• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    KERB: No - horší nebude. Ta moje vypadá úplně stejně. Ty světlejší místa v dolních rozích, tmavý pruh dole, je to jako bych koukal na tu mou.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    KERB: Držím pěsti.
    KERB
    KERB --- ---
    OXYMORON: Chápu. Já si ale nechci zvykat na blbě nasvícenou čtečku, když můžu mít dobře nasvícenou. Chápu, že z podstaty tý technologie to nebude nikdy jak oled a ani to neočekává. Ale proč by měly být moje tři předchozí čtečky od Amazonu v pořádku a pocketbook být úplně rozhašenej. Doufám, že ta vyreklamovaná nebude ještě horší.)
    IDLE
    IDLE --- ---
    OXYMORON: Hrubky, čárky a podobné věci v knihách netoleruju, ale naštěstí se to v knihách, které čtu, moc nevyskytuje. Pokud to teda nejsou věci, které mám k betačtení/korektuře, tam se vyskytují a všechno hlásím. :)
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    KERB: Pokud to vyloženě nebrání čtení, zvykneš si. Taky se mi to nelíbilo, ale nevadí mi to. Ani nevíš, jak mne na některých ebůcích vadily hrubky, podivný dělení slov, čárky v souvětích - tahalo to příšerně za oči a to tak moc, že jsem to ani nechtěl číst. Pár knih jsem si sám zkorigoval, ale zvykl jsem si. Protože to je princip aplikovanýho darwinismu - kdo není schopen se přizpůsobit, vyhyne :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KERB: Snížíš jas. ;-)
    KERB
    KERB --- ---
    OXYMORON: Mě by jen roh asi nevadil, ale jak je to celý jako takovej přechod kdy nahoře je to jiný než dole to mi vadí no. Uvidíme, jestli to bude ještě horší tak nevím co udělám
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    OXYMORON: na rozkliknutí jsou tam ukázky textu Sans/Serif/Mono
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    MEMNON666: To je úplně bezpatkový ?
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    OXYMORON: za málo, ještě bych zmínil Noto fonty, celkem dobře se mi četlo s nima ( https://www.google.com/get/noto/ )
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    MEMNON666: Dík za Bookerly, jsem na něj z Kindlu zvyklej
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    KERB: Mám to na inkpadu 740 podobný. Možná ne tolik - ale to se podle fotek blbě soudí. Určité mírné nerovnoměrnosti na okraji vidím na všech čtečkách, co mám. Přeju ti, aby tě to na tý vyměněný míň štvalo :-)
    KERB
    KERB --- ---
    MEMNON666: Super díky.

    Jinak ta čtečka je na výměnu jak jsem sem dával fotky. Dle slov výrobce tak uvidíme.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    KERB: po připojení nakopírovat .ttf soubory do složky system/font ve vnitřní paměti (může být skrytá)





    KERB
    KERB --- ---
    ERGOSUM: a jak je tam dostanu bys mi poradil/a?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KERB: Fonty nejsou problém.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KERB: U papírových knížek se mi to stává běžně. :-D
    Má čtečka nesvítí, tak nevím. Ale nejspíš by mě to nerušilo.
    KERB
    KERB --- ---
    A vzhůru nohama

    KERB
    KERB --- ---
    A ještě se chci zeptat jestli je normální, že od spodního okraje čtečky je jasně vidět, že intenzita nasvícení není rovnoměrná po celé ploše čtečky. Nahoře svítí víc, dole míň. Je to znát a celkem mě to ruší. Máte to taky tak? Inkpad 3

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KERB: Tak já používám na PB téměř výhradně epub.
    U PocketBooku můžeš mít víc programů na prohlížení knížek. Třeba FbReader dělení slov umí. A není sám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam