• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    UNREALONE: zkoušel jsem pár delších expozic a je to tam stabilně na stejných místech. Pár čárek a 2 "Lka"

    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    UNREALONE: zkusím udělat nějaké testovací fotky
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MIMA_A: vyvolávám v Lightroom 6
    možná zkusím ještě třeba ten konvertor

    reference úplně asi ne, ale co jsem googlil, tak mi přišlo, že to reportovalo víc lidí... jako v pořádku mi to nepřijde, ale trochu mě zmátlo, že to je vidět jen někdy
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    zkouseli jste ve fotaki pixel mapping? ja to zkusil na xe3 potom co mi zacla delat hot pixely a uz mi to prijde v pohode a nepamatiju si, ze bych od ty doby nejakej videl. ale vyvolavam v silkypix
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: a tohle jsou ty artefakty na X100F, je to uplne holy raf v capture one, expozice 60s

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: mrtvy px - vzdy na stejnem miste, ale samozrejme zalezi, co na fotce konkretne je, pokud je svetle pozadi, nekdy neni viditelny, tohle je konkretne z X100T

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    UNREALONE: mrtve pixely jsem mel na X100T a ty se vzdy prokreslovaly jako takovy krizek, stred jasne bile, a ortogonalne do krize prepalene pixely.

    Na x100f mrve pixely nemam, ale podobne artefakty znam, ale pouze u dlouhych expozic. Nikdy jsem se tim moc nezabyval, v kazdem pripade je to snimaci... mas nejake reference, ze se do lidem bezne deje?

    Btw v cem vyvolavas rawy?
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    teď jsem si všiml na fotkách z X100F takových artefaktů. nejdřív jsem si říkal jestli to není nějaký pozůstatek noise reduction nebo nějaký kix při převodu z raf, ale teď si říkám, že to bude asi nějaký ten hot pixel nebo něco takového, akorát mě nejde do hlavy, že to vypadá, že na více fotkách jsou zmršené ty samé pixely i u fotek focených jiný den

    co jsem zatím viděl, tak jsou to fotky s (ISO > 400) NEBO s delší expozicí (~1s+)

    vzhledem k tomu, že to není na všech fotkách, tak to zřejmě nejsou mrtvé pixely

    nevím jestli je to na reklamaci...podle toho co zatím čtu možná ne a je to normální, ale trochu mě to rozladilo, páč moje Nikony blahé paměti tohle nedělaly ani smykem...







    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Prodávám x-t20, kdyby mel nekdo zajem
    Prodám fujifilm x-t20 v záruce - Bazar - PALADIX foto-on-line - PALADIX foto-on-line
    https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=565256
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MIMA_A: no v pondeli letim do Mongolska tak jsem chtel proste capnout objektiv na krame a pofrcet...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    ....existuja amazon... a dalsi shopy v ramci EU... nebo v cem je lepsi ceska distribuce...?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    DOTCOM: už psát kusů bylo skladem, ale prý to nestačilo ani na polovinu předobjednávek
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    DOTCOM: Vypadá to tak.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    chapu to spravne ze ten 16/2.8 neni zatim v zadnym krame?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X-T3 Firmware 3.00 Released - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/fujifilm-x-t3-firmware-3-00-released/
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    MIKEKT: Mne moc nesedi gesta na displeji. Ty nahrazuji zkratky na krizi? Ale verim, ze bude ta 30tka rychlejsi.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    FLYBOJ: jojo mam ji par dni doma. Prijde mi ze se lepe drzi nez xt20 diky novemu gripu na palec, ale zase se mi moc nelibi to tlacitko Q integrovane do toho gripu. ostreni mi prijde rychlejsi, ale zatim jsem nemel moc cas to vyzkouset. budu si taky muset trochu zvyknout na ten joystick. Vsichni ho hrozne chvail, ale zatim jsem si moc nezvyknul. Na x-t20 jsem mohl fotak drzet treba jednou rukou a menit si ostrici body a to mi s tim joystickem moc nejde.
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    MIKEKT: ok, i tak diky. A tu xt30 uz mas? Pocity, dojmy... ? :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    FLYBOJ: v pohodě, ale objektiv je už pryč.
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    PETRPEDROS: Gratuluju. Ja kupoval redukci na oehlingu (https://www.oehling.cz/redukce-bajonetu). Jelikoz jsem drive fotil na Nikonackej kinofilm a mel jsem par objekitvu, tak jsem to zkusil. Pokud mas v planu casteji objektivy menit, chce to na kazdej objektiv vlastni redukci.


    MIKEKT: Promin, mam nejaky zpozdeni. Ja vlastne ani nevim, jake jsou moznosti. Uvazoval jsem jeste o necem delsim nez je 35 (kterou uz mam).
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    PETRPEDROS: na bazaru se to taky dost prodava, protoze si to lidi zkusi, nechytne je to a posilaji dal...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam