• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DRAGON: lol. chtel FF zrcadlovku, ale aby byla mala a lehka. ale good luck, jsme zvedavi jak to vyresis.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    lol, tak to je parada :)) dekuju za rady, odchazim :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: Ta 16/1.4 je navíc s tím kovovým hranatým kryterm, bez něj je to zase o něco lepší. Objektivy Fujinon F2 řady tam prakticky nejsou vidět vůbec. Skla 23/1.4, 35/1.4 jen malý kousek vyčnívá. 56/1.2 o něco více. 90/2 jak vidíte níže. Ale jak tam nasadím "malý válec" XF50-140/2.8, tak už to zabírá víc jak polovinu hledáčku. :-) Nicméně, já jedu ve většině případů na EVF.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    PLUTO: Nojo, nevim, chce to vyzkouset konkretne, mne to napadlo spis ohledne te sirky zaberu. Ze tam poleze objektiv vice ci mene je asi jasny. 16/1.4 neni velka, ale ta laowa je oproti tomu uplne prcek...
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: Tak to může Dragon rovnou odpískat Xpro2, ještě skončí u Pentaxu :D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    FUZZSTORTION: V kanceláři, kde jsou zatáhnuté žaluzie. Jinak je to docela světlý průhleďák. :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: První je s XF16mmF1.4, hranice ohniska prakticky u okrajů, ale je tam ještě slušná rezerva. Druhý záběr je s XF90mmF2 bez krytky. Hranice ohniska uprostřed ten rámeček. Je tam i paralaxový přerušovaný rámeček. Sejmuté iPhonem.



    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: Prosimte, a prakticky - u xpro2 v tom hledacku mas vlastne cca jake ohnisko? 16 mm? By mne jen zajimalo, jak moc je ten OVF kompatibilni na foceni na tyhle nejsirsi ohniska?

    Protoze napr. u x100f jsou ty kraje v hledacku uz takove hodne rozostrene, + tam do toho obrazu poleze objektiv, nebo je to u xpro reseno nejak lepe?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: mozna je to moc, ale nic jinyho neni, tak beru to, co je. Takovy to "kdyby a aby" neni zrovna muj styl vybirani veci, to se nikdy nedoberes vysledku, ber co je a to nejak vyuzij.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Mě těch 37k příjde pořád hodně. Pokud by k tomu byl cashback třeba 5.000 Kč, tak to už beru. Jako beru to, že X-Pro2 (a X100F) je unikátní svým konceptem, ale na produkt z ledna 2016 je to prostě moc.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Výsledky budou víceméně podobné jako u X-H1, X-T2, X-T20, X-E3. X-T3 má nový snímač X-TransIV, ale ty rozdíly jsou víceméně zanedbatelný pro většinu běžných fotografických případů. Možná někdo nebude třeba souhlasit, ale já si dle toho pak odvodil, že zůstanu u X-Pro2 nadále.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja hlavne nekde musim potahat samply rawu protoze jestli je to tak stary fotak tak se trochu bojim vysledku...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: v czc maji slevu z 46 na 37, to mi prijde dobry asi
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Klidně se na něj koukni, ale nevyplatí se jej pořizovat nový v obchodě, to je zatím jediný Fuji model, který stabilně má předraženou cenu, resp. zatím se na pultech nedočkal výrazného slevnění jako např. X-T2, X-H1. Nástupce X-Pro3 je zatím v nedohlednu (spekulace zatím určují r. 2020). X-Pro2 je nejstarším Fuji, který se na trhu objevil s generací snímače X-TransIII a to v průběhu ledna 2016. X-T2 atd. se na pultech objevily až v druhé polovině roku 2016.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: sem si splet link a tou dvanactkou :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: z toho mi vychazi pouze X Pro 2, tak se na ni pujdu kouknout. dik
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: dyk proc ti to asi posilam? je to krajinarskej objektiv
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON:
    1) Nejtěžší APS-C tělo je X-H1: 670g, pak to jde od 500 a níž
    2) dálkoměrový hledáček pouze a to X-Pro2 a X100 série
    3) XF 8-16mm / XF 10-24mm / z pevných od Fuji je XF 14mm
    4) asi všechny
    5) Modely X-T2/T3, X-H1 a X-Pro2 jsou utěsněné vůči prachu a vlhkosti, snesou i lehký déšť či sníh.
    6) Jedině EVF s konkrétním nastavením displeje pro tyto situace

    Tahle tabulka pomůže trochu, chybí tam jen X-T3 a GFX50R.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ha, tohle ma 200 gramu a pry supr kresbu, to bych i tu clonu ozelil :)
    https://www.megapixel.cz/laowa-9mm-f-2-8-zero-d-pro-fuji-x

    ted jeste byt spokojen s nejakym Fuji X telem a je to hotovy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam