• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    SM3
    SM3 --- ---
    SUMPTN: Kde si na něj narazil? :) Ten člověk se jmenuje David Fikr, alespon tak vystupuje na fb. Dost si tam z něj dělali prdel, všude byl všechno znal... Někdo nedávno psal, že mu vzali papíry a dělá v Amazonu skladníka.
    Osobně ho neznám, jen co tak člověk občas zahlédne na těch internetech ;)
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    Neni to nekdo z Vas? Takoveho bych bral hned do prace

    SM3
    SM3 --- ---
    Před 2 týdny služebně na Maltu
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    no já to pochopil nějak ve smyslu na malý busy pro 16 či co, ale nejsem si jistej, ta reportáž mě dost zaskočila
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    oni maj totiž na mysli ty speciální případy, kdy je auto nad 3.5t a má 8+1 míst... jak kdyby člověk, kterej udělal papíry na náklaďák, neukočíroval 8 lidí v autě
    DIVA
    DIVA --- ---
    Od jakteziv ridim vw t4 psany na 8+1 normalne bez C. Policejni kontroly bezne. Nejake informacni sumy zrejme.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: jsem to nska slyšel v rádiu a vůbec jsem to nepobral...
    SM3
    SM3 --- ---
    SM3: Ale koukam ze nekdo psal ohledne toho clanku dotaz na CDVZ, tak az se k tomu vyjadri znali, tak to sem dam.
    SM3
    SM3 --- ---
    PANPOSPA: Netusim, cely ten clanek je divny...
    Me staveli jednou s 8+1(B) a vlekem, nikdo ani slovo o RP.
    (D1/D nemam).
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    SM3: proč tam pletou céčko, když na auto s kapacitou do 9ti osob stačí béčko?
    SM3
    SM3 --- ---
    Česko porušuje řidičáky pro nákladní vozy směrnici, rozhodl soud EU - iDNES.cz
    https://ekonomika.idnes.cz/...mikrobus-fr9-/eko-zahranicni.aspx?c=A180125_105821_eko-zahranicni_mato
    Komise Česku vytýkala, že umožňuje držitelům řidičských průkazů kategorií C/C1 řídit nejen odpovídající nákladní vozidla, ale také mikrobusy s kapacitou do osmi osob. Podle komise totiž směrnice o řidičských průkazech jednoznačně určuje, že řízení vozidel převážejících pasažéry má být vyhrazeno držitelům řidičských průkazů kategorií D nebo D1. Řidičská oprávnění kategorie C a C1 jsou pak určena pro řízení nákladních vozidel.
    DIVA
    DIVA --- ---
    (Meli jsme, starou mercedesku.)
    DIVA
    DIVA --- ---
    PANPOSPA: odtah do 3.5t je problem ciste realny: neni mnoho toho, co lze odtahnout ,) cili odtahujes cokoli, ale nesmi te pri tom zastavit a prevazit ,)
    SM3
    SM3 --- ---
    PANPOSPA: Info ze zivnost. uradu je ze musim mit koncesi nad 3,5t, to ze auto nemam a vse maji ty firmy a ja pouze ridim je nezajimalo :(
    Pokud budes jezdit do 3,5t a mit na to koncesi, tak ok. Jinak mit koncesi do 3,5t a jezdit nad 3,5t bych rozhodne neriskoval. Ty pokuty budou masakr!
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    SM3: Díky za informaci, toho sem se obával.

    Co kdybych podepsal smlouvu o pronájmu automobilu do 3.5t a jezdil to na tu svoji živnost do 3.5t?
    SM3
    SM3 --- ---
    PANPOSPA: Premyslel jsem jak papirove osetrit praci (rizeni cizich aut) pro vice firem. Na ZL to nejde, musis mit koncesi nad 3,5t tzn. financni zpusobilost (pro rok 2018 je to 233 955kc pro jedno vozidlo a 129 975 Kč pro každé další) + nejake testy.
    Napadlo me to fakturovat jako poradani/zajisteni kulturnich akci, coz by mi u jedne firmy asi proslo, ale u dalsich ne.
    Jedna firma mi nabidla, ze by mi delali garanta a tu fin. zpusobilost bych mit nemusel, resp. rucila by za me ta firma.
    Na dpp jsem uz vse delat ''nemohl'' nevychazely pak hodiny (DPP=300h/rok).
    Tak mi jedna firma nabidla podepsat HPP, ale stale jezdim jen dle domluvy/potreby, ale vse za me plati jako za klasickeho zamestnamce a ostatni budu delat na DPP, pripadne VPP. Pro ucetni tech firem je to ok i pro socialku, ktera ale stale picuje kvuli A1, uz me vytaci do bela dementi! Ale snad uz se blizi cele martyrium ke konci! Pokud si opet neco nevymysli :/
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    Dělal jste někdo řidiče na živnost? Mám nabídku řídit odtahovku (do 3.5t, ale rád bych případně taky nad 3.5t), rád bych to dělal na živnost, ale mám koncesi do 3.5t... Jde to, jaký jsou případný problémy nebo nevýhody?
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: to nikdy nemůže sedět, tam to vždy odcejpalo dle výše úplatku:D
    SM3
    SM3 --- ---
    Údajně to ukazuje zdržení na rumunských hranicích, nemam odzkoušené...
    Trafic Online - Politia de Frontiera
    https://www.politiadefrontiera.ro/en/traficonline/?vt=2&dt=2
    SM3
    SM3 --- ---
    ŽIVĚ: Hromadné nehody uzavřely dálnici D1, jih Moravy hlásí kalamitní stav - iDNES.cz
    https://zpravy.idnes.cz/nehoda-silnice-dalnice-d1-snih-dj3-/domaci.aspx?c=A180116_125756_domaci_mpl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam