• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    VYHULENY_UFO: aspoň měl na konci krátkého života výlet do Peru a mocné zážitky. lepší než prostá pouť nemocnice - hospic - krchov.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    Čech léčil nádor u šamanů žabím jedem. Z medicínského pohledu blbost, z lidského nikoli, tvrdí onkolog | info.cz
    http://www.info.cz/...jedem-z-medicinskeho-pohledu-blbost-z-lidskeho-nikoli-tvrdi-onkolog-12716.html
    Do nemocnice přitom přišel „jen“ s bolestí pod klíční kostí a pocitem únavy. Skončil na onkologickém oddělení, kde podstoupil chemoterapii. Ta mu nepomohla, a tak jeho lékaři zkoušeli i jiné způsoby léčby. Žádná z nich ale zatím nebyla tak úspěšná, aby Petra vyléčila. Jednoho dne se tak rozhodil zkusit i neověřené metody a vyrazil do peruánské džungle, kde si od tamního šamana nechal mimo jiné do vypálených ran vpravit žabí jed. Po návratu se na sociální síti svěřil s tím, že nádor mu bohužel metastázuje dál do životně důležitých orgánů.

    Většině lidí nad takovým počínáním zůstane rozum stát, podle onkologa Ondřeje Slámy ale existují situace, kdy mohou podobné výlety pacientovi pomoct: „Shodou okolností mám teď v péči jednoho umírajícího pacienta, kterého jsme teď předávali do hospice, který se před nedávnem z Peru vrátil. Z medicínského hlediska beru tuhle peruánskou anabázi jako blbost. Z hlediska lidského, i přesto, že ten výlet málem nepřežil, to pro tohoto pacienta bylo důležité v rámci jeho smiřování se s nemocí. Já si myslím, že ta cesta měla spíš charakter jakési pouti než ozdravného pobytu,“ říká pro INFO.CZ Sláma.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA:
    PATISLAV: u alkacu to fakt nefunguje, ani u tech, kteri skutecne abstinujou. ikdyz prokazovat abstinenci je rozhodne dost obtizny.
    ono se ma za to, ze infekce virovou hepatitidou je tak silna noxa, ze po jejim odstraneni (nebo kontrole leky jako v pripade B) se naplno nastartujou regeneracni procesy. samozrejme to asi zalezi na cely rade dalsich faktoru, samotna cirhoza ma taky urcite faze pokrocilosti...
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    CORNELA: nemůže to být tím, že podstatná část z nich dál (třeba potajmu) leje?
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: soudi se, ze dojde k degradaci vaziva, regeneraci hepatocytu a obnoveni normalni architektoniky jaterniho lalucku. kazdopadne vysledky hodne studii prokazuji regresi prokazanou jak neinvazivne tak i hostologicky.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: zrovna cirhoza pri C muze regredovat. vidime to dost casto, pacienty v prubehu terapie i po ni pravidelne vysetruju. tahle oblast hepatologie je dost revolucni
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    nechci, aby to pusobilo tak, ze C je nejaka sranda. to vubec ne. ale behem poslednich nekolika let prodelala jeho lecba zasadni zmeny. dulezity je myslet na diagnostiku, protoze prijit s karcinomem jater uz byva obvykle fakt pozde.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    BALAENA:
    ZUZKAOU: jo, to staci, diky, koupim si radsi fotak :)
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: po vyleceni vetsine pacientu fibroza i cirhoza regreduje.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: pravda, ze se davaj se od vysiho stupne fibrozy jater, pri kryoglobulinemii a renal. insuficuenci... ale da se ocekavat, ze to bude kopirovat cestu jakou prosla napr lecba HIV. vzhledem k chronicky povaze infekce a pomalymu progresu se vetsine lidi ani rezim s IFN nenabizi, protoze se tusi ze za par let se dockaji primych antivirotik. navic probehlo/probiha tolik klinic. studii novych rezimu, ze se z C fakt stala dobre lecitelna a vylecitelna nemoc
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POZITRON:

    Rodiče ukládají pupečníkovou krev dítěte za tisíce. Použití? Mizivé | Domov | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...ky-tisic-pouziti-mizive-15a-/zpravy-domov.aspx?c=A140614_095203_ln_domov_hm

    Za hodně peněz málo muziky. Dotace do tkáňové banky končí bez výsledků — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/...za-hodne-penez-malo-muziky-dotace-do-tkanove-banky-konci-bez-vysledku

    Pupečníková krev zachránila před 20 lety poprvé život. Odborníci varují před komercí - Zdravotnický deník
    http://www.zdravotnickydenik.cz/...chranila-pred-20-lety-poprve-zivot-odbornici-varuji-pred-komerci/
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    prosim, vysvetlete mi nekdo, proc jsou odber a nasledny zamrazeni pupecnikovy krve vyhozeny penize, aby me to nelakalo, diky.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    1. hepatitida C se diagnostikuje temer výhradně jako chronicka nakaza.
    2. lecit se v dnesni dobe da C velmi dobre. je cela rada rezimu bez interferonu, ktery ma spoustu nezadoucich ucinku. ty nove lecebne rezimy jsou drahe, ale v indikovanych pripadech dostupne vsem. da se ocekavat, ze casem pojistovny uvolni leky pro vsechny infikovane...
    3. ucinnost novych primych antivirotik je temer 100%. pocita se, ze hepatitida C bude za par (desitek) let minulosti...
    CDR
    CDR --- ---
    CORNELA: je to deset let a je zde stálý pokrok .)
    CDR
    CDR --- ---
    CORNELA: léčil jsem se až v chronické fázi po pěti letech od nakažení. Musel jsem kvůli tomu dojiždět z jbc do vojenské nemocnice v praze, bylo to únavné.
    Samozřejmě, musel jsem podstoupit test na drogy. Preventivně jsem kvůli tomu půl roku nekouřil konopné produkty a vyhýbal se všem věcem.
    Štěstí v neštěstí bylo, že jsem měl vzácnější podkmen (který má jen 20 % nakažených), který měl 80% naději na vyléčení.
    Léčba je dost nepříjemná, interferon dělá hroznej bordel v hlavě a narušuje emocinální stabilitu.
    CDR
    CDR --- ---
    Diagnostika. V jablonecké nemocnici mi před deseti lety dělali test na hepatitidu c (myslím že PCR, nevím jestli si to pamatuji správně) a spleti se o šest nul. Doktor želízko ve vojenské nemocnici se na to podíval, řekl že je to nesmysl a posla mě na další odběr. A měl pravdu.
    Btw jsem vyleceny, léčba byla nepříjemná a občas mám chuť dat do zubů kamarádovi, který všechno zná a ví, že cecko je nelecitelne.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XBAHNO: jasně sorry
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    PALEONTOLOG: 754Kc o par radek nize...
    JON
    JON --- ---
    CORNELA:
    PALEONTOLOG:
    Dekuju, neni to nejlevnejsi, ale je dobre vedet ze ta moznost tady je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam