• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLINIKAKLIniKA
    KAPITAN_STIKA
    KAPITAN_STIKA --- ---
    "Mimochodem, Kliniku považuji za neskonale důležitější než Evropské volby."
    Klaus: Na BIS mám stejný názor jako Zeman. Její zprávy jsou bezcenné - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...aci_skr?fbclid=IwAR3qrZ3FGgtPzmRDCdA1_lLeyHTJJrUEI3ABEkzhipeN1oDIJiDnfO6W-cc
    RAFIGA
    RAFIGA --- ---
    PREVRACENY: To je tvoje jediná zkušenost a podle toho soudíš? Přečíst si můžeš cokoli, ale není nad osobní zkušenost face to face...
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    Jakým jazykem mluví Klinika? Útočí proti demokratickému státu, říká odborník | Domov | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...na-zaklady-demokratickeho-statu-rika-odbornik.A190116_140711_ln_domov_mber

    I přes radikalitu činů a prohlášení činitelů Kliniky nebudí jejich počínání v celospolečenském měřítku přílišné pohoršení. Proč tomu tak je? „Viděl bych dva hlavní důvody,“ řekl serveru Lidovky.cz Mareš. „Jednak nevzešlo z tohoto prostředí, na rozdíl od krajní pravice, v polistopadovém období v Česku tolik násilných trestných činů, které by si vyžádaly oběti na zdraví či životech.“

    Další důvod pak podle něj leží přímo u řady lidí, kteří se pohybují v politice či médiích. „Tento druh radikalismu má sympatie u řady lidí z mediálního a politického estabilishmentu, mimo jiné i díky osobním zkušenostem řady z nich z mládí,“ podotýká Mareš s tím, že akceptování tohoto radikálního proudu není nic výjimečného ani na západ od nás, kde ho běžně přijímá pamětníci osmašedesátého roku. Díky tomu jsou tyto, i když často radikální, proudy tolerované.
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    DZON_SON: A už ses někdy prošel po Andělu, nebo po Sherwoodu? I to jsou bohužel squateři.
    Ale jak říkám, něco si o tom přečtu a pak budu psát.
    DZON_SON
    DZON_SON --- ---
    PREVRACENY: a kdo to teda je? zatim kazdej squater se kterym jsem v zivote mluvil me nesned, nepropich injekcni strikackou, neprobod srpem ani nebouchnul kladivem. vetsinou to byl citlivej clovek kterej ma starosti o svobodnejsi a spravedlivejsi spolecnost. to ze obcas nevypadaj jako by vylezli z trendy kramu s hadrama je zapricineny tim ze se taky nechtej podilet na konzumeristickym zavodu ke dnu kterej lidstvo nakou tu stovku let predvadi. jasny, hodnotit cloveka podle fasady je snadny. stejne jak ta baba vcera na tv prima co srdceryvne rikala na kameru jak jsou na klinice samy fetaci aniz by kdykoliv prisla dovnitr a s nekym si popovidala. o plastic people of the universe se za totace taky rikaly podobny veci (alkaci, manicky...).
    JUNIORGOTHAJ
    JUNIORGOTHAJ --- ---
    PREVRACENY: Naštěstí
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    Ale nebojte, něco si o tom počtu. Není to tak černobílé, jak to asi vidím.
    RAFIGA
    RAFIGA --- ---
    PREVRACENY: S Tebou je těžký mít trpělivost:).
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    VERU_HUS: Bohužel sqateři nejsou jen Mirkové Dušínové z kliniky.
    VERU_HUS
    VERU_HUS --- ---
    PREVRACENY:je vidět,že nechceš asi chapat, že oni neobydlujou ty domy,protože nemají penize na nájem:)
    no mel by sis osobně s nějakým sqateri popovídat,nebo si aspon tady přečíst příspěvky nize o jejich práci.)
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    VERU_HUS: Tak asi neuměj hospodařit s penězma, nebo jak jinak vysvětlit, že nemaj prachy na nějaký nájem?
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    E2E4: Změna ve vnímání sqotingu - respektive v přístupu k chátrání prázdných budov... v čase určitě nějaká je a je namístě přiznat klinice body, za velice dobře nastavené a udržované téma v médiích (hahaha jakoze jestli korporátem postižení chtějí tak tomu lze klidně říkat PR "sqotingu". "tématu demokratizace soukromého vlastnictví") a hodně zprostředkovaně proto pak i podíl na úspěchu dalších realizovaných projektů v následujících letech.

    Klinika (listopad 2014)
    Skautský istitut (2014/2015 )
    Projekt prázdné domy (brezen 2015)
    Kasárny karlín (2016)
    Kampus hybernská (2017)

    Taktéž klinika je jen jedním článkem dlouhého subverzivního procesu vybledávání devadesátkového sytě-modrého fetišizovaného soukromého vlastnictví.
    ...
    ladronka (1993)
    milada (1997)
    medáci (1998)
    tady není developerovo (2011)
    cibulka (2012)
    vzpomínky na budoucnost (2013)
    ...
    DZON_SON
    DZON_SON --- ---
    bydlel jsem na Klinice rok a dalsi dva byl aktivni supporter a po celou dobu jsem mel 8h/5dni v tejdnu job a nikdy jsem nezavidel nikomu kdo job nemel a travil vic casu na baraku. ten/ta to odnesl/a to neustalym otviranim dveri navstevam, vysvetlovani a furt dokola obhajovanim sve existence novinarum/kolemjdoucim. nebo byli stalkovany ruznejma individuama pac klinika byla vzdy snadnej terc.
    MASOO
    MASOO --- ---
    DATELON: byla sem u založení, byla sem v kolektivu a rok sem tam bydlela a kde sem byla posledni dny? V jedny ze svych tri prekarizovanych praci, do ktery proste nemuzu nejit, protoze, jako spousta lidi v tyhle zemi a nejen tady, honim kazdou korunu.
    RICK
    RICK --- ---
    Názory bez cenzury: Stav Kliniky očima Jiřího X. Doležala – Zpravodajství FTV Prima | Prima
    https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/nazory-bez-cenzury-stav-kliniky-ocima-jiriho-x-dolezala
    DATELON
    DATELON --- ---
    Žil jsem na Klinice skoro 2 roky a jediný co mě mrzí, je že sem zameškal spoustu super akcí a projektů a brigád protože sem byl v práci. Ano pracoval sem, pracuji a pracovat asi i budu... ne vždy mám víkendy a když se to sejde tak i 16h několik dní za sebou. Ale baví mě to a dává mi to smysl. Když byl prví pokus o vyklizení tak muj šéf pochopil o co jde a ty 3 dny se to nějak udělalo a já si to dohnal jindy. Toť ke squaterské pracovní morálce.
    MASOO
    MASOO --- ---
    Šel jsem na Kliniku. Kdo může za ten nepořádek? Jak to vypadá na místě? (reportáž)
    https://www.youtube.com/...RjRI&fbclid=IwAR0In2K2WX1uXTJyQL8cEXjjxkrVdXkgoV9htU1svMWMDmxZ7oz-DQZ0_JE
    VERU_HUS
    VERU_HUS --- ---
    PREVRACENY: Ty si vlastne myslíš,že sqateri nepracujou:D
    A kolik jich osobně znáš, že tak soudis?
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    MASOO: A je to. Můžou jít pracovat.
    CROME
    CROME --- ---
    Levicak se socialnim citenim my ass...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam