• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ahoj, přemýšlím, že bych vyměnil loni xt3 za xt5, která je teď v hezké akci. Hlavní dvě věci co vidím jako výhodu u xt5 je stabilizace a lepší ostření. Stabilizaci bych využil u rodinného videa a dokumentace výletu. Aktuální xt3 mě moc neomezuje, ale stabilizace by se ve videu hodila 😀 ale nějak si nedokážu moc ospravedlnit jen tu stabilizaci 😀 je tam ještě něco zásadního vylepšeného co jsem přehlédl? Ještě možná nová baterie, která více vydrží, ale zase musím všechny aktuální vyměnit
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm GFX - historie, vývoj, budoucnost
    https://www.youtube.com/watch?v=ex9eC0LENAg
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Prodávám několik manuálních pevných objektivů pro Fuji X-mount, s dovolením dávám zde.

    Primoplan 75 f/1.9 II - [Primoplan 75 f1.9 II – Meyer Optik Görlitz – Fuji X]
    Lydith 30 f/3.5 II - [Lydith 30 f3.5 II – Meyer Optik Görlitz – Fuji X]
    Iberity od Kiponu - [Kipon Iberit 24, 35, 50, 75 mm na Fuji X]
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    MIMA_A: Tyjo, já nevím, co plašíš. Tenhle objektiv se normálně furt vyrábí (nebo přinejmenším prodává). Např. zde: https://www.alza.cz/fujifilm-fujinon-xf-35mm-f-1-4-r-d4054867.htm

    Takže nedostupnosti servisu bych se fakt nebál.
    Nebo máš na mysli ještě nějaký jiný objektiv, o kterém nevím?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIMA_A: Polsko je oficiální servis a posílá se to tam. Jestli bude potřeba nějaký díl, tak většinou 3rd servis nebude mít
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Nicmene teda jde o starou XF 35/1.4 a tam mam trochu pochyby zda to jeste nekdo servisovat bude…
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Ahoj, nemate nekdo tip/zkusenost ohledne dobreho servisu pro Fujifilm v CR?

    Klidne i cokoli 3rd party.. (oficialni servis.fujifilm.cz pri zadani poptavky na opravu odkazuje na podminky, ktere jsou v polstine s adresou ve Varsave.. tak mi neni jasne, zda ten servis realne probiha zde nebo se to posila do PL?)…

    Diky predem za jakekoli tipy..
    MICRO
    MICRO --- ---
    FUZZSTORTION: Flicker reduction neeliminuje pruhy; slouží na něco jiného.

    Klasická (neLEDková) světla pulzují rychlostí 2×50 Hz. Když fotíš v takhle osvětleném interiéru na kratší časy (řekněme 1/250), i s fixní expozicí bude každý obrázek jinak světlý – podle toho jestli se trefíš zrovna do toho když světlo svítí hodně nebo málo. Flicker reduction tohle eliminuje tím, že se snaží sesynchronizovat otevření závěrky s momentem, kdy je světlo v maximu (proto taky omezení maximálního fps).
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    V nastavení Fuji je volba omezení pruhů ("banding") cosi jako "flicker reduction". Zcela to neeliminuje, ale potlačení tam může být v některých případech významné. Má to ale nějaký dopad na sériové snímání, třeba že namísto 11 fps pojede závěrka 8 fps. Ale je třeba podotknout, že to omezení pruhů nemá účinek v případě užívání elektronické závěrky.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Podobný problém jsem měl při focení betléma u jednoho řezbáře. Né, že by mi ujížděl, ale měl tam jako jediný zdroj světla dvě zářivky. Vždycky jsem měl na snímku pruhy.. Až doma mi došlu, že to lze vyřešit přepnutím na mechanickou závěrku. Doma jsem si to u podobného zdroje světla ověřil. Tak snad letos bez pruhů..
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    FUZZSTORTION: díky, já úplně zapomněl, že jde nastavit mechanická závěrka!
    VACA
    VACA --- ---
    Btw u starejch fotaku s primitivni latkovou sterbinovou zaverkou to dealo podobny “efekty”
    Tehdy se z takovy distorce stalo synonymum pro vyobrazeni rychlosti (preneslo se to i do ilustrace)

    Dnesni lamelovy zaverky timhle ale prakticky netrpej.

    VACA
    VACA --- ---
    ANDELIN_GZEMI: Jj, ale pri mechanicky zaverce jde “shutter roll” stranou. Jak psal FUZZSTORTION

    Jinak na ES se obefujou i pruhy napr od ledkovejch zdroju svetla apod. Prave kvuli tomu ze sensor scanuje po radcich.
    Na MS nic takovyho neni pac sensor proste zapisuje svetlo po cely plose, a cas urcije zaverka…
    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    RUDOLF: Je to tím, než se dostane na 2. řádek, tak se objekt o kousek pohne.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    RUDOLF: Stávalo se mi to s elektronickou závěrkou. Třeba z tramvaje v běžné provozní rychlosti nebo pohnutím foťákem do strany při expozici se obraz "kácí". Přepnout na MS a je to vyřešené.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Hele, fotil jsem dneska z shinkansenu a všiml si, že i na brutální rychlost x100f zachycuje obraz po řádkách, takže všechno co se mihlo těsně před oknem, je zkosený. Je to tím jak se zpracovává senzor po řádcích nebo něco jiného?

    Shared album - Rudolf K. - Google Photos
    https://photos.app.goo.gl/sSZd8P3Y1sGHDvuV7
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Ohlášen dnes nejmenší a nejlehčí navržený UWA zoom pro APS-C. E-mount, X-mount a L-mount od Sigmy.

    Introducing the SIGMA 10-18mm F2.8 DC DN | Contemporary Lens for APS-C Mirrorless Cameras
    https://www.youtube.com/watch?v=S4iKtjzFxtk
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    X Summit STHLM 2023 / FUJIFILM
    https://www.youtube.com/watch?v=B8um591r4ic
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Kdyžtak prodávám XF 56mm f/1,2 R kdyby měl někdo zájem, používaná, ale plně funkční, tak za 12 500Kč
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam