• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Nikde nepisou o x-t20 :/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Focus Bracketing ♥ ♥ ♥

    Tak to moje staricka 60/2.4 dostane opet dalsi "upgrade" :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LEAKED: Full Details of Upcoming Fujifilm Firmware Updates + First Images of GF 250mmF4 and GF 1.4x Teleconverter - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...firmware-udpates-first-images-of-gf-250mmf4-and-gf-1-4x-teleconverter/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Ja mam nastaveno RAW + JPEG L, protoze nevim jak ted, ale driv neslo bez JPEG L hodne prizoomovat jiz porizenou fotku, kdyz chci zkontrolovat zaostreni a sum.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Docela v pohodě spotřeba. Já ve čtvrtek jsem byl například fotit koncert Heimat z Opavy s X-Pro2. Výsledkem je 256 fotografií v RAFu a 25 min videa v 1080p@60fps. Utáhla to jedna orig. "S" baterie. Resp. zůstalo jedno slabé políčko po skončení akce. Doma po zapnutí to pak zrudlo. :-) Objektivy 16f1.4 a 56f1.2 + externí mic Senn MKE 440. Myslím si ale, že baterii dost šetří vyřazení focení v kombinaci JPG+RAW. Jinak ISO 2000-4000, závěrka od 1/60 do 1/500, clony od 1.2 do 5.6. V manuálním ostření jsem fotil asi cca 15 minut. Intenzita focení byla různorodá. Pauzy na malé pivinko také přispějí ke "spočnutí" akumulátoru. :-)))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Vydrzi to 4hod velmi intenzivniho foceni, jedna s-kova orig baterie, ta co byla u toho v krabici. Nafoceno neco pres 1000 fotek na jednu rychlou kartu, RAW + JPEG L normal.

    Celou dobu 16mm @ 1.4, stredni az vysoke ISO, min 1/125s, zone focusing + face detection, C-L 3fps, IBIS always on, boost mode. Bluetooth off.

    Foceno v bezne pokojove teplote.

    Dobra vydrz to neni, ale cekal jsem to horsi.

    Kdyz slo do tuheho, fotak se trosku ohrival, tak nejak pocitove vlazny, vic ne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Drobnost, ale potesi: Kdyz beru fotak do ruky, nemusim resit, jestli je v nem karta a baterie.

    Stav "vypnuty fotak": Kdyz sviti display, ve fotaku je baterie. Zaroven se ukazuje progress bar stavu baterie, takze vidim jak na tom je. Na displayi dale sviti, ktere sloty jsou obsazene pametovkami a kolik fotek jeste muzu nacvakat.

    Stav "zapnuty fotak": Udaje vyse zmizi (uz je stejne nepotrebuji) a vidim co me zajima, tzn shutter speed, EV, mod ostreni atd.

    Co na tom displayi vidim se da nastavit k me veskere spokojenosti.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Vcera jsem na srazu ve FujiFoto zkousel 80mm macro. Nechapu jak je to mozny, ale to sklo umi v beznem interierovem osvetleni ostrit v macro modu na AF-C :-O

    Obavam se, ze si to casem budu chtit koupit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Beru jen kovove :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: V pohodě seškrábeš potisky. :-) Ale je fakt, že není kovový. Aspoň si to myslím. Já na yXF90mm zkusil nasadit teď H-XF23, který krásně sedí i k XF56mm, ale na 90ce nesedí závit. Průměrově však to je stejné. :-(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Dekuji za snahu. Ale jeste pridavam pozadavek "bez napisu Nikon" :-D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Např. Nikon HN-23.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Nemate pls nekdo tip na kovovy lens shade na 90/2, rozmerove mensi nez ten plast co se k tomu dava? Idealne ke koupeni v CR. Staci mi treba jen 2cm, smyslem je hlavne to, abych netrefil predni clen, kdybych se tim treba neopatrne do neceho otocil, kdyz to mam na fotaku na popruhu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tak jsem koupil bazarovy 90/2. Herdek, je to velky a tezky :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Pekne, pekne. Tez zvazuji nejaky fotak ktery by sel krmit Instax Wide.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Duvod prodeje? Prechazite na plnokrevny Instax Wide? :-)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    kdybyste chteli udelat radost svoji drahe polovicce.. ;)

    Fuji Instax Mini 90 v provedeni svetla kuze - Bazar - PALADIX foto-on-line - PALADIX foto-on-line
    https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=514624
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam