• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FUZZSTORTION: konečně se někdo podíval na internet a dal to na papír
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm Patent Shows Compact Camera with Dual Rear Command Dials for Digital Dials Control - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...compact-camera-with-dual-rear-command-dials-for-digital-dials-control/
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    Fuji 16mm 2,8 taky už doma...Megapixel a druhej den v ruce :)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    HUGGI: jo taky mam pocit, ze tohle je trochu handycap formatu a moc moznosti uplne neni, nefotim v interieru ani reportaz, takze svetelnost me v tomhle netrapi, na astro vystaci 16/1.4.

    Ten Touit 12 vypada slusne. 8-16 je overkill, tim si jsem jist.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MIMA_A: Záleží co fotíš, jestli to nejsou reportáže ve špatným světle tak bych o 8-16 ani neuvažoval, je to fakt cihla ve světě Fuji skel..

    Problem ale je, že nic moc podobného na trhu není a nebo to je shit:)

    Pokud stačí standardní světelnost není nic lepšího než XF 10-24, pokud je potřeba tak Tuit 12mm jak tu bylo zmíněno, nebo Samyang 8mm CSII fish a v případě potřeby ho srovnat + oříznout
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: Mrkni se po ZEISS Touit 12mmF2.8. Má to AF a obrazově je to více než solidní. Je příjemně skladný a lehký. Na bazarech se dá sehnat i za zajímavou cenu než je MOC.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Rovnou avizuji, ze mam specificky vkus :-) Ale fakt jsem mel rad 14/2.8. Jeste ji teda doma z nostalgie mam, ale pres Ricoh GR III a Sony RX1rII se k ni moc nedostanu.

    + Relativne skladna.
    + Jakozto prime to paradne odolava vsem moznym nehezkym odleskum pri neidealne umistenem slunci.
    - Pouze f/2.8 je limitujici na fotky pohybujicich se lidi na ulici v noci; na DOF control.
    - Nema weather sealing, byt neco asi vydrzi.
    - Mohla by byt jeste o fous sirsi, ale jasne, veci vkusu samozrejme. Na cvakani landscape/cityscape mi to prislo idealni, na interiery malo siroke.

    V pripade zajmu ji muzu pustit za dobrou cenu, ale nevnucuji se.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Kdyby někdo sháněl X-T20, tak jednu prodávám. Cena dohodou.

    [ OFFERINGNABÍZÍM: Fotoaparát Fujifilm X-T20 / Olomouc ]
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Hmm a nemate tu nekdo tu 8-16? zkusenost vs. 10-24 ?

    Resim uz delsi dobu neco sirsiho nez 16..

    (mam 16/1.4 a v podstate jsem si rekl ze budu fotit jen s tim, dokud me to neprestane bavit/nezacne omezovat, uz je to skoro rok, a malinko pokukuju po necem trochu sirsim, protoze prece jen na cropu je to na krajinu/environment fajn, ale nekdy to chce proste sirsi)

    u 8-16 me odrazuje vse pocinaje velikosti, cenou, nekompatibilitou systemovych filtru ...

    10-24 asi kompromisni reseni..

    nebo nejaky z tech pevnych sirsich skel od 3rd party vyrobcu? (netrvam na zoomu..)

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PLUTO: Chtěl jsem si to koupit, ale až na místě jsem si to "srovnal" v hlavě, paradoxně k tomu nemálo přispěl i prodavač, který má také 1.4 verzi i 16-55 a viděl to podobně. Ale jak říkám, je to fajnové "kapesní" sklíčko a rozhodně s ním může být focení i zábava. :-)
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: Tak to chápu, jsem to pochopil tak, že sis ho chtěl koupit...ale třetí 16mm je asi fakt zbytečný :D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PLUTO: Mám 16/1.4 i 16-55/2.8. :-) Jen jsem si 16/2.8 zkusil, pár snímků udělal atd., je to fajn prcek, tak jako každý z té F2 řady 23/35/50. Akorát mít třetí objektiv s 16mm už by bylo pro mě přebytečné.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: a copak tě odradilo?
    MIKEKT: asi pomalej výrobní pás :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Já mám 16/1.4 a téměř ho nepoužívám, ale když jsem si říkala že bych ho poslala dál, došlo mi že to je blbost, že se dalších 10 let může hodit spoustukrát :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Megapixel skladem 4 ks, a už je to delší dobu co to evidují. :-) Já si to v obchodě zkusil a nakonec kup rozmyslel.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    PLUTO: kámoš měl předobjednávku u fujifoto a dorazila mu 2 týdny zpátky. Asi jim občas pár lidí přijde :-) občas se jim holt za výroba nepovede
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    DOTCOM: proto jsem se ptal...inu ale nechtěl jsem to slyšet :D
    Dej potom nějaký ukázky
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    PLUTO: v Mnichove. V CR se ji asi nikdy nedockame...
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    DOTCOM: Kdepak si ji sehnal? :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    tak jsem konecne sehnal tu 16/2.8 a je to fakt mnamka, vubec nelituju (zvlast za ty prachy)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam