• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FOSSYKLUB KONCE SVĚTA
    Máte svůj tip, jak skončí náš svět? Máte vyhlídnuté nějaké datum? Přiletí mimozemšťané, jejichž bitevní mezihvězdné lodě nás rozpráší na atomy? Přijde Zombie Apokalypsa? Spadne na nás meteorit? Nebo nás zničí bitva bohů? Jaký konec světa preferujete nebo předpovídáte, proč, kdy?
    Pojďte si vážně nevážně pokecat o tom, jak, kdy a proč skončí svět :)

    Pravidla? Nesnažíme se být za každou cenu věděcky přesní, spíš se podělit o vize, představy a fantazii. Diskutovat o názorech na konec světa, planety, nebo jen civilizace, jak ji známe. Co tu vidět nechceme, jsou osobní útoky a zejména pak vulgarity. Za podobné jednání bude RO.
    Pojďme dát dohromady vlastní seznam stovky konců světa, jak ho známe (tedy jak planety, tak i "jen" civilizace).

    A k tomu dávám jako téma k diskuzi následující dilema:
    Preferujete konec světa, který vás zastihne nepřipravené, a přijde jen rychlá smrt, se kterou se nedá nic dělat (například zmiňovaný zásah Země meteoritem,...), nebo konec světa, který vám dovolí bojovat v postapokalyptických kulisách o přežití (zombie, nákaza, která vyhubí 80+% lidstva,...)?
    rozbalit záhlaví
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    AUSSIE
    AUSSIE --- ---
    Konec sveta v primem prenosu:o)

    FOSSY
    FOSSY --- ---
    Hmmm, doplním si i dalšího strůjce konce světa: supervulkán.
    Supervulkán – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Supervulk%C3%A1n
    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    FOSSY: Nevím, asi bych se choval opravdu "uvolněně" odvážil bych se věci co se normálně neodvážím a snažil bych se co nejvíce si to užít :)
    FOSSY: Jinač co se těchto biblických konců světa týče tak bych nejraději bral příjezd čtyř jezdců apokalypsy :D
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    FOSSY: parek v rohliku, jointa a Vanishing point
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    Možná trochu z veselejší stránky:
    Co dejme poslední tři dny před koncem světa? A aby to bylo veselejší, vy o něm víte, ostatní ne :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Já si upřímně myslim, že konců bude víc. Nejdřív přijde konec západní civilizace, kterej bude pomalej a nenápadnej, podobně jako skončila Říše Římská. Dojde k rozložení zevnitř, v zásadě a kormidlo převezmou kultury, který s náma začínaj čím dál tím víc sdílet životní prostor. No a pak záleží na tom, jestli nástupnický civilizace budou pokračovat v našem stylu života. Pokud ano, utopěj se pomalu v odpadcích a dojdou jim surovinový zdroje. Jako fanoušek postapa bych si samozřejmě přál něco dramatickýho, čeho bych se dožil (i když moje přání by mě asi hodně rychle začalo mrzet :-) ), ale obávám se, že to je ta míň reálná varianta.
    SQARE
    SQARE --- ---
    a co Gamma záblesk? (Gamma ray burst) Ten může úplně kdykoliv sežehnout život na naší planetě
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    ROBERY: Jde na seznam :)

    Tak uvidíme, třeba do té doby vycvičí NASA tým vrtačů, aby ho odpálili před dopadem :)
    ROBERY
    ROBERY --- ---
    99942 Apophis /THE KILLER / TRAJECTORY - 2012 2021 2029
    https://www.youtube.com/watch?v=S6Zi51VqlOQ
    ROBERY
    ROBERY --- ---
    2035 meteor 85% ze nas trefi 15% že nas mine,vesmir si nevibira
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    Tak jo, dávám první konec do seznamu, takový, který je nasnadě a nebude zbytečně bránit v rozmachu ostatním :)

    Světová Válka.
    Nebudu řešit, kdo celý konflikt zahájí. Než ale bude ukončen, ať už pro nedostatek prostředků v dalšímu vedení války, nebo pro naprostou zbytečnost takového pokračování, nebo prostě proto, že už nebude, kdo by pokračoval, bude celý svět v troskách. Možná se dožijeme života v kulisách, které známe například z počítačové hry Fallout, možná planetu podědí švábi a krysy, možná tady zbyde jenom naprosto pustá koule mrtvé půdy zatavené pod spečený, radioaktivní povrch.
    To je moje číslo jedna na seznamu Konců světa.

    A jinak co se rychlé smrti/boje o život týká...
    Nevím. Na jednu stranu si říkám, že rychlá smrt, o které nevím, kdy a odkud přijde, je celkem fajn představa oproti nekonečné dřině, strachu a utrpení boje o přežití v postapo světě. Na druhou stranu bych byl zvědavý, jak bude vypdat svět, ve kterém lidé nedělají nic zbytečně, protože si to nemůžou dovolit, kde se všechno nepřepočítává na peníze, a kde (možná jsem optimista) bude cena jedince záviset na jeho schopnostech a dovednostech, ne majetku.
    Takže znovu, nevím. Uvidíme, jak se to vyvine :)
    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    FOSSY: Radši jsem pro přežití, alespoň nějaká šance na přežití tam je :)

    Jinač si myslím že lidstvo je natolik "agresivní" a váleční druh že by jakoukoliv takovou hrozbu zdolalo jen by to hold odneslo hodně lidí.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    FOSSY: Nejsem si jistá, jestli bych chtěla pobíhat po zemi mezi zombáky... Při mým štěstí by mě první kousnul a pak bych se tady potácela do aleluja... Hmmm... to snad radši dostanu po hlavě meteoritem :)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    FOSSY: já volím jednoznačně přežití, ale určitě se najde i dost takových, kteří by raději volili rychlou bezbolestnou smrt :)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    Svět už přežil několik "finálních termínů", poslední, o kterém vím, byl Ragnarök předpovídaný na 22.2.2014. Doufejme, že jich ještě pár dalších zvládneme :)

    Jinak můj osobní favorit, co se pravděpodobnosti týče, je zavinění lidmi samotnými, a spíš válka, než cokoliv jiného.
    Ale co se týče popuštěné fantazie, raději bych viděl zombie apokalypsu, nebo malé zelené marťany s akvárky na hlavách v blýskavých létajících talířích :)

    A protože je tohle téma, které už bylo zpracované v bezpočtu filmů a knih, dá se říct, že fantazii se opravdu meze nekladou. Proto bych jako první úkol klubu vyhlásil:

    Pojďme dát dohromady vlastní seznam stovky konců světa, jak ho známe (tedy jak planety, tak i "jen" civilizace).

    A k tomu dávám jako téma k diskuzi následující dilema:
    Preferujete konec světa, který vás zastihne nepřipravené, a přijde jen rychlá smrt, se kterou se nedá nic dělat (například zmiňovaný zásah Země meteoritem,...), nebo konec světa, který vám dovolí bojovat v postapokalyptických kulisách o přežití (zombie, nákaza, která vyhubý 80+% lidstva,...)?

    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    JORIM: Hned první co mě zaujalo "Time". Viděli jste film Mr. Nobody? Je to super celkem psycho film dost na zamyšlení a na konci se jakoby začne čas vracet (jít pozpátku zpět), protože v určité hranici skončilo rozpínání se vesmíru a tím i chrlení času do prostoru. Užasný film a opravdu originální způsob "konce".
    JORIM
    JORIM --- ---
    Možností je víc než dost:
    WELCOME TO EXIT MUNDI: A COLLECTION OF END-OF-WORLD SCENARIOS
    http://www.exitmundi.nl/exitmundi.htm
    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    Myslím že tohle může být super klub jenom nějak začít :D tak já se podělím o svou představu :)

    Konec života či jen civilizace na zemi vidím buď zaviněním z vesmíru (např. meteor, či konec naší sluneční soustavy) což mě docela děsí a nebo jinou anomálií na zemi ve válku která by zničila svět možná také, ale třeba to že by se nás pokusil někdo vyhladit vylučuji úplně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam