• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    TAPINA: Nevim, jak si to mam prebrat. Takze mi teda davas za pravdu nebo si taky myslis, ze prenos z kocky na cloveka je vyrok nejake posahaneho alternativce, nebo je ten Tvuj prispevek jenom offtopic?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Plus dost dětí se nakazí různě po pískovištích a když pomineme právě ty moderní hypotézy o tom, že pak budou promiskuitní a snadno skočí pod auto, tak to je to nejlepší, co mohly pro své zdraví (zejména holčičky) udělat. Pak už jim totiž akutní nákaza v těhotenství nehrozí.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    NIZBORSKY: Podívej, v reálném světě je možné nejen si pořídit novou kočku, ale s elementárními základy hygieny i v práci ošetřovat nemocné kočky a nenakazit se. Já jsem toho příkladem. Se zabydlenou starší kočkou v bytě je riziko prakticky nulové. S novou kočkou, venkovní kočkou, je riziko, že při blbé hygieně člověk něco může chytit. Ale při základní hygieně (jako že si umyju ruce po manipulaci s hovnama) je zase minimální.
    A proč je tolik lidí na toxoplasmu pozitivních? Z toho důvodu, co rozebírám v odkazovaném článku - jsou způsoby nákazy, které nevarují přímo rizikem, nefiguruje v nich přímý kontakt s kočkou, člověk vůbec nemusí žádnou kočku vlastnit. Kočky serou do hlíny a v hlíně roste jídlo.
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    MEANKITTY11: : Meander pise neco o pochutnavani na ulezelych kocicich hovnech, takze to, co pises neni pravda. Navic se tam pisou i dalsi veci (treba neporizovat si novou kocku nebo nepoustet kocku ven).

    LUCIASHECK: Vzdyt jo, tvrdil jsem nekde neco jineho? Akorat povazovat tvrzeni, ze kocky muzou prenaset toxo za neco z oblasti alternativni mediciny, je absurdni.
    HARDY
    HARDY --- ---
    Aktuální připnutý příspěvek na užíváme CDS o "portální hypertonii" je top. Ani ne nijak zvlášť šílený, spíš se mi líbí jak kombinuje všechny devízy alternativní medicíny.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    JAJITA: nejnovejsi Flegruv vyzkum ma dokonce hyptezu, ze je ta toxa prenosna i pohlavnim stykem s toxoplazmoznim muzem, tak bacha :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    NIZBORSKY: Cetls ten svuj vlastni vycuc, kterej tvrdi, ze pri zachovani par zakladnich hygienickych pravidel je to ok?

    A to internetove zdroje obvykle spise prehaneji nez nedohaneji.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    "Your veterinarian" už na otázky toxoplasmózy jednou provždy odpověděl, tak si to připomeneme a půjdeme dál, jo?
    https://www.facebook.com/VeterinarniOrdinaceTapina/posts/517947518246445
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    NIZBORSKY: Jasně se tam píše, nepatlat se v několik dní starých uleželých hovnech a nehrát si s divokejma koťatama. Přesně to, co ti dole píše MEANDER.
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    MEANDER: Vis co je to CDC nebo jen tak blbe kecas?
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    NIZBORSKY: Na internetu se dá nají spousta věcí. Třeba i fotky zaručeně opravdových duchů a tak. :-)
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    MEANDER:
    JAJITA:
    Yes, you may keep your cat if you are a person at risk for a severe infection (e.g., you have a weakened immune system or are pregnant); however, there are several safety precautions to avoid being exposed to Toxoplasma gondii :

    Ensure the cat litter box is changed daily. The Toxoplasma parasite does not become infectious until 1 to 5 days after it is shed in a cat's feces.
    If you are pregnant or immunocompromised:
    Avoid changing cat litter if possible. If no one else can perform the task, wear disposable gloves and wash your hands with soap and warm water afterwards.
    Keep cats indoors.
    Do not adopt or handle stray cats, especially kittens. Do not get a new cat while you are pregnant.
    Feed cats only canned or dried commercial food or well-cooked table food, not raw or undercooked meats.
    Keep your outdoor sandboxes covered.

    Your veterinarian can answer any other questions you may have regarding your cat and risk for toxoplasmosis.

    CDC - Toxoplasmosis - General Information - Frequently Asked Questions (FAQs)
    http://www.cdc.gov/parasites/toxoplasmosis/gen_info/faqs.html
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    NIZBORSKY: Tak pokud si ona těhotná pochutná na řádně uleželém hovně aktuálně infekčního kotěte, pak samozřejmě ano.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    TYRKYS2: byl to nějaký Stareček, zřejmě Flegrův žák :D

    NIZBORSKY: ne, nepopírám. Jen nevím, jak by se těhotná nakazila od dospělé kočky ;)
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    JAJITA: Tomu uplne nerozumim. Ty popiras, ze se toxoplazma muze prenest na cloveka z kocky (resp. z kocici stolice)?
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    JAJITA: Není to ten (místně oblíbený) magor Flegr?
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Mám u práce jako kulisu puštěnou čt1, kde opakují jakýsí pořad Polopatě. A fakt jsem se nasrala, grrr
    Kydy jakéhosi blba o tom, jak se nemají těhotné ženy stýkat s kočkami kvůli toxoplasmě, kvůli potratu (to nerozporuju, jen tu nákazu kočkou)... toxoplasma manipuluje s chováním lidí, ti se po nakažení od koček chovají jinak, jsou zpomalení a tak můžou mít autonehodu, jsou promiskuitnější, aby parazita předali víc lidem... že v sobě máme všichni parazity tak nás bolí klouby a jsme unavení...
    A ano, nakonec nabídl Wurm-ex :/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SIRIEN: disident, muzikant, zaměřený na východní hudbu. Propagátor zenbudhismu, zejména před převratem a v devadesátých, pak k tomu přidal přirozené porody a přirozené ženctví. Teď už je poměrně hodně v důchodu, takže se naštěstí vyhnul tomu, aby sem vyloženě patřil. Neléčí a nepatří úplně k aktuální vrstvě ženských bojujících proti porodnicím - nezdají se mu moc ženské....

    Vlastimil Marek – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlastimil_Marek
    OSCURO
    OSCURO --- ---
    ZUZKAOU: Ezodedek se rozciluje nad ezopicemi? Dobry metahumor :-)
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    ZUZKAOU: kdo je Vlasta Marek?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam