• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NGANASANPlastikové modelářství - slintací obrázky z internetu
    SALAM
    SALAM --- ---
    TETREV: Postup rovnaky jak pri standard kitoch techniky. akurat ze namiesto plastu brusis bloky papieru napustane kyanoakrylatom. A tmelis. A brusis. A tmelis..... a potom este trochu viac. Plus technikarska patina. Hodne technikarskej patiny..
    TETREV
    TETREV --- ---
    NGANASAN: neskutečný.. nějaký fotky i na průběh zpracování?
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    zas něco z papíru









    NGANASAN
    NGANASAN --- ---



    NGANASAN
    NGANASAN --- ---

    NGANASAN
    NGANASAN --- ---

    XSTANG
    XSTANG --- ---
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    ARAON: tak ono v 1/6 to už je jak šlapací auto pro dítě
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    NGANASAN: luxus - imho to trochu kazi ten uplne zmizelej vzorek na tech promacklejch castech gum - ale to je jen hnidopisskej detail
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---




    ARAON
    ARAON --- ---
    TAKING THE BARRIER ON THE USS ORISKANY, Korean War, 1952
    F-9F5 Panther Bu.No. 125541, D231 "Sharon" flown by Lt (jg) Henry W Egan, VF-783

    Zbytek galerie na FB:
    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1779938058985916&id=100009092188579

    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---



    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    NGANASAN: To sice ano, ale velmi často vzlínají (břehy, rohy) a vytvářejí se propady, nečastěji u těles do pryskyřice ponořených (třeba loďka nebo i kámen). Čili je potřeba to dělat 2x jednu vrstvu (dle tloušťky samozdřejmě) hlavní a druhou na srovnání hladiny. I když v posledních 3 letech je to na opravdu dobré úrovni, že se dají přímo z "nálitku" dělat i vlny a netřeba je dělat mimo a pak je tiskat do vyplněného prostoru, ale to jsem ještě nezkoušel, teď má rozdělaný spíše drobnosti, co se vodní plochy týče....
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    Ony ty pryskyřice mají různou míru smrštění. Ty modelářský by se měli smršťovat jen minimálně. Byl o tom jeden speciál Modeláře.
    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    CROME: tohle je pryskyřice, těch je na trhu mraky, já používal instalatérskou i uměleckou, výrobců je na to opravdu mraky, u některých rozhoduje odstín, teplota ale u všech správný poměr tvrdidla vůči pryskyřici samotné. Já nejraději používám gel od Agamy, na hloubky to opravdu není,ale na potůčky a stříkance je to caik ;)
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    CROME: většinou specielní modelářská dvojsložková pryskyřice. Je to dost věda, sám jsem to nikdy nezkoušel.
    CROME
    CROME --- ---
    NGANASAN: z ceh se dela tahle voda, nejaka pryskyrice?
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam