• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    EGGH
    EGGH --- ---
    MIMA_A: Tak on je Capture One i ve verzi zdarma s nějakýma osekanýma funkcema. Testuju jej, výstup má víc detailů, jako z LR ale nejsem schopnej si zvyknout na to debilní ovládání :))

    LAUNCHER: LR mám ale ten výstup je fakt šílenej. Capture One teď zkouším, je to o 300% lepší ale to ovládání rogramu je fakt na hlavu a nejsem schopnej v něm upravovat třeba 500 fotek. Teď fotím komerční fotky na 1Dx II a 5D IV a tisknu běžně metrový zvětšeniny, kde mi jde o detaily ale chci postupně přejít na Fuji, proto začínám řešit víc technickou kvalitu. Ale naprosto chápu, že každej má tu "technickou kvalitu" někde jinde. Já jsem jenom šílenej puntičkář :))

    LEHUOK: Díky, na tenhle postup narážím ve většině diskuzí. Opravdu je tam zásadní rozdíl v detailech, např. v listí u stromů apod.?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    EGGH: prijde mi, ze vetsina "objektivnich" srovnani vetsinou doporucuje Capture One, pokud neresis budget.

    sam ho pouzivam x let, a nemam duvod hledat neco jineho..
    EGGH
    EGGH --- ---
    V čem aktuálně je nejlepší vyvolávat raf? Stále platí, že nejlepší výsledek dává Iridient X Transformer?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Jakozto stydlin mam rad tu tichou zaverku na X-H1 :-) A kdyz mam moznost, fotim ciste na elektronickou zaverku :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Tak samozřejmě že X-Pro2 je nejzvučnější! :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Narozeninovy dort k 50 :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Tony zkoumal rychlost AF na CSC.

    Vystup pro me:
    * Sony A9 kral. Budoucnost se stacked sensory je zrejme sladka.
    * Fuji X-T3 s velkym odstupem druhe misto. IMHO by to potrebovalo vylepsit SW. Ale pouzitelne mi to proslo i ted, pokud staci 8.5 ostrych fps.
    * Nikon a Canon maji v CSC spatny AF, ostatne jak se i po netu rikalo.

    Mirrorless Sports: Canon EOS R, Nikon Z7, Fuji X-T3, Sony a7 III, a7R III, a9 camera review
    http://www.youtube.com/watch?v=-oXHiORuRk0

    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Jedna ohniva z posledni svatby kamaradku
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fuji X-T3: A Shock to The System
    https://www.youtube.com/watch?v=Hpd4nrH7KfA
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    TOPAS: Ja se zase v tech cenach tak nepohybuju. Jen jsem zahledl tu cenu na mall.cz. koukni za kolik se to prodava na paladixu nebo na fuji bazaru na fb.
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    MIKEKT: Moc díky za feedback. O cashbacku jsem netušil. :/ Je k tomu baterka + UV filtr + téměř nenošený popruh. Tu cenu jsem určil jako cena nového a ty věci navíc jako bonus, ale možná je to málo. Kdybych to dal všechno za 26, tak by to bylo lepší?
    EGGH
    EGGH --- ---
    Máte někdo zkušenosti s Fujinonem 15-45? Jak kreslí a jak je rychlý v osření?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    TOPAS: myslím, že to tady nevadí. jen za tu cenu to asi neprodáš. Nový stojí 30900 na mall.cz a ještě je k tomu cashback a vychází teď na necelých 26000
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Fujifilm X100F, stříbrný, záruka / Praha 9 / 29000 CZK ] - Prakticky nepoužitá a nevyužitá X100F, tak ji posílám dál.

    Snad jsem neporušil žádný pravidlo, když tak se smažu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: samozrejme, ze to srovnaj, od toho jsou servis. Jen bych si to pak hodne proveril, nez zaplatim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Podarilo se mi shodit 35/1.4 tak, ze nejdrive letela ~ 80 cm na kuchynskou linku a nasledne z ni na zem.

    Nejspis se posunula mechanika, takze je to na 1.4 vyrazne mene ostre nez pred padem. Je to videt pri prizoomovani na display.

    Prostym pohledem dovnitr nevidim zadne praskle cleny, na fotaku se objektiv chova normalne (az na ty neostre fotky) - ostri, meri. Na exterieru vidim jen obcasne droboucke oderky, z nichz vetsina tam byla jiste uz pred padem.

    Nevite nakolik se da verit vyservisovani toho objektivu, ze to po oprave bude fotit jako pred padem? Nebo bohuzel radsi koupit novy kus? Nemam s podobnym servisovanim zadnou zkusenost.

    Tak jako tak hlavne doufam, ze ten muj kus pred padem, s tim Africkym prachem vevnitr (byl se mnou mmj par let v Africe), nedelal s magic flare hezci fotky, nez vycisteny ze servisu, nebo novy kus :-))
    EGGH
    EGGH --- ---
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Sleva 50.000 Kč na GFX50S? GF objektivy také "padají" dolů. No, prasátko se začíná lehce otřásat... ale vydržím. :-))
    FUJIFILM GFX 50s - FUJIFOTO.CZ
    https://www.fujifoto.cz/stredni-format/fujifilm-gfx-50s-2/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Switch to Fuji? Fujifilm XF 10-24 f/4 R OIS Review
    https://www.youtube.com/watch?v=VLs2IQnM804
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    WTF FUJIFILM GFXR bundled lens price INSANE 100% !!
    https://www.youtube.com/watch?v=XwhZSKQC4x0


    Fujifilm se s tím nějak "nesere". :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam