• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Stribrna X100V je doma, ted se mi nabiji :-) Chvalim za USB-C.

    AF mi na prvni vyzkouseni bohuzel prijde jako velmi slaby. K tomu opet bez linearniho motoru, takze hlucny.

    Ale necekal jsem s AF zazraky, myslim ze se s tim smirim.

    Leaf shutter je uzasna, tohle mi na beznych fotacich chybelo.
    AETHER
    AETHER --- ---
    LAUNCHER: Tak dej vědět, jak Ti sedí. Koukala jsem, že na Fujifoto teď mají 6000 slevu, asi i jinde.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BALDUR: AETHER: Dekuji za pomoc, mam objednano.

    Vyhoda je, ze je tak hezka. Kdyz mi to nepujde, v nejhorsim bude zkraslovat muj pracovni stul, misto X100T.

    Nejvic jsem nakonec resil barvu, libi se mi cerna i stribrna, kazda jinak. Chtel jsem o fous vice cernou, asi i proto, ze jsem mel zatim vzdycky stribrne, tak aby byla zmena.

    Nicmene zena doporučila stribrnou, tak bude zase stribrna :-))
    AETHER
    AETHER --- ---
    LAUNCHER: Já jsem nadšená i po roce, rozdíl rychlosti ostření je znát i oproti eFku. A má to jiný objektiv, ten na předchozích modelech byl na plnou díru dost měkký, což sice mělo své kreativní využití a dalo se s tím hezky hrát, ale při akcích člověk musel jet tak na clonu 4, aby to fungovalo. S Véčkem 2-2.8 v pohodě.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BALDUR: To zni nadejne, dekuji.
    BALDUR
    BALDUR --- ---
    LAUNCHER: všechny Fujiny z té nové generace mají výborný AF, s děckama nebude problém.. taky u X100V, když si dokoupíš filtr, máš foťák odolný proti vodě, prachu, což na nějaké blbnutí venku je taky super.. nevím, jestli bych upgradoval z X100f, ale oproti Téčku to už je slušný upgrade
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GARFIELD: Ahoj, koukam ze s X100V fotis decko. Jak jsi pls spokojeny s AF tracking a eye focus prave na foceni decek?

    Viz LAUNCHER prave shanim maly fotak na 4yo a 6yo...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jeste nepritomnost IBIS, na to uz jsem zapomnel. Koukam, ze ani X100V tohle neresi, skoda.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Majitele X100V, AETHER a dalsi.

    Prosim jak jste spokojeni? Shanim mensi fotak a s Ricoh GR III mi to nevyslo, postupne spousta prachu na sensoru.

    Mel jsem X100S a mam doma nevyuzivany X100T. Ted ho nabijim, ze si to vyzkousim, nez pripadne objednam X100V.

    S tim X100T jsem byl drive v zasade spokojeny, az na tyto problemy:

    1) Trosku vetsi nez by bylo ideal, chapu to nevyresime.
    2) Mene bokeh nez bych preferoval, opet chapu ze to nevyresime.
    3) Chybejici vyklapeci display - hura X100V resi.
    4) Nove potrebuji tracking, decka mi povyrostla a kluci umi byt dost divoci :-) X100T na zbezne vyzkouseni vypada ze tohle nedava. Zajimalo by me, jak moc se tracking zlepsi s X100V oproti X100T. Idealne prave zkusenost s mensimi decky, ja mam 4yo + 6yo.

    Nejakou dobu jsem take cvakal na RX1 II, coz bylo paradni, ale je to jednak jeste vetsi nez X100 rada, druhak uz dneska stary fotak.

    PS: Vzhled tech X100 je nadherny, to je tak hezky, usmivam se, jen kdyz to Tcko teprve nabijim :-)
    BALDUR
    BALDUR --- ---
    Jonas tu byl několikrát zmiňován, tady je s ním fajn rozhovor:

    FujiLove Conversations: Jonas Rask
    http://www.youtube.com/watch?v=WRsS5svCInE


    a na tom kanále je takovýchto rozhovorů více, takže doporučuji :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Bez komentáře #2! :-)Na cokoliv je čas i mír. :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PLUTO: Bez komentáře! ;-) Nahrazuji vše novým pevným XF 27mm mk2 na dosluhujícím X-Pro2.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: GFX nebo Sony? :-)
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: Jdeš do GFX100s? :D
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    FUZZSTORTION: velmi lakave, sakra :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    AETHER: Co budeš pořizovat místo toho? :-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    *NEW* Leaked GFX100S Commercial
    https://www.youtube.com/watch?v=z35eiJ8eFmE
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    AETHER: Hlavně umí Fuji fotoaparáty tzv. prodat. U něj je celkem jedno čím fotí. Pořád to vypadá na web prezentaci hodně slušně. Zajímavé je i sledovat, jak mu rostou děti, zvlášť jeho dcera je skvělou modelkou. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam