• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    - Rady a zkušenosti řidičů z povolání
    - Práce v ČR a zahraničí
    - Platy a chování zaměstnavatelů
    - Vychytávky na cestu, jak si krátíte pauzy, ...
    - Tipy na parkování kde ve městech a na cestách zastavit
    - Pracujete na stálo nebo vás uživí nárazové kšefty?
    - Zkušenosti s využitím vytěžovacích programů
    - Nabídky práce
    - Zkušenosti s celní a policejní kontrolou
    - Aktuální dopravní situace, čemu se kde vyhnout, kudy to objet
    - Kdo čím jezdíte?
    - ...
    rozbalit záhlaví
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: a umej i praci v zahranici?
    SM3
    SM3 --- ---
    Máte někdo zkušenosti s http://www.aldatrans2012.cz/?
    Vyplnil jsem ten jejich dotazník a hned mi volali, že mají práci na zánovní Volva po Evropě výběr 1-3týdny. Jinak nabídky chodí... třeba nějaký WinJobs z ČB bud 3+1 na HPP nebo 2+2 na DPP (50-60/měsíc) apod.

    Koukám po občasných záskocích - né stálé zaměstnání, ale ideální představa skočit do toho na jednu cestu nebo i nějaký ten týden časem. Zatím jsem vzal za kámoše na týden kontejnery se Scanií po ČR, pak s ním asi na týden do Hamburku...
    Pokud byste někdo věděl o něčem zajímavém tak dejte klidně vědět ;)
    C, CE, ADR (tř. 3), VZV
    SM3
    SM3 --- ---
    Wiekowe Renault Messenger ważyło 10 560 kilogramów!
    http://www.dostawczakiem.pl/wiekowe-renault-master-wazylo-10-560-kilogramow/

    Se toho nebál :D
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    COCOBRYCE: To jsem taky slyšel. Třetí pauza by měla být doma, nebo mimo auto. Co jsem slyšel tak plánují aby už 45h pauza byla doma a ne venku :-( Jinak ta třetí pauza platila snad už vloni a naši kluci měli semtam vítr, ale neřešil to nikdy nikdo...
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    další střelec
    Řidiče kamionu probralo až houkání. Prorazil závoru a vlaku těsně ujel - iDNES.cz
    http://brno.idnes.cz/...nikl-srazce-s-vlakem-pek-/brno-zpravy.aspx?c=A160427_102041_brno-zpravy_krut
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: no ono to je to este o necem jinym, ze jsem podhodnoceny, nato co ta prace obnasi,je jasny, ale to co vychtival fr+d nam tady nikdo fakt dat nemuze, navic eu, sjednocovat, ale ne vse, tak at ty smeckari nad prestanou vyuzivat jak levnou pracovni silu a vse sjednotej, oac delat jako cech v dojci a jiny prdeli zs min nez jejich min mzda jest ok, ale jezdit a vozit k nim za podminek nasich dopravcu, vxchazejic casto z jejich cen ok neni?!
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: Tak jedině dobře ne? Někdo tam to zboží bude muset dovézt a v době kdy česmad tvrdí, že chybí 6000 řidičů asi o tu práci jen tak přicházet nebudeme, snad se spíš narovnají pracovní/platové podmínky... Když slyším za co někteří jezdí (a ještě jsou za to rádi), tak mi to přijde pomalu k smíchu, spíš k pláči :/
    Ke konci týden končím v dosavadní práci a se šéfem jsme se bavili na rovinu kolik mu měsíčně vyjedu a kolik mu zbyde čistýho a vyšlo z toho, že můj plat, nebyl ohraničený tím, že by mu zbývalo hodně/málo peněz, ale že mi na cz podmínky víc platit prostě nebude, protože to co jsem si vyargumentoval už je nadstandard v čr. Ono pokud by byl nějaký „kolektivní nátlak“ tak by se ty podmínky třeba měnit začly...

    COCOBRYCE: Pak se už jen teda naučit německy/francouzsky a jít jezdit jinam za prachy, které odpovídají odvedené práci ;) Začnu brzo s němčinou, když nechtějí angličtinu :D
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    COCOBRYCE: budto zbohatnem nebo prijdem vosolich, pac skakat kol komina teda nebudu:)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    francie pry zavadi minimalni mzdu pro ridice kamionu, jako ne ze by se mi to nelibilo, ale trochu se asi posrali ne?!:) http://ekonomika.idnes.cz/...vci-ji-nechteji-1wd-/eko-doprava.aspx?c=A160425_105812_eko-doprava_kris
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    jo a prej se 3.vikend v rade nesmi kroutit v aute? ja ho teda delam,tak uvidime pri pripadne kontrole,ale uz mi z toho krapet hrabe,zvlast,kdyz druhej za sebou je hnusne a vsichni klasika zatahnuty,holt asi budu muset do hospy za tou peknou servirkou a propit s ni vousry za parkovny:)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    MARTENX: taky uz jsem neco zaslech,ale to kluci vezli adrku,chlastani u kamionu neradi videj hlavne v nemecku co vim,jednou nas prudili ce spanu,ale bez pokuty,tak pit v praci se nemuze,i behem pauzy mas byt schopen v nenadalem pripade ridit,hlavni pravidlo je nedelat bordel,jinak vetsinou na klid, jo a nevarit pod znackou zakazu rozdel.ohne-spano,francie,portugal
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    COCOBRYCE: NO mě tady právě kluci říkali, že měli velkej problém kdesi v Belgii a pak i v NL s vařením, pitím a vůbec vším možným. Tak jestli mi taky jen tak trochu nekecaj.. dikes
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    MARTENX: jsem tam se jim to nelibi, obzvlast kdyz kuchtis vedle aderky:)
    jinak me nikdy osobne neprudili
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    Kluci máte někdo nějaký zkušenosti s buzerováním od policajtů v Beneluxu ohledně vaření atp na parkovištích? díky
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: jenze ja nemluvim o zkracenym, ale delenym!!!?:)
    nicmene, to tak asi stejne bude
    JAFMAN: nejhrubsiho kalibru, jsem to delal navic prvne, a na to ze typek tvrdil, ze jzdil dva roky s 18ti T rozvoz kol komina a na dodavce ma 1,5 mega km a po 3 tejdnech se me zepta, jestli R je dopredu bo dozadu?!!! rozjezdy bez vzduchu, utopeni v bahne, atd. atd....
    ale nahustil jsem do nej co slo, pro me dobry, aspon jsem se naucil reprodukovat a vysvetlovat co jsem se naucil ja, tak snad si z toho neco vezme a nebude mi delat ostudu:)

    a zase budu celej tejden tahat pres noc...
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    COCOBRYCE: :DD vočistec
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    mit nekoho nepolibenyho na 3 tejdny v aute na zacvik...dekuju, chvili ne:)
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: Tak jsem se ti na to dneska ptal zkusenych na skoleni a pry pokud jeden vikend zkratis a i v tom tydnu nahradis, tak nasledujici vikend musis mit 45 vcelku!!!
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: jj, aby se ti uznalo tech 16min jako delena pauza,musis pred tim min odridit 1min,ale mne to bez toho tacho ani nenacte
    ten zkraceny tydeni odpocinek a jeho nahrazeni je jasny, mne se ale jedna ne o zkraceny, ale deleny TDO, tudiz v tydnu udelam 24hp a do tri dnu a konce tydne udelam dalsich 24hp, tudiz mam hotovou TDO branou jako klasickou 45hp, ale pak dalsi vikend musim delat celou 45hp nebo muzu delat zkracenou TDO, ha?:)
    SM3
    SM3 --- ---
    JAFMAN: Občas potkam FIN / S návěs, ale táhne ho čech/bulhar apod. a kolikrát se nestačim divit v kolika mě předjíždějí... :)
    SM3: Teď na to koukám na pc a je to tam tak napsané... Pokud mě čapnou na kontrolu tak se na to optam, případně jdu o víkendu na ADR, ale tam se tohle asi řešit nebude.
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: Na telefonu mi to nejde otevrit, ale mam za to ze dole je malym pismem napsano ze muze 45/24/66 treti tyden musis nahradit tu zkracenou - viz aetr. V podstate jsem to vyuzil jen jednou a do konce tretiho jsem na to zapomnel, kontrola neprobehla, tak ani nevim jestli jsem to nahradil :)
    Jinak mozna je to jasny, ale pokud date kartu a ta vam nacte 16min a nebudete tam mit pred tim aspon minut jizdy, tak pry se tech 16min nepocita, ale tachograf vam to po pul hodine zapocte jako delenou pauzu, ale u kontroly by to pry neproslo, kdyztak me vyvedte z omylu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam