• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: To budeš snad i šokován z X-T1 na X-H1. ;-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Budu mit X-H1, ale vzhled X-T2 GS zavidim pane :-))

    Ale jsem ted na X-T1 a tech vyhod co mi prinese X-H1 je uz opravdu hodne, vyuziju: IBIS, USB charging, AF s myma 1yo a 3yo deckama, 24mpx, joystick, horni display, sirsi EV pro bracketing, doufam ze zase o neco lepsi dynamic range).

    Tak se mi nechtelo cekat az/jestli vyjde GS verze X-H1...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: vymenil jsem nicmene za x-t2 graphite a je to celkem cihla na muj vkus....ale krasna:D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    SPIKE411: z paladixu? Tak to jsem ja ta prvni ruka, resp pred mesicem nebo dvema jsem ji poslal dal, a dost rychle ji tam ten kluk zase prodaval, ale nic ji nebylo, jen mne uz lezela pouze na policce...
    GEEKON
    GEEKON --- ---
    LAUNCHER: O tu xt-1 bych mel pripadne zajem.) Jednu jsem utopil, druhou mi ukradli, ale...proste mi schazi.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Díky za všechny tipy.

    Kdysi (~2015) jsem (ještě s Nikonem a na Mac OS X) používal Aperture a Lightroom, už ani nevím, co mi tehdy vyhovovalo víc (asi Aperture, ale obojí mělo nějaký pro a proti). Je fakt, že jsem se v obou zorientoval trochu rychleji než v DT. :)

    Prej (konečně) makaj i na content aware fill. Za poslední rok se to celkem pohnulo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SPIKE411: Já jedu darktable. mnohem rychlejší než LR
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Iridient X-Transformer, Darktable nebo RawTherapee jsem zkusil. Ale nakonec stejně skončil u Capture One Pro 11 a Luminar 2018. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Jedu na Lightroom CC a chci zkusit On1.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Darktable jsem zkoušel naposledy před pár lety a i když napoprvé nevypadal špatně, tak toho moc vlasntě neuměl....a Lightroom je prostě Lightroom. Sorry jako :-) Veškeré opensourcy na fotky jsem vzdal.

    Ve verzi LR co mám bohužel není RAF podporovaný, takže jsem stáhnul Adobe DNG Converter a jedu přes to.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Tak nic, už jsem pořídil ošoupanou X-E2 z třetí ruky. :) K tomu zatím placku 27/2.8.

    Nevidím tu nikde zmíněný Darktable. Předpokládám, že většina lidí tu asi investovala spíš do Iridient X-Transformeru apod.
    Jestli jste někdo škrt :) nebo je vám prostě sympatičtější volně dostupný otevřený software, DT stojí za vyzkoušení, umí pracovat i s RAF, výstup nevypadá zle. Relativně krátce je dostupný i pro Windows, jinak samozřejmě macOS a Linux.
    https://www.darktable.org/2014/08/using-x-trans-cameras-with-darktable/
    Get More Performance Out of Your X-Trans Sensor with This Free Software
    https://petapixel.com/2017/02/13/get-performance-x-trans-sensor-free-software/
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LAUNCHER: Díky. Určitě chci něco s bajonetem (takže X100/X70 padají, a to jsem vlastně po Fuji začal koukat kvůli/díky X70, ale zhodnotil jsem, že jedno ohnisko v mobilu mi stačí ;)) a na to moje cvakání spíš menší/lehčí a low-cost (ale teda štve mě, že ty starý těla ještě neumějí nabíjet přímo z USB, a samozřejmě WR má až T1/T2/Pro2).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Budu poustet X-T1 a X100T. Planuji X-H1.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Nechystáte se prosím někdo zbavovat nějaké X-E2, X-T10, možná X-M1, než budu nahánět někoho z Paladixu apod.? (Praha)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    EVF by tedy měl být přibližně stejně kvalitní jako u GFX50s, ne? :-)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: Testuje kolega, ja si jen hral v hospode.

    Hledacek bomba, je to velky, dotykovej displej ok, ergonomie..nevim napoprvy mi to moc nesedelo, ale to bude o case, AF nemuzu zatim hodnotit, nemel jsem X-T2 na srovnani.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Tak jak pane? :-) Koukam na IG ze uz ji mas na vyzkouseni :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Díky za osvětu. :-)))
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Tento tyden by se u nas mela objevit X-H1, kdyz si s ni stihnu pohrat tak dam info..

    V.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam