• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: máme dva, ale já si nechám eště udělat další boční polepy, abych se odlišil:)
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: Nejezdil s tím kolega, nebo máte dva podobné, co je na fb? Jak se s tim jezdí? Pár lidí na to nadávalo...
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    tak a mám novou káru!:)))

    SM3
    SM3 --- ---
    Měl by někdo uložený podobný .gif na couvání s vlekem s točnou? :)
    Nebo jezdíte s tím někdo a jste v Praze (okolí)? Rád bych se s tím naučil, měl jsem s tím párkrát jet, ale odmítl jsem to, protože jsem s tím nejel, tak jsem si to pak půjčil na place a snažil se to narvat k rampě, tak nějak se povedlo po docela dlouhý době, ale docela jsem se u toho zapotil :D Jako jet s tim rovně neni problém, ale někam s tim zacouvat bylo psycho :D
    S návěsem/tandemem zacouvam bez problémů, ale z tohodle jsem měl docela nervy, si to dělalo co chtělo :D
    Řešim ted nabídku v DK na 25m náklaďák+ návěsem - náklaďáku se vysunou kola a je tam točna, takže se to chová jako klasický návěs, jen ten „tahač“ je delší v tom nevidím takový problém, ale byl bych rád, kdyby mě někdo vysvětlil couvání s točnou, v autoškole byl bohužel jen tandem :/



    DRED
    DRED --- ---
    to bude taky pekny az se po par letech ty cidla zacnou jebat zaserou se a pak to bude nehoda za nehodou. podle me nekdo nad tim musi fyzicky dohlizet a ne nekde na dalku.


    jinak ja adr mam ale sem tu v italii spokojenej prachy taky dycky zaloha nikdy problem proste rodinej podnik a kdyz me ted domaci vypovedela byt tak me sef rek ze me pronajme ten jeho a to za slusny love. no rozhodne taky neplanuju nekam mizet i kdyz bych mel asi i vic ale 37 s tim ze se bude zvysovat za C staci. jen mam volno sobotu nedeli takze tak...mit rodinu jezdim neco jinyho
    SM3
    SM3 --- ---
    V Německu se budou stavět dálnice s trolejemi – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/auto/428427-v-nemecku-se-budou-stavet-dalnice-s-trolejemi.html
    SM3
    SM3 --- ---
    Komu se to nestalo, že :)
    El Risitas - Český Dispečer
    https://www.youtube.com/watch?v=fnHG80SJRqE

    Vím, že je to píčovina, ale z praxe pobavilo...
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    SM3: Vzdyt jo :) taky tak chci jezdit... jjinak jsi tam pro ne cislo dve a trhas ovoce nebo mejes hajzly jak tady rumuni
    SM3
    SM3 --- ---
    Taky se mi nechce moc věřit, že budeme za 10let bez práce, ikdyž kdo ví, když se koukneš na vývoj kde byly věci před 10-20lety a kde jsou ted, at už to jsou auta, telefony apod.
    Ale pro mě tohle teda není práce, kterou bych chtěl dělat celý život na plno, resp. projet se půjdu asi vždycky rád, ale že bych v tom seděl každý den, to mě nebaví už dneska a představa, že budu mít doma ženu, děti a budu trávit 3/4 měsíce někde sám na cestách, to ani omylem, ale jako bokovka pro případ nouze se ty papíry určitě neztratí...
    Vydělat prachy venku a zařídit se aby se sypaly alespon malé peníze ale pravidelně „de facto samy“ a žit si někde pohodičku na statku u lesa :D

    SUMPTN: Chtěli jsme jet s kámoškou na Zéland toto jaro, to nedopadlo, tak třeba příští rok, každopádně jedna z věcí je se tam zkusit chytit za volantem, před pár lety jsem si psal i s nějakým angličanem co na základě toho dostal nějaké dlouhodobější povolení k pobytu, určitě bych tam chtěl cestovat, ale že bych tam jel primárně trhat jablka, to mě moc nebere, podobnou práci jsem si užil v Evropě a teď už radši „čistý volant“ :) Prachy tenkrát psal dost zajímavý... Tak už jen koupit letenku odjet tam na těch 90 dní na cestovní víza a celou dobu jezdit po firmách, at dají trvalou práci a vyřídí to na imigračním a nový život může začít :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    COCOBRYCE: možná i míň, cena hardwaru se nebude moc lišit o výdaje na jednoho řidiče za měsíc, možná dva... co se týče efektivity, tak do Tesly už se autopiloti montujou, pár miliónů kiláků už najezdili a Musk tvrdí, že maj statisticky menší nehodovost, než lidi.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SUMPTN: Austrálie taky dobrá, tričky na Zélandu jsem nikdy nestudoval:))
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    OMNIHASH:pár měsíců? těm odhadnim cenám moc nevěřím, a k tomu tam zatím furt musí bejt šofér, jako "kontrolor" a eště dlouho, dlouho bejt bude muset, navíc ani ta technologie eště není úplně vyspělá, jeden z trablů je, že to upřednostňuje bezpečnost vlastní posádky, tzn. místo 2 raněných, vybere variantu, ty zdravější a ten druhej tuhej, atd, atd... prostě samo to jezdit jen tak hned nebude
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    COCOBRYCE: Ale to je hodne velkej future... js jsem si udelal profesko z toho duvodu ze v cr chci jen nabit praxi a vypadnout do australie ci zeland... svagr tam odjel ve 24 letech a jezdi import export ovoce zelenina, diky tomu se premluvil jeho zamestnavatel a dostali obcanstvi... nikdo to tam nechce delat prej a ma za to slusny prachy, tam je zivot jinej
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    COCOBRYCE: návratnost investic je pár měsíců, CPU stojí par stovek, čidla pár (desítek) tisíc.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SUMPTN: to taky a hlavně Volvo, který je v tom nejdál
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    COCOBRYCE: Tam jezdej snad kamiony s troleji ne?
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    OMNIHASH: že už to v Německu, Švédsku jezdí sic jo, ale ta legislativa bude na hodně dlouho, další otázka bude návratnost investic
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    COCOBRYCE: naopak, technicky už je to realizova(tel)ný dneska, až se to schválí i po legislativní stránce, tak to půjde ráz na ráz.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    OMNIHASH: to tak rychlý nebude myslim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam