• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: hele, to je uplne zbytecny tlachani, na to neni cas ani chut, na to sem se tu vubec neptal, sorry ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Sony A7 bych si nekoupil, kdyz je za rohem FF CSC Nikon, ale nic proti vkusu.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MAR3K1987: cena legracni. 400 USD max.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: no proto se ptam na ten klub, protoze to chci nekde probrat a tohle je jenom o fuji a momentalne to vidim spis na nejakej sony system ...
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    MIMA_A: ona je to totiž celkem profi hračka :)

    Mitakon 35mm F0.95 Speedmaster (micro 4/3) - FILM-TECHNIKA
    https://www.film-technika.com/micro-4-3/mitakon-35mm-f0-95-speedmaster--micro-4-3/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Zalezi co presne od toho chces.

    Obecne nejde udelat chyba s Leica Q, Sony RX1rII, Fujifilm X-T100, Fujifilm X100F, Fujifilm GFX, Sony RX100 VA.

    Za rohem k tomu nejake FF Nikons a Ricoh GR III.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MAR3K1987: asi by me to take zajimalo, ne tedy na tyto krajinne motivy :-)

    mel jsem v prubehu let nekolik vintage objektivu pres adaptery na fuji, vsechny postupne zase sly pryc, vadily mi spis opticke vady nez absence autofokusu, navic to nebylo nic typu f/1.2 nebo f/0.95 :-) tento vypada opticky mnohem lepe..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    nevite, je tu nejakej klub, kde se celkove resi ty maly EVF fotaky? Mam Eos 6D a rad bych presel na neco mensiho, co ale foti dobre a mam par vlastnosti u ty 6D, bez ktery se neobejdu, tak bych to rad rozebral a nechal si treba dat par tipu...
    dik
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    DIRTFOTO: 35/1,4 je super, ale co teprve manuální 35/0,95! To je sklíčko :) :) celá galerie
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DIRTFOTO: 56/1.2 koupis bez problemu dnes a denne na bazaru ve stavu nove za 17k
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DIRTFOTO: Pokud chces tisknout billboardy, nebo fotit s f/1.4 skly @ FF, nevyplati.

    Pokud chces libivy, skladny a inspirativni fotacek, muzu APSC od Fujifilmu jen doporucit.
    DIRTFOTO
    DIRTFOTO --- ---
    LAUNCHER: Díky za radu:).

    2) Myslel jsem to tak, že 18-55 mm, ktera k ni byla pro mne neni uplne uspokojujici sklo. Jasne je to zoom, chapu, ze nedosahuje kvality pevneho objektivu.

    3) 56mm jsem mel na mysli:) v rámci těch +- 22 K co se dá sehnat. Ta je jasná, ale musím přišetřit.

    35/1.4 vypada moc dobre:) díky moc!

    Navíc pořád ještě zvažuji přechod. Mám FF nikon d750 a řeším, jestli mi opravdu Fuji system vynahradí FF. Zatím je to tak půl na půl.:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DIRTFOTO: Nerozumim otazce: "Mám X100T jsem naprosto nadšenej z výstupu, optika je naprosto skvělá. Je nějaký objektiv od fuji, který se blíží optice XT2 pocitově? Mimo padesátky:), která je se přiznám za 22K trochu mimo moje současné možnosti."

    Poporade:

    1) X100T dela hezke fotky, ale reci parametru jeji objektiv neni zrovna ostre sklo a flare resistance taky nic moc (oboje ale realne nerika nic o tom, jestli z fotaku polezou libive fotky).

    2) X-T2 je fotak s mountem, optiku nema, tudiz nechapu jaka ze optika by se tomu mela blizit.

    3) XF 50/2 stoji nejakych 12k CZK, ne 22k CZK.

    Jestli se ptas na to, z jakeho objektivu XF Ti polezou na X-T2 libive fotky, tak bych doporucil fotit s 16/1.4 a 56/1.2 nahe krasne slecny (s 16 environmental portrait, s 56 klasicke full body); s 10-24/4 landscape a seascape v exotickych destinacich behem golden hour; s 80/2.8 macro broucky na kytickach.

    Pokud se ptas na to, jak vyse uvedene fotit pri nizke cene vybaveni, tak bazarova XF 35/1.4 na slecny, bazarovy Samyang 12/2 nebo Laowa 9/2.8 na landscape a bazarova 60/2.4 na broucky na kytickach.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    DIRTFOTO: 35/2 kresli moc hezky
    DIRTFOTO
    DIRTFOTO --- ---
    Ahoj, trosku mozna houpá otázka. Mám X100T jsem naprosto nadšenej z výstupu, optika je naprosto skvělá. Nyní jsem koupil XT2 s 18-55mm 2.8-4.0. Nicméně samozřejmě kvalitativně je tento objektiv trochu jine. Je nějaký objektiv od fuji, který se blíží optice XT2 pocitově? Mimo padesátky:), která je se přiznám za 22K trochu mimo moje současné možnosti.
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Neboj se toho, já teď fotím se starými manuály a ostření je parádní. Je to o zvyku :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Hmm, to prelepeni paskou je dobry napad. Diky za tip.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER:
    LAUNCHER: ostřící kroužek zde je super nastavenej..rozpad 0,2 - 0,5m ve velkejch krocích a pak rovnou nekonečno.

    Tedy krom velmi blízkých záběru tam bude vždy něco mezi 0,5-nekonečno, a tam se dá kroužek normálně přelepit páskou.

    Odfotil jsem takto celý letošní Mighty Sounds se Samyangem 10mm přelepeným páskou.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Naopak, brat v uvahu, delo by se mi totez... :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Desi me ten MF, chapu ze u UWA no stress, ale tusim ze to jednou omylem otocim nekam spatne a az to zjistim bude pozde. Napadlo me na zkousku prepnout 14/2.8 na MF, uvidime.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    HUGGI: Teď koukám že pár je zaostřenejch blbě, takže ten oranžovej dům a to poslední V nebrat v úvahu :)

    Fotil jsem to narychlo cestou na nákup.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam