• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TEDOVSKYExperimenty a testy všeho druhu (sociální, vědecké prostě všechno)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    Ahoj,

    kdokoliv by mel chut a cas zucastnit se experimentu, ktery jsme s kolegy vytvorili [je to formou hry], tak zde:

    BrainLab

    Anglictina nutna, budeme radi kdyz budete odkaz sirit dal.
    Jakkekoliv dotazy rad zodpovim.

    Stastne a vesele vsem.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    zaujal ma jeden testík na jednej zaujímavej stránke:
    Slovenská informačná služba | Pre Vás | Testík
    http://www.sis.gov.sk/pre-vas/testik.html
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SANTAL: Ten experiment byl hodně nešťastně provedený, především co se týká extrémnosti situace..

    1) Je nutné si uvědomit, že k lákání byly použity fotky, které explicitně zobrazovaly štíhlé lidi a na setkání byl někdo se zcela jinou figurou, přičemž u Sáry byl evidentně mnohem vyšší % nárůst objemu, než u Willa...
    Čili "rande" začalo provalením prvoplánové lži...

    2) Zobrazená obezita je dalece za hranicí nezávadnosti, tj. ve své podstatě to je "rande se zombíkem"

    3) Odůvodnění - na videu je zachyceno odůvodnění rozdílu - zatímco 2-3 roky (Will) jsou uvěřitelné, 6 měsíců (Sára) v žádném případě - tj. další lež (a velmi průhledná)

    4) Osobnost - zatímco Will přiznává určitou pohodlnost (pes, děti) na druhé straně projevuje i akčnost (klub, výlet) a je schopen přiznat své slabiny ("to je vše, co umím")
    Oproti tomu Sára mluví divně nezúčastněně, tvrdí že jí zatím nikdo neupozornil na rozdíl ve vzhledu (a není tam cítit ironie) a není jisté, nakolik vážně to svádí na rtěnku (opět chybí náznak ironie) - což naznačuje neschopnost sebereflexe.

    Upřímně, kdo by byl ochoten chovat se mile a ztrácet čas s někým, kdo ustavičně lže (a zjevně ani nemá dost intelektu na "kvalitní lež"), patrně není shopen sebereflexe a společnou budoucnost by bylo nutno plánovat s tím, že brzy umře...?

    Jinak s tímto mám osobní zkušenost z dávné doby, kdy jistá slečna zaslala portrétní fotku, kde se dívá vzhůru na vedle ní je vidět kočka (tj. jakoby ji měla na klíně). Z té fotky to vypadalo na slečnu s tak akorát postavou.

    Na setkání však dorazila "asimetrická" slečna v obtaženém oblečení velikosti 5XL, které si patrně půjčila od nějakých kamarádek z kláštera...
    Abych to zkrátil: Poté, co jsem se rozhodl neutéct a objevit se, vydržel jsem si s ní v baru povídat asi tak 3 hodiny, než mi jel autobus, během kterých jsem zjistil, že osobnost je stejně strašná, jako zevnějšek, takže ji nejsem schopen akceptovat ani jako kamarádku...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SANTAL:to mi přijde taky víc fér. Já jsem z toho cítila takové to "uncanny valley" už jen z těch fotek. Na druhou stranu, fotoshopovat do hubena není takovej problém, a lidi jsou na to zvyklý. Leccos se ztratí při převodu z 3D do 2D.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    SANTAL: SAmozřejmě, jako problém vidím to, ž ti lidi nevypadají tlustí - ale nezdravě tlustí - dík tomu, jak se jich část (vycpávky) nehýbe se zbytkem - něco tam prostě neladí i když nepřijdete na to, že je to make-up. A pokud vám něco na druhém neladí... hodnotíte ho jako nedůvěryhodného, což u seznamovacího experimentu je silná nežádoucí proměnná.
    Volila bych opak, vzala tlusté spolupracovníky-herce a upravila fotky pro seznamku...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Jak reagují muži, když na rande přijde obézní žena místo štíhlé  – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/.../350311-jak-reaguji-muzi-kdyz-na-rande-prijde-obezni-zena-misto-stihle.html
    TEDOVSKY
    TEDOVSKY --- ---
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    máte někdo tušení, jaké optimální napájení (příp. i zdroj) zvolit pro peltierův článek TEC1-12730?
    z nějakého důvodu mi funguje líp, když připojím cca 10 V, než při 12-14 V.
    TEDOVSKY
    TEDOVSKY --- ---
    TEDOVSKY
    TEDOVSKY --- ---
    Russian Hitman Elevator Hostage Prank!
    https://www.youtube.com/watch?v=icBXcvCZfGs
    TEDOVSKY
    TEDOVSKY --- ---
    Video: India rape: screaming woman ignored by passers-by in social experiment - Telegraph
    http://www.telegraph.co.uk/...a-rape-screaming-woman-ignored-by-passers-by-in-social-experiment.html
    TEDOVSKY
    TEDOVSKY --- ---
    What would you do - Domestic violence - Boyfriend abusing his girlfriend in public
    http://www.youtube.com/watch?v=mMSb5fS5rQM
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SUK: Docela by mne zajímalo, podle čeho by GAF rozeznával třeba rodilé Pražačky se slovenským občanstvím od jejichpříbuzných, co zůstaly tady... :)

    Ale třeba ten mírně odlišný jazyk vede k mírně odlišnému úsměvu.... :-D :-D
    GAF
    GAF --- ---
    SUK: napiš si to pod klávesnici, bude Ti líp.
    SUK
    SUK --- ---
    SANTAL: Ale on nechce fotku kde je n "cistych" sloven a m "cistych" cesek s rodokmenem. Jestli chapu dobre, chce fotku, kde budou cubicky s jednim nebo druhym obcanstvim. Takovych fotek urcite bude vic. Ze nic nezjisti, to je jeho problem :)
    GAF
    GAF --- ---
    SANTAL: nelze provést my ass.

    Kdo máte takovou fotku, ke mně do pošty prosím.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    GAF: Tento pokus NELZE provést. To není o názoru, tomu se říká METODOLOGIE. Smíšený genofond pak je to, co by se nazvalo NEŽÁDOUCÍ PROMĚNNÁ. Nelze-li nežádoucí proměnnou eliminovat, nelze pokus realizovat (ověřit hypotezu).
    GAF
    GAF --- ---
    PLAGUEDIL: ale vy řešíte oba dva svůj pohled na můj pokus. Já chci provést pokus a ne se o něm dohadovat.

    Máte někdo takovou fotku?
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    GAF: nevim co je paranoidniho na prostem faktu, že češi a slováci měli 8+ generací společný stát a je zcela logické, že genetická výbava bude téměř stejná.
    GAF
    GAF --- ---
    SANTAL: ehm, děkuji Ti za Tvůj příspěvek k všeobecné potřeba nadhledu v paranoickém vidění světa. Vážím si toho, že se v tom dokážeš pohybovat. Já ne.

    MÁTE NĚKDO TAKOVOU FOTKU PROBOHA :d
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam