• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SLASHOnePlus One, OPO, CMS11 ROM a pod.

    Klubik pre majitelov, alebo zaujemcov o OnePlus telefony. Informacie kde a ako sa ta kupit, o novych ROMs and updatoch. Skusenosti s provozom, rady , tips and tricks..

    Useful links :

    Officialne Forum

    Tu sa oznamuju novinky , daju nast informacie o sutaziach, pozvankach atd

    https://forums.oneplus.net/

    rozbalit záhlaví
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    BUCCI:
    MEDWYN: díky
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    RUDIE: může za to senzor přiblížení, mám op8 a dělá mi to když mám telefon na pravém uchu v pravé ruce, prostě nezhasne obrazovka a jsou aktivní tlačítka na telefonu...
    Jako levák mám radši volání na levé ucho v levé ruce a tam mi to nedělá
    SLASH
    SLASH --- ---
    RUDIE: ja ti s tym neporadim, zostal som na OnePlus 6 kedze ten bol posledny model co mal heaphone jack...
    Asi po tomto modeli prejdem na Xiaomi alebo Pocco...
    Tie nove modely sa mi uz nezdaju taky dobry pomer cena / vykon
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    RUDIE: abych to shrnul, zajímalo by mě, jestli se nějak nedá zajistit zámek obrazovky tak, aby se svévolně při telefonování neodemykal.
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    Mám trochu lame dotaz, ale zlehka uz jsem googloval a neřeším tenhle problém zjevně sám. Mám od prosince Nord 2, Android 11 a přijde mi, že v posledních týdnech/měsících se muselo něco změnit v systému, protože teď skoro při každém volání uchem vypínám mikrofon (ale jsem schopen i zapínat svítilnu, nebo vypínat bluetooth apd). Je to velmi iritující a působím, jak senilní důchodce :D
    I když se na to snažím myslet a soustavně to kontroluju a zamykám screen, tak to většinou neuhlídám...neřešili jste někdo něco podobnýho? Našel jsem pár diskusních vláken na supportu, ale nikdo tam na nic nepřišel. Díky
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    A11 pro OP8 je fajn, docela to jede, baterku ani moc nežere (oproti A10)
    co mě štve, že stále mi pro Vodafone CZ nejede 5G (prostě mi jí nenabídne ve volbách) a ani v místě, kde S20+ nebo jak se to jmenuje ten 5G má...
    pak mi s A11 začaly blbnout hodinky (Honor Magic Watch GT2) respektive do hodinek si můžu nakopírovat 10 kontaktů, které lze vytáčet přímo z hodinek... když ale jedu v autě, tak mám logicky telefon připojený v autě, a když na volantu vyberu kontakt tak volám rovnou z HF (klasika), když ale volám kontakt, který mám i v hodinkách, tak z nějakýho důvodu mi to nepřepne do auta, ani do hodinek a rovnou to jde z telefonu... (když kontakty vymažu z hodinek) tak vše funguje... ale nemůžu volat z hodinek napřímo... (zkoušel jsem i factory reset v telefonu i hodinkách... bez výsledku)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Včera přistál update na A11 ... (OnePlus Nord, česká verze)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OnePlus 8T - Warp Charge 65!
    http://www.youtube.com/watch?v=HtIZay7ytko
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    včera přišla OpenBetaTest verze 2, opravuje některé chyby z OPT1, například zvětšené prvky, které nešly vrátit zpět po zvětšení. Funguje Assistant z rohu jsou tam nějaké nové nastavení pro ambient display apod.

    Pokud někdo měl již OPT1 tak aktualizace má 230 MB - OP8 (bez pro)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Gear up and Get Ahead with the OnePlus 8T
    http://www.youtube.com/watch?v=FJnzk60c0Zw
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OnePlus 8T - Ultra Stops at Nothing
    http://www.youtube.com/watch?v=tEKsPi2dSro
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OnePlus website hints at the impending launch of at least four phones, including OnePlus 8T Pro - PhoneArena
    https://www.phonearena.com/news/oneplus-8t-pro-and-nord-on-official-wesbite_id127127
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LAUNCHER: Jako doba kdy vycházely i špičkový vlajkový lodě s čistym androidem jsou 10 let pryč no...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BUCCI: Ideal sirky displaye je pro me muj "byvaly" Huawei Mate 20 X. Tzn sirka telefonu 85.4mm.

    Mam ho tak rad, ze jsem ho neprodal a nechal jsem si ho tu. I jsem ho pred mesicem vyuzil na dovolene jako prehravac pro televizi pripojenou pres USBC - HDMI.

    Tzn rozdily mezi OP8 a OP8Pro z pohledu mych preferenci:

    1) OP8Pro pro me skoro nepouzitelne uzky. OP8 je jeste o fous uzsi.

    2) OP8 nema teleobjektiv. Teleobjektiv je pro me na telefonu zasadni vec, konec koncu kdyz chci vyfotit papir na stole, nebo otviraci dobu obchodu, tak to asi nebudu delat ~28mm ohniskem "standardni" kamerky.

    Bodem 2 pozdravuji Samsung, ktery jako jediny ma periscope tele s relativne velkym 1/2" sensorem. Co jsem ted koukal, vsichni ostatni maji na tele mensi sensory. Skoda toho jejich agresivniho FW, jinak bych si to poridil.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LAUNCHER: Hele mám OP8 (bez Pro) vlastně od prvního dne prodeje... rozdíl oproti pro je jedna kamera a baterka, pak IP68 oficiálně.... (hlavně Pro v prodeji ještě nebyl a prereroval jsem o něco menší kousek)

    UI mě zaskočilo, přecházel jsem ze Samsungu, kde se mi OneUI moc nelíbilo a přišlo mi takový těžkopádný, právě jsem vycházel z "Clear Android Experience" kterej avizovali ještě v tom květnu...

    Teď po update nový UI nevypadá zas tak moc zle (z telefonu) je to plynulý, používat to jde, je to zatim OpenBeta, takže na pár chyb jsem už přišel, ale nic, co by bránilo dennímu používání. Jestli se ti UI nelíbí, určitě bude možnost do telefonu dostat LineageOS, ten je zatím ve verzi 17.1 (postanevej na Androidu 10)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEXXA: Osobne mi prijde, ze OP bohuzel hrablo:

    1) Udelaji zasadni zmeny na OS, ktery jim vsichni chvalili tak jak byl pred zmenami. Kdyz to funguje, nesahej na to.

    2) Jako snad posledni nemaji periscope tele, prestoze se snazi urputne dokazat, ze uz ty jejich telefony nefoti spatne. Pritom periscope maji v koncernu.

    3) Mozna (?) vubec nevydaji top telefon v jejich beznem pulrocnim cyklu. Pritom pokud nestihaji, tak do toho proste mohli dat Snapdragon 865+, misto 865 co je v tom ted. A jinak nezmenene to zacit prodavat. Nikdo by s tim nemel problem, vsak T nemusi prinaset zasadni posun, proto je to jen pismenko za cislem generace. A kupci OP8Pro si to preci jako pokazde muzou/nemusi koupit. A naopak lidi, kterym se rozbil telefon a ted hned potrebuji novy, si muzou koupit aktualni CPU.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LAUNCHER: mam nova a neprisla mi pomalejsi. navic se proslycha za 8t pro nebude
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEXXA: 1) To je presne to co nechci delat a co ted na OnePlus delat nemusim.

    Nativni launcher je vzdycky rychlejsi nez nenativni. Nativni jsou mmj zadratovane, aby byly vzdycky v RAM. Nenativni co jsem zatim videl obcas zaskobrtne.

    2) Launcher nezaplacne nastaveni, screenshoty, share rozhrani a spoustu dalsich veci.


    Ale predem rikam, ze noveho OxygenOS se bojim a dost si to u me OP pokazil. Kazdy dalsi OP jsem bral automaticky, u dalsiho se budu rozhodovat oproti alternativam.

    Kdyby na to nesahali, tak bych objednaval OP8TPro jakmile vyjde.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EXIS: Ja jsem Ti to rikal :-D
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LAUNCHER: miui se da jednoduse preplacnout launcherem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam