• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Drobnost, ale potesi: Kdyz beru fotak do ruky, nemusim resit, jestli je v nem karta a baterie.

    Stav "vypnuty fotak": Kdyz sviti display, ve fotaku je baterie. Zaroven se ukazuje progress bar stavu baterie, takze vidim jak na tom je. Na displayi dale sviti, ktere sloty jsou obsazene pametovkami a kolik fotek jeste muzu nacvakat.

    Stav "zapnuty fotak": Udaje vyse zmizi (uz je stejne nepotrebuji) a vidim co me zajima, tzn shutter speed, EV, mod ostreni atd.

    Co na tom displayi vidim se da nastavit k me veskere spokojenosti.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Vcera jsem na srazu ve FujiFoto zkousel 80mm macro. Nechapu jak je to mozny, ale to sklo umi v beznem interierovem osvetleni ostrit v macro modu na AF-C :-O

    Obavam se, ze si to casem budu chtit koupit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Beru jen kovove :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: V pohodě seškrábeš potisky. :-) Ale je fakt, že není kovový. Aspoň si to myslím. Já na yXF90mm zkusil nasadit teď H-XF23, který krásně sedí i k XF56mm, ale na 90ce nesedí závit. Průměrově však to je stejné. :-(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Dekuji za snahu. Ale jeste pridavam pozadavek "bez napisu Nikon" :-D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Např. Nikon HN-23.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Nemate pls nekdo tip na kovovy lens shade na 90/2, rozmerove mensi nez ten plast co se k tomu dava? Idealne ke koupeni v CR. Staci mi treba jen 2cm, smyslem je hlavne to, abych netrefil predni clen, kdybych se tim treba neopatrne do neceho otocil, kdyz to mam na fotaku na popruhu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tak jsem koupil bazarovy 90/2. Herdek, je to velky a tezky :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Pekne, pekne. Tez zvazuji nejaky fotak ktery by sel krmit Instax Wide.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Duvod prodeje? Prechazite na plnokrevny Instax Wide? :-)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    kdybyste chteli udelat radost svoji drahe polovicce.. ;)

    Fuji Instax Mini 90 v provedeni svetla kuze - Bazar - PALADIX foto-on-line - PALADIX foto-on-line
    https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=514624
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Pripominam, ze to sklo vazi pouhych 215g a kvuli jeho konstrukci se zapustenym prvnim clenem v podstate nepotrebuje lens shade :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: 60/2.4, viz EXIF foceno na 1/8s :-D Fotka SOOC.

    Snazil jsem se drzet fotak stabilne, vyfoceny na CL 2 fotky, vybrana ostrejsi.

    Domnivam se, ze implementace IBIS se na X-H1 povedla ;-)



    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Nejsou, ale jednou zase budou. ;-) V každém případě je skvělé, že starší skla s novými fotoaparáty dostávají nový “drajv”. Zas má člověk pak pocit, že investice se vyplácí. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Kdyz ja mam hrozne zachvat GAS :-)) Prohlizim fotky z 80 vs 90 vs 100-400.

    Ideal by bylo koupit vsechny tri, ale na to zase nejsou finance :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Tak se na to vykašli a zůstaň u 60/2.4. :-)))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Tez se priznam, ze kdyz jsem koukal na fotky z 80/2.8, tak se mi ten bokeh subjektivne tez ne zrovna libil. Ale mozna bych si zvyknul. I mi prijde, ze si na toto stezovalo vice lidi.

    Hele vaham, vaham, tezka volba pro me.

    Proti 80 pro me ucely navic mluvi 60/2.4. To je totiz lehoucke a skladne sklo, ktere mi nejspis ohledne makra bude docela stacit. Jsem prijemne prekvapeny, jak dobre to na X-H1 ostri a jak dlouhe casy tomu staci. Pak je pro me otazkou, proc se tahat s pretezkou 80/2.8, kdyz muzu mit nasazenou lehouckou 60/2.4.

    Nepopiram, ze 80 je lepsi sklo nez 60, ale ten rozdil ve vaze a rozmerech je proste obrovsky.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Mám od loňského října 90/2. Slouží dobře, spolehlivé sklo, na bazarech už i za zajímavé ceny. Vadí mi na něm akorát "plandající" motorek po vypnutí fotoaparátu či sejmutí z těla. A šel bych do 80/2.8. Je to nejnovější přírustek. Je sice těžší, větší, ale pro X-H1 víceméně dobrý váhový kompromis. Měl jsem to nasazené v obchodě na X-Pro2 a to už bylo z hlediska vyvážení dost na hraně - vím že Fuji bajonety v tělech jsou pevné a vydrží hodně, ale pocitově bych klidný nebyl - určitě více držet 80ku levou. Sklo 100-400 jsem ani po potěžkání na X-Pro2 nenasazoval. :-) Přiznám se, že mi na 80/2.8 lehce vadí jiný typ bokehu než má 56/1.2 nebo 90/2, ale beru to tak, že to je vlastnost a určitě bych se s tím srovnal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam