• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JAPANPapírové modelářství ✂︎
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    KBN: Skoda chybějící retuše.
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    TOMASINO: jedine zkusit ten papir predtim nalakovat, aby se vrstvy spojily...
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    _OZZY_: Jak používáš vteřiňák? Já to tam lepil bez přípravy a moc jsem z těch spojů nadšenej nebyl. Chytaly se mi k sobě první vrstvy papíru a za čas jsem to musel lepit znova, protože se vrstvy od sebe trhaly
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    MUSHROOMX: zkus vterinove lepidlo
    Fotka musi byt do urcite velikosti - nejsem si jistej, jestli do pul mega... to tvoje uz je moc velke, proto se to nacetlo jenom jako link...
    L4MA
    L4MA --- ---
    PETJU: tohle je lepsi nez nejaka plachetnice. :)
    PETJU
    PETJU --- ---
    Tohle uz je opravdove, mistrovske dilo!

    This Model Of The Millennium Falcon Took 4 Years To Make (45 pics)
    http://acidcow.com/pics/69058-this-model-of-the-millennium-falcon-took-4-years.html
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    Z vlastni zahradky: SMS Panther, 1/250 (JSC 257)



    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    _OZZY_: www.kartonmodels.cz
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    Ahoj!
    Netusite nahodou, kde by se dalo sehnat laserem vyrezavane lodni zabradlli v 1/200? Moje googleni zatim zadne vysledky neprineslo (resp. jen odkazy na jiz nefungujici stranky)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    maly (6r) spravil cez tyzden toto; sam si to navrhol, aj nakreslil aj vystrihol. mama to uz len potom zlepila :)



    (samozrejme, ze nechybali "chnapky" na lepenie, tak isto na spodu je napisany "vyrobca" modelu aj typ auta :) )
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    PRAWITZ: podlepuji nahrubo pouze dily,napresno to rezu skalpelem dle pravitka,pripadne dobrousim smirkem
    zde je avizovany kostel


    vodarna

    a trafostanice
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    ITCHY: prosímTě, jak přesně postupovat při podlepování, aby se to nezkroutilo? je na to nějaká finta? zatížení po celé ploše je samozřejmost, spíš mi jde o to, když podlepuji celou A4ku, jak přesně aplikovat lepidlo, případně jaké...?
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    JAPAN: perfekt...,
    Jinak se osmělím
    pro vsechny modeláře staveb ,doporučuji podlepit 1mm tvrdým kartónem,seřezat hrany kvůli lícování a hlavně velmim dobrá finta,hladké zdi přelepit shora brusným papírem s jemným zrněním třeba 150,dodá to pak vzezření hrubého štuku nebo omítky
    případné reliéfní prvky vystupující ze staveb nalepit v několika vrstvách,tzn vytisnout si více kopii
    vnitřek stavby pak začernit a v rozich vytmelit,umožní vám to udělat osvětlení ,okna lepší z fólie a měděného drátu okenní rám,ze stavebnic použít okno pouze jako podklad pod fólii
    Takhle jsem vytvořil papírový model kostela do modelového kolejiště, včetně interiéru,lavic,oltáře,a diodového osvětlené bohužel se nedochovalo foto vnitřku,foto zvenčí přihodim dodatečně
    z původní plastové stavebnice jsem použil pouze střešní díly a dveře
    přihodím i foto vodárny,taktéž papírová stavba-kompletně
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    Hromada kostelů a kapliček ke stažení

    Papírové modelářství
    http://papir.pavelstyl.cz/
    MUSHROOMX
    MUSHROOMX --- ---
    ok diky, zkousim ten lak na vlasy
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    MUSHROOMX: lakovat nepotřebuješ, pokud se bojíš zaprášení, dej model do prosklené vitríny, jestli ti jde o zpevnění, tak podlepuj, nebo vlepuj pomocná žebra. Jinak PRDELOID.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    tuhle mi tu na moji otázku na lakování někdo odpověděl takto:
    5) Asi bych doporučil nelakovat vůbec, víc riskuješ než potencionálně získáš. Především hrozí že papír zprůhlední a téměř je model pak na vyhození. Lakovat jedině v případě že barvíč komplet model (jako bys stavěl plastikový model), pak máš plně kontrolu nad povrchem a víš že ti pod barvou a základovkou nemá co vylézt.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    MUSHROOMX: Ber ten lak.
    MUSHROOMX
    MUSHROOMX --- ---
    Zacnul jsem po dlooouhy dobe opet s lepenim modelu a pri zvidani na internetu se nemuzu dobrat odpovedi na jednu otazku.
    Pri dokoncovani modelu jsem chtel lakovat. Z mladi si pamatuju lakovani pomoci herkulesu, z diskusi na internetu ctu ze je lepsi pouzivat lak na vlasy.
    Ehm kdyz chci docilit ne uplne lesklej povrch - budovu - lze pouzit herkules (u laku na vlasy predpokladam neprirozenej lesk)? ... Popr. jaky je redeni vodou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam