• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HUGGI: 1,3kg ti prijde moc? zacni v tom pripade neco sportovat :) vcera sem videl zrovna typka v makovym poli jak foti nejakou holku a byla to minimalne 500mm L, tomu rikam docela uz vaha, 1,3 je pet flaska s vodou :))
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Ale jo, s 50-140mm jsem včera večer poprvé odfotil koncert skvělého Petera Lipy v Pjetce, první koncert v rámci JazzOpen Ostrava, a jako dost dobře se mi s tím sklem pracovalo. Rychle jsem si zvykl na jeho váhu i rozměr a tak nějak mi to vyhovovalo s tím X-Pro2 (a gripem). Samozřejmě, v klubu Pjetka je většinou tma, tak jsem předpokládal nějaké občas problémy s ostřením v AF-C s 3x3 nastavením, sem tam se sériovým snímáním 8 s./s, a jakože to několikrát “haprovalo” v té skoro tmě, někdy to zazlobilo i AF-S, s novějším XF90mm je to v tomhle mnohem spolehlivější. Možná pro příště si nastavim ve foťáku ještě jiný režim ostření na “4”. V kapele byl velmi vitální a fakt výborný mladý saxofonista, který často s sebou mrskal jako divý, u ně jsem se s tím novým sklem nejvíce natrápil. ISO obvykle mezi 2000 až 6400 dle pozice a světla. Závěrka od 1/60 do 1/500, výjimečně i 1/1000.
    Zatím se dívám na náhledy a vypadá to tak, že už se těším až to otevřu na macbooku. :-)) Největší problém mi dělal neustále se mlžící hledáček z důvodu dusna a vedra v klubu, bylo narváno až po strop. Klima nestíhala, no a venku bylo po deštích jak v prádelně.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Držet XF100-400 nad hlavou je docela záhul, příště si beru nějakej kompakt:)

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DOTCOM: Nefunguje. Je to příliš malé. :-))) Více by pomohla spíše žlutá ikonka smajlika. :-)))
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    FUZZSTORTION: me spis zaujala na nalepka smile - funguje to? :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    HUGGI: Jojo, také jsem si jej potěžkal. ;-) Slušné těžítko.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: Lenny Kravitze..nevim zda se sa povazovat za zviratko;))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Co s tim fotis pane? Od Tebe bych uplne necekal zviratka / ptacky, tak se ptam :-)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: 50-140 je jeste ok, dnes jsem si pujcoval 100-400 a to je valec;)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Je to macek. A přesto je to ještě relativně dobrá velikost mezi objektivy této kategorie u jiných výrobců. :-)))

    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Tak mám doma X-H1..
    - je to velký..jako fakt hodně
    - přijde mi že to má divnej displej, jako že když zvětším fotku tak ji to neumí zobrazit ostře
    + hned první večer mě docela bavilo trochu jíný ovládání oproti X-T2 a neměl jsem problém přejít
    + velká očnice hledáčku bude zvlášť na sluníčku super
    + trošku širší možnosti nastavení i oproti nejnovějšímu firmwaru X-T2 jsou dobrý


    Něco dalšího možná doplním časem, zatím jsem si udělal jen pár fotek na koncertě..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Priznam se, ze moje "dirty pleasure" je dat si na X-H1 malicky, siroky a relativne svetelny 18/2 a proste bezstarostne cvakat. Fotak mam na krku na pohodlnem popruhu.

    Ostatne, co nam tatkum malych deti casto zbyva, nez neoptimalni, ale zato provozne jednoducha reseni :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: Tak váhově to jsou dvě "devadesátky" vedle sebe. V brašně to je už hned znát, pokud právě je plán s tím chodit po kopcích či volnou krajinou po většinu dne. Teď pravidelně chodím jednoduché výlety po jednoduchém terénu pro vyloženě rekreační výletníky (Morávka v Beskydech, Visalaje, Plato, Bílý kříž atp.) a tahám s sebou 16 a 90 skla - což je právě 915g + X-Pro2 (495g), tj. bez dvou až tří rezervních baterek to je do 1,5 kg v batohu. K tomu si přidej např. 2-3 litry vody, dvě velké plněné bagety a tatranky na celý den. V létě to s hadrami je v pohodě. I ten větší batoh může také něco vážit. :-)

    Ale myslím, že nic špatného nebude, když prostě začneš tím XC 50-230mm nebo 55-200mm z bazaru. Vyzkoušíš v praxi řádně a třeba zjistíš, že to bude stačit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Pokud bych potreboval fotit krajinu teleobjektivem, vzal bych si 55-200mm. Udajne i XC 50-230mm je prekvapive dobre sklo (nemam, nezkousel jsem).

    Na portret tu jsou paradni 16/1.4 az 56/1.2.

    Nenapada me zadne vyuziti pro 50-140mm, je to pro me takovy "jack of all trades, master of none". Ale to jsem ja, tyhle "ne tak uplne svetelene" telezoomy se mi nikdy na foceni nehodily.

    Jako se vsim, YMMV.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: je to poradny macek co?:/ ja o nem totiz zrovna aktualne uvazuju, ale porad se nedokazu rozhodnout, potrebuju tele primarne na krajinu, sekundarne na sport/zvirata/obcasny portret, ale bojim se te velikosti, resp ani ne velikosti, jako vahy 995 g .. puvodne jsem chtel 55-200, jenze tam mam zase pocit, ze bych ho nevyuzil tak univerzalne (ve smyslu cena/vykon)... pouzivate nekdo? doporucite nebo je to overkill?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: A to jsem si dneska ve foto obchodě říkal (opět), jak je 50-140mm macatý objektiv. :-))))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ta GF 250mm je tedy rozmerne sklo :-) Vystup tomu ale udajne odpovida.

    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: jojo taky jsem na nej koukal jako sklo na cesty, kde jde o vahu a stejne se vetsinou foti krajiny na vyssi clony a jako zalohu k pevnym sklum, ale zatim jenom moc nekoukal na recenze.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mate pls nekdo zkusenost s tim 15-45mm, co je ted nove na levnych Fujinach?

    Zaujalo me, ze na sirokem konci to ma 15mm, takze by z toho mohl byt uzasne skladny WA. Ale bojim se ostrosti na 15mm. Take flares, protoze zoom a jeste navic levnejsi zoom.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X-T100 - novinka za dostupnou cenu | FotoGuru.cz
    https://www.fotoguru.cz/fujifilm-x-t100-recenze/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam