• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SICKBOY4000Tieto Czech Tietoevry
    nove-TE-logo


    Diskuze zaměstanců i nezaměstnanců této velké prosperující firmy z ocelového srdce republiky


    Tietoevry Česká republika | Tietoevry
    https://www.tietoevry.com/cz/
    rozbalit záhlaví
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    ETERNITY: yep, 60 hlav
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Dekuju za link na rozhovor, pekne. Zajimave. A jeste si ke konci Kimmo zvladl strihnout reklamu:)
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    SICKBOY4000: No.... zvesti to nejsou. Ale zkousi to co nejvic prorotovat, jako obvykle.
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    Ve skutecnosti je ransomware impact obrovsky, Kimmo Alkio dava rozhovory (eng)
    Tieto Evrys vd talar ut om hackerangreppet som skakar Sverige
    Tieto Evrys vd talar ut om hackerangreppet som skakar Sverige
    https://www.di.se/nyheter/tieto-evrys-vd-mitt-i-krisen-nu-rader-alle-man-pa-dack/

    A do toho se jeste nesou zvesti, ze Tietoevry Industry propousti lidi u nas v CZ. Takze jsem zvedav co se bude dit u nas v Tech Services. Od Create jsme se uz osekali, co to slo.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    SICKBOY4000: Ja mam fakt dojem (ale larpuju, nemam cas to hledat), ze uz tu nejake podobne utoky byly, ale clovek rychlo zabuda.
    Kazdopadne kdyz nekomu nejede tyden eshop s cihlama, kino, nebo web radnice dolni lhoty, nepovazuju to za kriticky impact. (Kdyz si vzpomenu, ze cely web Luhacovic jede na neduveryhodnych serverech...:). Horsi by bylo, kdyby se to dotklo Finance nebo HC. Ja vlastne ty konkretni dopady neznam.
    Ona kazda bezpecnost neco stoji a dneska kazdy musi pocitat, kde je jeho stredni cesta mezi naklady a rizikem.
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    ETERNITY: Za tech XY let co jsem v Tietu je to asi nejhorsi INC, ktery nas (celou firmu, muj zakaznik neni afektovan nastesti) mohl potkat. Probihaji restory virtualnich masin pro hodne zakazniku, ztrata reputace, medialni pozornost. Leda by ty restory dokoncili do konce tydne, takze super rychle a pokud skutecne nebyl zadny kriticky impact jak pises.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    SICKBOY4000: Podle toho, z jakeho konce to vezmes. Napadeni sice probehlo, ale pokud mam spravne informace, kritice servisy zustaly bez impactu a to je vlastne dobra reklama. Energy kazdopadne bez ztraty kyticky.
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    Nechci spekulovat, ale v dobe strategic review se tento ransomware attack asi pro vyjednavani s potencionalnimi kupci moc nehodi, co?
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    Tietoevry Cyberattack: Finnish IT Giant Launches Probe
    https://thecyberexpress.com/tietoevry-cyberattack-launches-probe/
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Tim samozrejme nechci brblat. Organica ma mouchy, ale proti Brnu luxus.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    SICKBOY4000: Sprchy v kolarne otestovany. Na me jsou teda moc verejne, spis nouzovka, damy obcas trochu toho soukromi potrebuji. Navic jsem evidentne trefila konec smeny udrzbarek, takze kdyz jsme se nacpaly do te otevrene neuzamykatelne mistnosti se dvema hlavicema bez koji, asociovalo se mi kdeco.
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    Koukam, ze Eternity resi sprchy v Organice. sprchy jsou dole v kolarne, dve satny muzi a zeny. Jsou i v Indivindyfitness, kde je vstup zdarma, tedy clenstvi je zdarma po zaplaceni zalohy za čip/naramek (390,- Kc).
    Vyjezd z kolarny je jen na cidlo, cili ano, da se odjet na kole, ktere je nezamcene a libi se nejvice.
    Do kolarny ani do satny se bez access card nedostanes, ale kdovi jak to bude se Storaenso lidmi a tailgate. Cekam, kdy se to stane poprve...
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    Taky jsem zazil par cviceni na OTT, kde to bylo vice koordinovane. Tady ani neprijeli hasici…
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    KUZNA: Ja i v OTT. Jo, bylo to cviceni.
    KUZNA
    KUZNA --- ---
    Nikdo nic nerekl, co to vlastne bylo, zacalo to hlasit, ze je poplach a mame jit ven. Tak jsme postali venku a pak se najednou slo zase dovnitr. Aspon jsem potkal lidi, ktere normalne nevidam. Jinak ja jsem zazil s tietem jenom poplachy v dome vodohospodaru.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    OMNISLASH: Najednou mi zmizli vsichni z meetingu a pry postavali pres 30 min pred barakem. Prvni pozarni cviceni v nove budove, kde si mimochodem pripadam jak



    uz v garazich.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ETERNITY: Delo se neco zajimaveho? Aspon mohlo vcera, kdyz jsem byl v office :D
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Organica ma cviceni, nebo se nekdo rozhodl zlikvidovat finskou ambasadu?
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    VIDEO: Stovky mrtvých sýkorek. Ptactvu v Ostravě vadí fasáda nové Organiky - Moravskoslezský deník
    https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ptaci-organica-ostrava202309.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam