• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    cus kamoska se pta jestli koupit
    1) x-t10 + xf18-55 (24 tis.)
    nebo
    2) x-t1 + xf18-135 (32 tis.)
    oboje bazar. ja jsem pro xt10 me sedi vic a sklo 18-135 sem v rukach nemel
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    x-t10
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    a jeste jsem zapomnel - jeste prodam X-M1, perfektni stav, nafoceno par tisic snimku, dosud nevybaleny popruh a nabijecka (pouzival jsem nabijecku ze sve X-E2 a kozene poutko), krabice, atp. -- mel jsem ho pouze jako zalozni druhe telo. nejspis je jeste v zaruce, zkusim najit doklady z megapixelu, nakup byl 28.1.2015.

    navic 4gb sandisk SD karta.

    za 7500
    PEPO
    PEPO --- ---
    nenašl by se to nějaký dobrotivec, který by mi na pár dní (nejlépe přes víkend) půjčil ty předsádky na x100? rád se budu revanšovat něčím tekutým, dle preferencí...

    kdyžtak pošta...

    dík
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Ne ne. A kdybych mel v rukach GFX, mel bych ten usmev mnohem sirsi! :-D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: to ses ty?:-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    :-D

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUJI NEWS*!* Yes! FUJIFILM GFX 50s MF Camera will be "FAR CHEAPER THAN PEOPLE THINK"
    http://www.youtube.com/watch?v=wHQLrdt2Qj4
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Jojo, 14 je lehoucka. Ale jak rikam, 16 neni o mnoho tezsi nez Tva soucasna 18-55. Hele mam rad vsechna diskutovana skla, tezko davat nejake univerzalni rady. Ale vyzkousej nazivo a uvidis :-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    LAUNCHER: aha, na megapixelu mají uvedeno 235 g u té 14ky...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Pokud jsi v pohode s vahou 18-55/2.8-4, tak bych se 16/1.4 nebal.

    Podle webu Fujifilmu je 16 jen o fous tezsi: 310g vs 375g.

    http://www.fujifilm.com/...cts/digital_cameras/x/fujinon_lens_xf18_55mmf28_4_r_lm_ois/specifications

    FUJINON LENS XF16mmF1.4 R WR | Specifications | Fujifilm Global
    http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujinon_lens_xf16mmf14_r_wr/specifications/
    AETHER
    AETHER --- ---
    Díky všem za rady:) Já si to rozhodně před případnou koupí vyzkouším, šlo spíš o to, na co se zaměřit. Aktuálně si poměrně slušně vystačím i s tím Fujinonem XF 18-55/2,8-4 (na zoom překvapivě dobře), jen by to chtělo něco širšího pro ty reporty z firemních akcí v místnosti. Takže 16/1,4 bude samozřejmě výrazně rychlejší a viděla jsem z ní super fotky právě z takových aktivit, ale zase už ten rozdíl v ohnisku není takový; navíc proti ní (v mém případě) mluví i hmotnost a velikost - když je to těžké, neudržím to, mám drobné ruce.

    DRAGON: recenze jsem četla právě všelijaké, tak mi šlo hlavně o osobní zkušenost.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: DRAGON: Ta recenze na DPReview je z dubna 2013, na novejsich fotacich a s novejsim FW to bude lepsi :-) Zaroven tam to sklo dostalo Gold Award, tak to ani tenkrat nemohl byt nejaky prusvih.

    Fujifilm XF 14mm F2.8 R review: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-xf-14-f2-8r

    Nicmene jak oba piseme, zajit si to sklo vyzkouset. To ze mi na nem rychlost AF staci (a patrne i ID Huggi nize), neznamena, ze ta rychlost AF bude stacit kazdemu.

    A take se priznam, ze pokud bych si smel nechat pouze jeden siroky prime, byl by to 16/1.4. Proto jsem nize doporucil si ho tez vyzkouset. 14/2.8 misto nej nosim opravdu pouze ve chvili, kdy chci mit na fotaku neco lehciho, coz sice neni v mem pripade tak zridka, ale to je dano tim, ze jaksi mam obe skla na stole. Kdyby mi tam lezelo pouze 16/1.4 bez 14/2.8, necitil bych se nejak vyrazne omezen :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    i na dpreview pisou ze ma pomalejsi AF. Byt aether, tak si proste nekam nejriv to sklo zajdu vyzkouset, to je cely
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: ok, tak pardon, omlouvam se Aether. Ja ho nemam, napsala tu dotaz, tak mne to zajimalo jaky to sklo je a nasel sem si par recenzi a reakci lidi a psali ze ma pomalej AF ve tme. Jestli to tak neni, tak tim lip.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Inside the Fujifilm GFX 50S « Fuji X Secrets
    https://fuji-x-secrets.net/2016/09/21/inside-the-fujifilm-gfx-50s/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: "lidi si na to sklo stezujou, ze je v tmavsich mistech pomaly, to je cely .)" - Kteri lide mimo Tebe? To neni utok, zajima me to. Nevsiml jsem si, ze by 14/2.8 mimo Tebe nekdo kritizoval za pomaly AF a to weby kolem Fuji ctu docela hodne :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: tak z podstaty,pokud ma ultrawide sklo dostatek svetla, tak nema proc bejt pomalej. lidi si na to sklo stezujou, ze je v tmavsich mistech pomaly, to je cely .)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    P4INTER:
    AETHER: No o prodeji jsem v podstatě rozhodnutej, cenu vůbec netuším, nesleduju to...klidně navrhněte..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam