• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    TAPINA: Jo, to říkám jakožto zkušená bylinářka, že nejlépe to funguje, když si člověk to bejlí natrhá na vrcholu hory za úsvitu sám. Lidem se to nelíbí.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: jo, to vyprávěla stařenka mojí mámě, jak se Oldřich Nový a Adina Mandlová jezdili "léčit" ke Schrottovi. Máma si to bohužel moc nepamatuje, neb jí prvorepublikové hvězdy byly ukradené.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: jako Priessnitzův konkurent v údolí zavedl kůru, kdy nehladověli, ale jedly žemle a místo vody pili bílé víno. To se nezmírnilo, dokud je neodsunuli. Priessnitzovy metody mírnili hned po jeho smrti ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: nezrušili, zmírnili. Vrznou jim žlučníkovou dietu a ty procházky, v Lázních Libverda třeba celkem náročné. Aby se jim pacienti dokola vraceli, narozdíl od gulagu mají klientů poměrně méně a potřebují si je hýčkat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: jen tu hladovku a práci, co zakladatel banleologické léčby navrhoval tak nějak vypustili....
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Tak ono na stejném principu funguje lázeňská léčba. Vypneš domácí potíže změnou prostředí. Ráno před snídaní si dáš procházku po předepsaných pramench (1, 2, 6, 8), odpoledne zas. Chodíš venku, máš režim, pití, klid a nějakou masáž.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ZUZKAOU: Tak nedá se zpochybnit, že GULAG vyléčil neduhy milionů lidí a to s naprostou definitivou.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SALVATOR: no Priessnitz k tomu ještě doporučoval hladovku a těžkou fyzickou práci. Takový trošku gulag, no ;-)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TAPINA: Ano, procházky spojené s tělocvikem (ohýbání se ke květinám).
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SALVATOR: Přitom na něj asi nejvíc fungovalo, že chodil do přírody ty kytky hledat. Ráno, za rosy.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MONROE: Nz. Ale ani sem netušil, jak na to pan Bach přišel. "Moc rostlin nad negativními emocemi odvodil Edward Bach intuitivně. Když zažíval některý z nepříjemných duševních stavů, vydal se přikládat ruce k býlí. Pokud se pocit nad nějakou kytkou zmírnil, identifikoval ji jako příslušnou léčivku. Na začátku používal jako základ kapek (sic) rosu z jejich listů a květů, prosvícenou ranním sluncem. Později začal rostliny ve sluncem ozářené vodě máčet..."

    Fungují Bachovy esence? Možná ve světě Terryho Pratchetta - Vitalia.cz
    https://www.vitalia.cz/clanky/bachovy-esence/
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MONROE: Na stylu placeba.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GENTIANA: biomatky vypadaj vsechny stejne.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU:
    MAR_TINA: Tahle vlastnost rozeznat lidi podle obličeje, nota bene na fotce, mě dokonale fascinuje. Já nikde žádnou podobu nevidím, jenomže... na druhé straně, já lidi rozlišuju podle barvy trička.

    Ale celá historie je zajímavá, wtz.
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    HARDY: nevím jestli se to nějak blíží tomu co hledáš, ale nahodím 2 knihy, co mi většina ezonadšenců vnucuje jako "bible co mě mohou spasit a zázračně uzdravit".

    Léčebný kód | Novou Cestou
    http://www.novoucestou.cz/2013/04/03/lecebny-kod/

    PŘÍČINY NEMOCÍ PODLE LOUISE L. HAY - 1. díl
    http://www.zdravi4u.cz/ezoterika/6597-priciny-nemoci-podle-louise-l-hay-1-dil
    HARDY
    HARDY --- ---
    Kolegové, už jsem lehce ze studia AM vypadl - dokázali byste mi připomenout nějakou knihu, která konstituuje principy nějakého trendu alternativní medicíny? Napadá mě ta bible MMS od Jima Humbla, ale pokud se nepletu, tak se jedná o poměrně "praktickou" publikaci v ose nemoc-lék. Já bych spíš potřeboval najít něco jako Čtyři dohody alternativní medicíny, která je pojata více světonázorově. Napadá vás něco?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: sice to není zvykem, ale pokud by dva bratři Fuksové (Fuxové), jedna z nich, sakra už nevím která, používala obě varianty jména, měli každý dceru a každý ji pojmenoval Blanka (třeba po milované mamince), bylo by to reálné.
    Na nevlastní sestru je mladší (porodem mladší) Blanka moc stará.

    A není to vzácné, jsou rodiny nepřehledně plné Honzíků, Jiříků a Pepíků.

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: to by se nejmenovaly stejně . Případně ta BFF může být nevlastní starší sestrou Půlnoční Bouře ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: anebo je něco pravdy na to, jak jméno ovlivní celý život člověka, taky osobní číslo spočítané ze jména a tak :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: sestřenice? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam