• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    Ad to Německo - děláme mezinárodní stěhování, (dodávky, trucky, soupravy, vše skříně). Němci nás staví minimálně, ale tenhle týden nám jednu z dodávek zastavili. Prolustrovali KOMPLET vše. Klukům vyndali i jednotlivé cigarety z krabicek a kontrolovali jestli tam nejsou drogy. Celý náklad, komplet auto, doklady, osobní věci, povinnou výbavu. Prostě komplet všechno chtěli vidět a ve všem se hrabali. Trvalo to přes hodinu a půl. A proč to píšu? Krabice jsme měli na volno, protože to tak prostě vozíme. Nikdo ani nepíp. Hasičák tam nebyl. Nikdo ani nepíp. Kontrolbuch neměli, nikdo ani nepíp. Takže nevim co vlastně Simira a spol zajímá..
    HUGORASTIS
    HUGORASTIS --- ---
    COCOBRYCE: Mne 10e za rychlost:)))
    SM3
    SM3 --- ---
    Řidič kamionu nelegálně vypínal tachograf, nyní čelí trestnímu stíhání | Týdeník Policie
    http://tydenikpolicie.cz/ridic-kamionu-nelegalne-vypinal-tachograf-nyni-celi-trestnimu-stihani/
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    Při kontrole zabezpečení nákladu ti nikdo nemůže dát pokutu za to, že někde chybí kurta nebo že jich máš někde moc. Nikoho z těch co tě kontrolujou jistě nezajímá kvantita nebo estetika zabezpečovacích prostředků, ale kvalita a smysluplnost jejich použití při zabezpečení nákladu. Takže se posuzuje vždy konkrétní náklad a jeho zabezpečení pri konkrétní přepravě. Proto je nesmysl dělat něco (třeba "síťovat" krabice) jenom proto, protože mi to někdo řekl, když přece plné auto beden prázdných a plné auto beden plných, to jsou přeci dvě úplně jiné věci.
    Zkrátka někdo ví co dělá a chová se jako profesionál a jiný radši vypráví pohádky o tom, kterak dostal kolega ve francii flastr ani neví za co.....
    Každopádně máš mít náklad zajištěný tak, aby nevznikla nikomu žádná škoda.
    A když to budeš mít všechno pěkně upevněný, tak ti daj líznout...
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    jinak Bagouni maj na to kurtování ňákej husto divnej vzorec a mile rádi ti ho při kontrole za drobnou úplatu ukážou a vysvětlej :D
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: ta Kurta nemusí jen chybět, může bejt blbě, pod špatným úhlem atd, kolega co takhle věž železný plechy z Francie, 24t, tam měl všech 16 kurt, stáhli ho Bagouni a že má kurt zbytečně moc a hlavně 8 špatně, nebyly např. vepředu a vzadu od spodu přes vrch křížem, jinak jedná chybějící Kurta 20-80€, on tehdy dostal 8×40€

    a s tou sítí máš úplnou pravdu;)
    SM3
    SM3 --- ---
    LIKUD: Pokud mas treba plny auto krabic a nejdou zkurtovat, tak mas mit sit, aspon tohle mi rekli pri plnym aute krabic, az po strechu v plachte, ale nechali me odjet, to samy rekli nemci pred lety k plechovy dodavce.
    Kdyz si me stahli mezi Ostravou a Brnem a hledali za co by mi dali pokutu, kdyz uz nevedel co zkontrolovat, tak jsem mu to otevrel vzadu a za neprikurtovany paletak jsem dostal 500kc, v cr jsem na to do te doby kaslal, ale ted uz ho kurtuji vzdy.
    Jinak nekolikrat jsem slysel, jak za kazdou chybejici kurtu co ma byt 50e pokuta.
    Ted uz, pokud to jde, davam na kazde oko jednu velkou kurtu a mam klid, tech par minut me nezabije a vim, ze kdyz me zastavi, tak mi muzou polibit...
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    BACCARA: Náklad nemusíš kurtovat, ale zabezpečit. Žádnou kurtovací síť v EU používat nemusíš.
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    BACCARA: okej diky :)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: tam je to bída, nevim o ničem kloudným:/

    pokuta je za rychlost, průjezd Bochum směr Dortmund, takový to dálniční esíčko v klesání, přišlo nám to na 4 auta, dávejte si tam bacha, je tam sice ofiko 90 nebo 100 km/h, teď bych kecal, o tom radaru vím, jsem tam vždycky pálil 9 pětek, ale kamióny to teď bere nekompromisně nad 80km/h
    SM3
    SM3 --- ---
    Má někdo tip kde se dá v Birminghamu zastavit na hlídaném parkovišti na 2-3dny co nejblíže k letišti, abych se dostal bez problému na terminál odletů a pak zpět? Koukám do aplikace Truck Parking, ale tam nic použitelného nevidim :/
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: :) Za co?
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    jako z Německa mi přišla pokuta 15€?! to už smrdí šikanou:/
    že se jim to vyplatí...
    SM3
    SM3 --- ---
    Přišlo mi upozornění na nové pracovní nabídky v Holandsku, pokud by to někoho zajímalo, tak si na těch stránkách vyplňte registraci a oni zavolají zpět.
    1ToDrive
    https://www.1todrive.com/Vacancies
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    BACCARA: a ještě je nutnost a povinnost kurtovat náklad, pro kusové věci je v D nutnost používat třeba kurtovací síť
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    PANPOSPA: toto je pro D vyplnění se kontroluje docela často
    SM3
    SM3 --- ---
    PANPOSPA: Nemáš za co ;) Ty CMR stojí pár korun, minulý týden jsem kupoval v Makru 30ks za 199kč a na netu je seženeš ještě o pár kč levněji a máš jistotu, že ti nikdo nic nemůže. Jestli nemáš, tak si udělej razítko a nezapomínej si je orážet, nevim jak by to bylo u takovéhle přepravy, ale nedávno někdo psal na fb, že v Itálii za chybějící razítko dopravce dostal 4 130e pokutu...

    Úmluva CMR + správně vyplněný CMR list – Kinder Kamioňáci
    http://kinderkamionaci.eu/umluva-cmr-spravne-vyplneny-cmr-list/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam