• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NGANASANPlastikové modelářství - slintací obrázky z internetu
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---



    ARAON
    ARAON --- ---
    1/24 - kazí mu to ten pajdulák co myje okno. Ale vnitřek toho krámu je pěknej. Zbytek obrázků zde: https://www.facebook.com/Love.Scale.Models/posts/1632479293714856

    NGANASAN
    NGANASAN --- ---

    ARAON
    ARAON --- ---
    Scale bohužel netuším.

    NGANASAN
    NGANASAN --- ---

    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    JAYME: diky moc
    JAYME
    JAYME --- ---
    87HIGHFLYER: kvalita stavebnice je jedna vec. dalsi vec je meritko. velka vetsina modelu v tomhle auditku jsou od top vyrobcu a v meritkach 1/48, 1/32, 1/24.
    vsechny problemy se pak nasobi slozitosti modelu, spasovavas velky mnozstvi dilu. modely ICM jsou nechvalne znamy nesmyslnym rozrezanim na kousky - i kdyz tady to patrne zrovna nejakej smysl dava. z toho plyne nrocny dodrzeni geometrie. dalsi vec je ten povrch z vlnityho plechu - jakejkoliv blemc od lepidla, skrabanec apod. budes obtizne napravovat, nelze to jen tak jednoduse sbrousit. dalsi vec je, ze vyrobce sel cestou nejmensiho odporu, v krabici je uplne jina verze TB-3 a uplne jina verze I-16 - cili nastudovat a predelat. doporucuju precist si ten clanek, autor to velmi ctive a srozumitelne popsal (coz osobne beru jako nedilnou soucast modelarovy "tridy"). no a pak jsou to vsechny ty drobny detaily, zadnej z nich neni vyjimecnej, ale je jich hodne a autor je neodflakl, i kdyz ve chvili, kdy se k nim dostal, se uz nadrel jak na peti normalnich modelech. ty paprskovy kola, kulomety, drevo na vrtulich (vsechno hezky 4x...). a pak si jen tak, protoze muze, jeste otevrel jeden motor :)

    dalsi vec je originalita, tehle modelu muze bejt slepenejch po svete treba 10 a to jeste mozna prehanim. a 8 z nich bude stylem, nejak to zboucham, stejne si z toho vsichni sednou na prdel, ze jsem to vubec slepil.

    ve strucnosti, je to v ty kombinaci vseho. je to takovy poctivy :)
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    87HIGHFLYER: hadal bych, ze to bude "kvalitou" stavebnice
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    JAYME: zeptam se jako laik, ale proc konkretne tohle je tak tezky? Nedostatek materialu ke studiu? Nebo jak?
    SALAM
    SALAM --- ---
    JETELICEK: bolo to niekde z fb, myslim bez blizsieho infa.. neviem to uz dohladat :|
    JAYME
    JAYME --- ---
    LONESTAR: no a o tom presne mluvim. zvazoval jsem si koupit Zveno od Mikromiru. asi bych to nikdy neslepil, ale tak nak to mit doma v kitniku jako artefakt (i kdyz normalne je mi tahle mentalita cizi), podekovat vyrobci, ze neco takovyho vydal.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    JAYME: tohle se mi válí v kitníku už více než deset let, a pořád nemůžu najít odvahu
    JAYME
    JAYME --- ---
    CABA: sorry, jsem vztahovacnej.

    tohle je starsi vec (mozna to tu i bylo), ale pro me porad jeden z etalonu modelariny.
    neuveritelne poctive udelany. je to ten typ modelu, kterej dokonci jeden clovek ze 100 a vsichni by mu zatleskali, i kdyby vysledek vypadal *jakkoliv*. ale tohle vypada dokonale. uz jenom na predelani tech podvesenejch Isaku na spravnou verzi 5 by normalni modelar vycerpal vsechen moral...





    Modeling the VVS: Zveno 6 ICM TB-3
    http://vvs.hobbyvista.com/Modeling/Tupolev/TB-3/Sekularac/Zveno/
    JETELICEK
    JETELICEK --- ---
    SALAM: nenašel bys na to link?
    SALAM
    SALAM --- ---
    JAYME: mas recht, obcas sa zabudnem. Konkretne tento SALAM je myslim len dobra 1/32 :)
    ARAON
    ARAON --- ---
    CABA: Tak on to jeste nema hotovy. Dava prubezne obrazky na svuj FB profil, jak to roste. Treba ty okna jeste trochu zamaze. ;-)
    VACA
    VACA --- ---
    když se tu rozjeli trochu řeči.

    Moc moc bych chtěl mít doma na poličce takhle vyvedenýho hinda, ale v týhle kamufláži:
    (tenhle je 1/1:)

    ideálně nějaké to větší měřítko.. :) Nechcete mi ho někdo postavit? ;)

    moc se omlouvám za OT
    CABA
    CABA --- ---
    JAYME: promin to nebylo osobní ani narážka na tvůj požadavek, který je správný. Jen pokus o vtip, nad tou šílenou 150 kou.
    JAYME
    JAYME --- ---
    CABA: nejak nechapu ten sarkasmus, zrovna na prispevku, kde je napsany to meritko, je tam i ta ruka a jeste jsem to plusickoval :)
    jsou ale prispevky, kde by me to meritko fakt zajimalo, namatkou tohle:
    [ SALAM @ Plastikové modelářství - slintací obrázky z internetu ]
    je to fantasticka ctvrtka, nebo "jen" dobra 1/32?
    [ NGANASAN @ Plastikové modelářství - slintací obrázky z internetu ]
    tohle by byla fenomenalni 1/72, anebo normalni 1/48, akorat v libivy a pracny kamo
    atd.
    daleko markantnejsi je to u lodi, kde to vubec nemam ve voku a nevim, jestli se divam na lod velikosti zapalovace anebo velikosti stolu.
    CABA
    CABA --- ---
    JAYME:
    ARAON: Tohle je naprosto průměrná 150ka. Například ty okna jsou moc čistá. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam