• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    Konkurent Kindle, máte ho? A...

    Co, když nefunguje kabel, co pak?
    Jak dostat třeba knihy do čtečky?
    Jak si upravit třeba aplikace?
    Jak dostat do čtečky nové vychytávky?
    A co e-knihy pro pocketbook a nejen pro něj?

    Aneb vychytáváme svůj Pocketbook...


     
    SPŘÍZNĚNÉ A BLíZKÉ- [ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ], [ Kindle - konverze, správa elektronických knih, etc. ], [ Magazines & eBooks (Casopisy a knihy v pdf, epub, mobi...) - vymena a sdileni digitalniho ctiva ], [ Mluvene slovo CZ i ENG ], [ rychločtení ], [ Stripařská dílna ]



    rozbalit záhlaví
    KERB
    KERB --- ---
    nevite jestli nejaka ctecka (idealne s velkym screenem) umi dve stranky vedle sebe jako to umi papirova kniha?:)

    jinak ja mam inkpad 3 a jsem spokojen, jen by me zajimalo jestli bude taky novej firmware jako pro Eru atd, kterej umi dark mode
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ERGOSUM: pamet plna neni, ale rozhozeni opravdu zpusobila Pohadka od Kinga, je to bichle a navic s obrazky, navic se poslala na ctecku 2x
    Uvidim, jak se dnes bude darit a jestli doctu
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LADY_MYSKA: Ze zkušenosti nejčastější příčina zpomalení, ale i potíží se spojením je plná paměť.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    JYRKA: mam aqua 2
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    LADY_MYSKA: To se lisi podle typu. Ale obecne v nastaveni mas nekde volbu “uvest do tovarniho nastaveni”
    A pak bych nepouzival externi pametovou kartu na ukladani knih
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Jak na nej?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    LADY_MYSKA: zkusila jsi hard reset?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    mi zacala zlobit ctecka. Nejde mi otevrit knizky, dlouho se nacita a az na nekolik pokusu. Kdyz uz se otevre, tak zase dlouho vidim bilou stranku. Sila ji hodit do kouta je cim dal tim silnejsi.
    No, uz jsem si zacala vybirat novou
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: Tedy pokud si nejsi vědom nějakého vlastního pochybení a stalo se to samo od sebe.
    PECA
    PECA --- ---
    BLACK_ONYX: Do půl roku (6 měsíců) od nákupu to reklamuj. To se bere jako skrytá vada. Respektive by případné poškození tebou musel dokázat prodejce znaleckým posudkem. Později už ta reklamace může být obtížnější. Záleží, kde jsi kupoval a jak se k tomu prodejce postaví. Přijmout na reklamaci musí, ale už to nemusí tak snadno dopadnou ve tvůj prospěch.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    BLACK_ONYX: nepotěší, soucítím
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Půl roku starý, pořád v pouzdře. Dnes v polstrované kapse batohu 🤦‍♂️
    https://nyx.cz/files/000/026/2655703_e4781b1b255674f530d2/original.jpg?name=20230804_182702.jpg
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    MARTY63: Ano, přesně. U jiných čteček je možné nastavit "ztučnění" fontu v mnoha stupních (Kindle), Boox nabízí mimo to i zvýraznění černé zvlášť na písmu a zvlášť na obrázcích - což je super. Obrázky si zachovají normální stupně šedi, ale písmo je znatelně tmavší.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    OXYMORON: Navíc ten kontrast lze u PB doladit vhodně zvoleným nahraným fontem. U Kindle nevím, jestli to jde, nemám zkušenost.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Asi bych měl doplnit, že starší IR dotykový vrsvty byly tlustší a fakt měly vliv. Současný kapacitní jsou úplně někde jinde. Pokrok nezastavíš :-)
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    BBR: Schválně jsem vyndal ze šuflíku starej kindl bez dotykový vrstvy. eInk Perl. A vedle toho položil Kindle Oasis a PB Era. Kindl má Cartu a Era Cartu 1200. Je to nebe a dudy. Jo, asi není fér porovnávat Perl a Cartu, protože Carta je novější a má temnější černou. Současný čtečky s dotykovou vrstvou vypadají líp, než starý bez ní. Čímž jsem asi chtěl poměrně neobratně říct, že dotyková vrstva z pohledu kontrastu v současností není problém.
    BBR
    BBR --- ---
    OXYMORON: Děkuju Oxymoronu za vysvětlení a Ludovi za doplněk o další nevýhodě dotykového displeje. Poučen, jak jsem potřeboval.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    LUDO: Svoje motivyBBR nevysvětlil, jen zmínil dotykovost a úhlopříčku :-)
    LUDO
    LUDO --- ---
    OXYMORON: skor by som povedal, ze ide o kontrast a vizualnu kvalitu displeja, dotykova vrstva kontrast znizuje, plus sa nechutne leskne
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    BBR: Téměř každá čtečka s tlačítky umí vypnout dotyk. Jde vypnout i na některých čtečkách bez tlačítek - pak je člověk odkázán na nějaký page turner připojený přes BT, což je u androidích čteček bez problémů, ale podporují to i některé s proprietárním systémem. Některé čtečky např. umožňují k listování použít tlačítka na BT sluchátkách.
    Takže ty s tlačítky (sedmipalce) s tlačítky na straně:
    Onyx Boox Leaf 2
    Pocketbook Era
    Kobo Libra 2
    Kindle Oasis

    Pocketbook 740 (Inkpad3) má tuším 7.8 palce a tlačítka dole.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam