Čuchám, čuchám dobrej domarodkovskej matriál,)
Lotosový porod přináší s ohledem na péči věnovanou šňůře a placentě čas a prostor k bondingu. Necháme-li šňůru uschnout přirozeně, dojde k hladkému přechodu z dělohy na svět, z vody na vzduch. Matka a dítě mohou několik dnů jen odpočívat a být. Lotosový porod v podstatě prodlužuje porodní dobu a dává prostor k tomu, aby se jak porodní zkušenost sama, tak i dítě mohly přirozeně stát součástí rodinného systému.
Ať už se děti narodí lotosově, či do vody doma, nebo v porodním domě, rozhodně to pro ně znamená mnohem vlídnější příchod na svět. Z psychologického hlediska jsou ucelenější, a tím pádem i lépe vybavené do života. Neurózami, kterými trpí většina z nás, by pravděpodobně tyto děti, ani celá společnost netrpěly. To, o čem se v dnešní době hovoří jako o vývojové psychologii, je ve skutečnosti popisem patologie způsobené moderními metodami západního porodnictví. Pokud by se podařilo porod z velké části odtraumatizovat, pak by do značné míry nebylo moderní psychologie zapotřebí a společnost by tvořili zdravější a spokojenější jedinci.
Soni Steckerová získala na Antiochově univerzitě v San Franciscu magisterský titul v oboru Transpersonální psychologie a také osvědčení o způsobilosti k provádění esalenské masáže. Editorka, spisovatelka a překladatelka, jejím velkým koníčkem je psaní na témata týkající se transpersonality. V americké Victorii vede kliniku zabývající se jak tělesnou, tak duševní terapií.
https://www.facebook.com/...est%C5%99i%C5%BEen%C3%AD-pupe%C4%8Dn%C3%ADku/387445981381596?ref=profile