• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: Czech Store Lists Fujifilm Fujinon XF33mm f/1.0 for $3,100 and XF16-80mm f/4 for $1,100


    Czech Store Lists Fujifilm Fujinon XF33mm f/1.0 for $3,100 and XF16-80mm f/4 for $1,100 - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...sts-fujifilm-fujinon-xf33mm-f-1-0-for-3100-and-xf16-80mm-f-4-for-1100/

    3100 usd tak to haha
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: No, vzpomněl jsem si, jak vypadal "mockup" chystané XF90 na začátku roku 2014, tedy než uvedli finální vcelku elegantní řešení. To bylo podobně tlusté jako tenhle granát do minometu. :-) Ale něco mi říká, že tentokrát to už zůstane tak jak to vidíme. :-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    To bude mit peknou cenovku toto:))

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Quick Look - Fuji X-T30 | 16mmf2.8 & SwitchPod - ZLog
    https://www.youtube.com/watch?v=ii-q1GnTshc
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    EGGH
    EGGH --- ---
    Měl jsem na víkend půjčenou 16/1.4 a překvapilo mě, jak je ten objektiv ostrý i na "plnou díru". Jen teda ta rychlost ostření mohla být lepší - ale fotit se s tím dá i akčnější scény. Za mě skvělý objektiv.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    FUZZSTORTION: Ok ok. Říkal jsem si, že bych nahradil x100s. Ale asi to s nim vydrzim. Uvidíme co nové GR.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fuji Guys - FUJIFILM X-T30 - Top Features
    https://www.youtube.com/watch?v=da0B3cLqzlA
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    HUGGI: Tak to je blbé. :-)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: Nemyslím si že to v další řadě vyřeší, to je problém veškerých bezzrcadel
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: zaměřím pozornost na ten 8-16/2.8, tzn. v klidu v obchodě vyzkouším, pocvakám, pošpekuluju nad tím ještě. Cashback 10k Kč je na zvážení už. Mezitím si určitě vezmu pro sebe toho prcka 16/2.8.
    Jinak, jak jsem psal dříve, tata je nadšený z vánočně-narozeninového dárku X-E3 s 27/2.8, ale tak nějak jsem očekával, že to ohnisko mu nebude sedět, ale to si zjistil až sám po několika služebních cestách a focení i v městských galeriích, kde občas není prostor. Takže zvažujeme, že společně pořídíme pár těch malých kompaktních skel 18/2, 16/2.8, popř. 23/2. A co bude nej pro něj, to si nechá.
    Jak se bránil velikosti objektivu kvůli malé kapse v brašně, tak změnil názor a kupodivu si v brašně našel jiné vhodné místo. :-)))
    Nicméně, tata po mnoha letech fotí, prostě cvaká s radostí. A to je na tom vždycky to nejlepší. Třeba mu to nevydrží dlouho, ale třeba taky se zase postupně vrátí do let, kdy běžně fotil Zenitem své dva brášky a rozvětvenou rodinu, ale protože s focením skončil v průběhu porevolučního období, tak pro změnu další období cca 20 let je bohužel bez fotek. :-( Tak snad období dnešní a budoucí bude opět vyplněno fotografiemi. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Ktery planujes? :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    HUGGI: Třeba ještě vydržet do další modelové řady. :-) Takže hurá do dalšího objektivu. :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLACK_ONYX: Jestli strasne moc touzis po skladnych ~28mm a musi to byt fotak, v breznu se zacne prodavat Ricoh GR III.

    Uprimne bych se ale u "skladnych 28mm" primlouval za Huawei rodinku "generace 20", pripadne za P30 Pro, ktera prijde v breznu.

    Nektere situace tomu s 1/1.7" f/1.8 a fotkou spocitanou z 8 snimku za sebou, pujdou lipe, nez temto APSC fotakum s f/2.8 objektivem.

    Jako bonus na tom mas ~16mm UWA objektiv (s mensim ale stale pouzitelnym 1/2.7" f/2.2) a tele objektiv (ten uz teda s nic moc 1/4" f/2.4).
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Mate tu někdo XF10? Je ten autofocus opravdu takové zlo?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: Nepozoruju rozdil od x-h1. Pouzivam tedy jen af-s na jeden bod, ale neprijde mi tam rozdil.
    Nejvetsi problem s protisvetlem stale zustava a ostreni je nepouzitelny
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    The progenitors of GFX: A closer look at Fujifilm's medium format concepts: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/...he-progenitors-of-gfx-a-closer-look-at-fujifilm-s-medium-format-concepts
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    FUJINON XF 16mm f/2.8 WR - Kompaktní, lehký a stylový - FUJIFOTO.CZ
    https://www.fujifoto.cz/blog/fujinon-xf-16mm-f-2-8-wr-kompaktni--lehky-a-stylovy/
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MIKEKT: Hele zatim jsem s tim fotil parkrat,ale super libi se mi prave to nastavovani na dalku plus ze kdyz casem koupim druhou muzu je spojit v jednu a tak jako hodne fajn :-)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    P4INTER: jojo taky jsem premyslel ze vymenim yongnuo blesky a odpolaovace za godox, ale moc je nepouzivam takze se na to asi vykaslu :) mozna kdyz by meli ovladani vykonu na dalku tak bych je treba zacal pouzivat vic :) jak si s tim spokojeny?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam