hassy:

    https://www.megapixel.cz/hasselblad-x1d-telo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: no to ne, to zajima, spis sem to myslel tak, ze tu cenu tipuju spis k pul mega nez k 200k :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Jen ten sensor stoji masakr, takze pod 150k CZK za telo to nevidim. Rozumim a mas pravdu, ja to psal jen z meho uhlu pohledu (ktery nikoho nezajima, chapu). Proste tohle je pro me moc za neco, co nekde omylem zapomenu, nebo mi to nekdo sebere. A mit to jen na doma, to si u sebe neobhajim... Ale treba si to jednou koupim v bazaru, az bude nova verze tela :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: ze by byl fuji prvni, kdo nabid stredoformat za entry level prachy? bych se divil, ale mozny to je. kdyz treba srovnas s phase1
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jestli je to real tak jsem na jednu stranu rad, na druhou me trosku mrzi, ze se ted bude Fujifilm starat o 2 systemy misto jednoho.

    Rad bych si to koupil, ale predpokladam ze cena bude vyse, nez je mi mile.

    Kdyz mam u sebe fotak a skla za 80k CZK, tak to jeste nejak psychicky zvladnu. Ale predstava ztraty vybaveni za 200k - ouch.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Existuje to? Uz jste z toho nekdo fotil? Jak to vypada s cenou za telo + skla? Kdyztak posta :-)

    CONFIRMED - Fujifilm Medium Format To Be Unveiled September 19 - Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/confirmed-fujifilm-medium-format-unveiled-september-19/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: A je to v haji. Co jsem cetl, tak 35/2 se prodava vyborne a 23/2 bude patrne totez. Fujifilm zda se "dostal rozum" a bude delat mene svetelna + levnejsi + rychleji ostrici objektivy (mene tezke skla na tahani motorky).

    Jenze ja bych potreboval to puvodne zvazovane 33/1 a to je ted, zda se, v nedohlednu :-/
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    KOX: k tomu asi nebude důvod, ale jak to půjde tak budu prodávat svojí...3 měsíce starou..
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    Mam x-t1, co se mi vali doma a nemam pro ni pouziti. Uvazuji o prodeji, kdyby nekdo chtel.
    Taky 35/1,4, 90/2 (koupil jsem 50-140 a 35/2)
    KOX
    KOX --- ---
    HUGGI: Nějaké zlevnění X-T1 se asi nechystá, co? :)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Tak kdo máte objednanou X-T2? Zítra vás čeká dárek:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam